ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 17.01.2011
ÎNSCRIS: 17.01.11
AUG-2010

Daily Cafe -- Alycanas

Am fost in august 2010 in Zakynthos si am fost cazati la hotel Danny in Alycanas. La distanta f mica de hotel i-am intalnit pe Costin si pe Diana, romani stabiliti acolo care se ocupa impreuna de terasa Daily Cafe. Multi ar trebui sa ii cheme din cand in cand in Romania sa mai dea cateva lectii despre cum se face turismul.

Ne-au fost de mare ajutor cu recomandari despre: ce sa mancam, ce locuri sa vizitam pe insula, ce suveniruri sa cumparam, am primit chiar si bonus la inchirierea unui ATV pentru ca ne-am dus la recomandarea lor. Diana face un tzatziki si niste pita gyros la care daca ma gandesc deja numar zilele pana la vara. Daca vreti sa va intoarceti cu amintiri frumoase de pe aceasta insula treceti pe la ei cu o harta ca sa va luati notite cu locurile pe care trebuie sa le vedeti.

Va ajuta fara ezitare! Daca aveti nevoie de internet tot la ei gasiti si wireless, dar si la computerele de acolo (era mai ieftin decat in alte locuri).

Trimis de teodora_2010 in 17.01.11 22:42:59
Validat / Publicat: 19.01.11 12:05:41

VIZUALIZĂRI: 3451 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (teodora_2010); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[18.01.11 08:26:07]

@teodora 2010, esti nou inscrisa pe site si iti urez bun venit, dar te rog pe viitor sa fii mai atenta la notele acordate.

Ai dat nota la cazare la un restaurant -- am sters eu nota de data asta, iar din minireview-ul tau se intelege ca ai fost incantata de servicii si masa, dar totusi le dai niste note foarte mici chiar la aceste doua capitole!

Daca acest cafe-bar te-a impins sa scrii primul tau review pe acest site chiar din insula Zakinthos eu sunt chiar surprins, adica nimic altceva de acolo nu merita? Nici hotelul macar, nici vreo optionala?

Poate macar incerci sa urci cateva fotografii!

[18.01.11 08:40:47]

Din cate-mi pare, autoarea a amestecat notele (acordate probabil pentru hotelul la care a stat) cu recomandarile despre subiectul review-ului (Daily Cafe).

@teodora_2010: ideal in asemenea cazuri este sa scrii doua (sau mai multe) seturi de recomandari - unul in care sa te referi exclusiv la cazare (cu notele aferente) si un altul in care sa recomanzi locuri care ti-au placut in zona (precum review-ul de fata).

Ar fi bine sa:

- revii asupra notelor review-ului de aici, pentru a indica cat mai corect gradul desastifactie care se refera la Daily Cafe (poti scrie aici, ca ecou, noile grade de satisfactie)

- sa scrii eventual un al doilea set de impresii referitoare la hotelul la care ati stat (Hotel Danny Alykanas) - il gasesti facand click pe linkul anterior.

Ca sa-ti fie mai usor, includ aici linkul direct pentru adaugarea unor impresii noi din sejurul la hotel Danny - click aici

teodora_2010AUTOR REVIEW
[19.01.11 22:30:07]

Multumesc si imi cer scuze. Notele erau pentru hotelul Danny unde am fost cazati (pentru care voi scrie in pagina dedicata) la care eu doar m-am referit in review.

Mai am multe de zis despre aceasta minunata insula, dar am ales pentru primul text acest subiect.

Notele pentru servirea de la aceasta terasa sunt maxime din partea mea (altfel nu as fi ales-o pentru primul text pe acest site). Evident meniul la mancare nu era foarte variat (avand in vedere ca nu e restaurant) - pentru mai multe specialitati ne-au facut recomandari sau am mancat pe unde ne-am plimbat.

[20.01.11 07:53:27]

Am modificat notele acordate, conform dorintei autoarei review-ului.

[13.07.17 12:42:26]

Mutat în rubrica "Taverne în Alykes - Alykanas, ZAKYNTHOS" (nou-creată pe sait)

teodora_2010
Alte impresii din această RUBRICĂUnde mâncăm? Taverne în Alykes & Alykanas: