ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 21.03.2011
DIN: ploiesti
ÎNSCRIS: 21.03.11
JUN-2010

MINUNATII de la Daily Cafe Alycanas

Noi am avut parte de un circuit cu sejur, pe insula am fost cazati la hotel Danny, despre care am si impresii bune dar, evident si proaste, prefer sa nu comentez.

In schimb doresc f f f tare sa aduc elogiile mele si a familiei mele, minunatiilor oameni, Costel si Diana, cei ce gospodaresc taverna Dayli Cafe din Alycanas.

Sufletisti, plini de entuziasm, ospitalieri, umani.

Noi serveam seara la ei minunatele clatite preparate de Diana, cu toate combinatiile posibile si imposibile, retete traditionale dar si proprii si in halbe pastrate la frigider luam cate o bere, acompaniati de Costel si de metoda lui personala de a insufletii atmonsfera.

Daca ai si tu copii, poti sa-i lasi linistit in compania celor doua minumi ce co onoare completeza aceasta familie minunata.

Multe mai pot spune, dar nu doresc sa va plictisesc, asa ca va las pe voi sa-i descoperiti.

Multumesc Costel, multumesc Diana, multumesc copii.

Cu dragoste.

Trimis de profudistrat in 21.03.11 15:06:01
Validat / Publicat: 21.03.11 15:49:27
  • A fost prima sa vizită/vacanță în GRECIA

VIZUALIZĂRI: 3020 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (profudistrat); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 In fiecare seara ne adunam la impresiile zilei si pentru a primii sfaturi si indicatii turistice nepretioase

[21.03.11 15:48:05]

hotelul Danny, la care zici ca ai fost cazat are deja rubrica la noi pe site, aici.

cu siguranta impresiile tale despre acest hotel ar fi foarte utile celor interesati de Zakynthos, mai ales ca sunt relativ proaspete, din vara trecuta. daca te hotarasti sa scrii cateva randuri despre hotel, poti s-o faci accesand linkul de mai sus!

nicoletass
[22.03.11 12:57:17]

Ar mai fi cate ceva de spus despre aceasta familie deosebit de amabila si curajoasa (s-au mutat cu copiii pe insula). In localul lor au si calculatoare conectate la internet, 3 euro/jumatate de ora si un televizor mare, cu posturi romanesti. Costel este un ghid perfect, care iti spune ce sa vizitezi si cum poti sa ajungi cel mai usor acolo. Tot el ne-a ispitit sa incercam si restaurantul alaturat, Alkyonis, unde el lucreaza cu jumatate de norma. Am avut parte de o masa foarte gustoasa si o servire ireprosabila, toate sub directa lui indrumare. Merita laudati oamenii care isi fac din meserie, un mijloc de a-i bucura pe ceilalti.

profudistratAUTOR REVIEW
[24.03.11 12:53:52]

Ai mare dreptate cu privire la restaurantul alaturat, unde Costel face minuni, bine, minuni pentru noi romanii care suntem din ce in ce mai mult obisnuiti sa fim tratati cu indiferenta si nepasare de catre ospatarii de la noi, parca prea obositi sa te faca sa mai vi inca o data in localul lor, ceea ce ne face pe tot mai multi sa cautam locatii in tari straine, nu ca am cunoaste la perfectie tara noastra si nu am mai avea nimic de vazut, dar indignati de cel putin sictirul celor de mai sus.

Spuneam de Costel, ce lucreaza alaturi de fratele sau Dan si acesta un minunat, ce te intampina cu un zambet larg si cu o inima mare, intradevar romaneasca.

Daca doresti o ciorba ca la mama acasa, el si sotia lui iti pot oferi, pregatita cu dragoste in bucataria restaurantului, nu cum vad din impresile altor colegi turisti, din pliculete cumparate din magazine si revandute pe bani grei.

Mereu rabdatori si ascultatori, Dan si Costel iti ofera tot ce este mai adecvat momentului, fiind adevarati ghizi ai meniului, combinand produsele ce le vei comanda, pentru a te delecta atat cu mancarea gatita traditional greceste, dar si cu cea pentru care fiecare dintre noi, putem spune ca am facut o obisnuinta.

In speranta ca ii voi mai revedea vreodata pe acesti oameni minunati, am adaugat si eu cateva randuri impresiilor tale, pentru a intari aprecierile tale si a te ruga, in caz ca ai cunostiinta de vreo metoda de a ne conversa cu acestia si mi-o impartsesti si mie.

Multumesc lor, multumesc tie.

cristoformarian
[08.02.12 18:08:47]

buna costin sunt bobi din bucuresti sotul lui monica care a muscato pestele de picior vreau sa vb cu tine urgent scriemi [un mesaaj privat] astept sa nu uiti te rog

Nu este indicat sa iti lasi adresa de mail si nr de telefon pe internet, poti fi contactat prin intermediul mesajelor private, ai grija sa ai activata aceasta optiune.

[13.07.17 12:42:20]

Mutat în rubrica "Taverne în Alykes - Alykanas, ZAKYNTHOS" (nou-creată pe sait)

cristoformarian, nicoletass, profudistrat
Alte impresii din această RUBRICĂUnde mâncăm? Taverne în Alykes & Alykanas: