ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 11.11.2010
DIN: bucuresti
ÎNSCRIS: 11.11.10
NOV-2010

Super pensiune!

Recomand din toata inima aceasta pensiune primitoare si foarte curata. Am petrecut acolo cateva zile foarte frumoase, privelistea este uimitoare, pensiunea se afla pe o culme de unde se vad Bucegii si Piatra Craiului. Peisajul este de poveste!

Din sosea pana la pensiune este un drum forestier, insa distanta este de maxim 1 km si este ok. Gazdele sunt foarte dragute si te avertizeaza daca ai masina de oras sa o lasi jos si sa te urce ei cu masina pensiunii, insa noi am urcat cu masina noastra si nu am avut probleme. Sunt si foarte discrete, nu ne-am prea intersectat, ne-am vazut la sosire cand ne-au prezentat pensiunea si la plecare cand ne-am luat la revedere.

Exista o bucatarie foarte utilata si un living spatios si frumos mobilat. In curte e o terasa acoperita unde este amplasat gratarul (care are de fapt si cuptor si plita, pentru cine este pasionat de gatit este o minune).

Cu siguranta vom reveni la aceasta pensiune, imediat ce da zapada, cred ca este superb iarna!

Trimis de lucia_m in 11.11.10 13:10:06
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în POIANA MĂRULUI [BV].

VIZUALIZĂRI: 1421 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (lucia_m); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 O zi absolut incantatoare de toamna tarzie. In zare se vede Piatra Craiului.

mariana
[11.11.10 13:57:46]

Bun venit printre noi! Este putin ciudat, te-ai inscris azi si vii cu impresii de suta la suta dintr-o locatie care a fost mult discutata si cu multe minusuri. Ce ne spui despre gazde si-au schimbat comportamentul?

Ne trimiti si fotografii?

Spui bucatarie bine utilata?Proprietarul spunea ceva de lipsa unui aragaz?

lucia_mAUTOR REVIEW
[11.11.10 15:33:22]

Multumesc pentru urarea de bun venit. Inteleg ca sunteti un grup foarte inchegat. Ma bucur ca primiti noi membri!

Am intrat de foarte multe ori pe acest site, ca si pe tripadvisor inainte de a-mi planifica o vacanta, fara insa a lua drept adevar absolut parerile personale ale celor care posteaza si s-a dovedit ca bine am facut, deoarece fiecare are alte asteptari de la vacanta si mi s-a parut absolut nedrept tot ce s-a postat despre Pasul Caprioarei. Pensiunea este intr-adevar superba (maine daca am timp descarc pozele din ap foto), iar oamenii au fost de mult bun-simt. Depinde foarte tare ce asteptari are cineva de la o vacanta, noi nu mai suntem adolescenti de ceva vreme si ne dorim de fiecare data sa mergem in locuri cu cazare decenta (dpdv confort in principal si pret in secundar) unde sa ne simtim bine la un gratar si un vin bun. Nu am avut de gand sa fac ciorba in zilele acelea... , insa m-am dus sa prajesc cartofi pentru gratar si in cea de-a 2-a bucatarie (de la parter) erau chiar 2 aragaze. Chiar si faptul ca nu exista aragaz in living mi se pare un plus, cum ar fi fost sa dorim sa ne uitam la un film sau facem o petrecere si un alt turist sa-si prajeasca ceva langa noi...

Cat despre comportamentul gazdelor... oamenii in general raspund cu aceeasi moneda, la jignire cu jignire, la respect cu respect.

Chiar vreau sa mai merg o data in iarna asta acolo!

[13.11.10 12:23:49]

Pana la incarcarea fotografiilor promise, recomand si eu retinere in interpretarea recomandarilor din acest review.

[18.11.10 10:00:49]

Pozele incarcate au avut darul de a-mi risipi retinerile legate de corectitudinea si validitatea review-ului, astfel ca personal nu am indoieli in privinta autenticitatii recomandarilor continute in el.

Doar o observatie tehnica (cu totul nerelevanta in context): ati fost in ultimul weekend din octombrie (29-31) si nu in noiembrie, cum figureaza actualmente in fisa impresiilor. Corect?

lucia_m, mariana
Alte impresii din această RUBRICĂPensiunea Pasul Căprioarei: