ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 16.01.2009
DIN: Constanţa
ÎNSCRIS: 16.01.09
MAY-2007

Raiul este chiar aici pe Pamant... Premium Rixos Belek

Been there, done that. Caut cu infrigurare sa mai ajung o data acolo.

Am fost in 2007 in mai, 10 zile. In fiecare zi ma minunam si exclamam: wow!!! Dupa 8 zile, inca exclamam WOOOOWWW, si ma intrebam cum anume isi scot totusi cheltuielile, pentru ca pe litoralul romanesc (sunt din constanta) te jupoaie pentru 1100 euro (atat am dat pe 10 zile si nopti).

Mancarea excelenta, nu am vazut atatea minunatii, atata inspiratie, atata imaginatie....in viata mea. (am calatorit in Mauritius, Las Vegas, Hong Kong, Europa deja e ......). Servirea era ireprosabila avand in vedere ca nu le dadeai bacsis....Restaurantele "a la carte"... te dadeau pe spate, plecai plangand de acolo. Am scris chiar la restaurantul frantuzesc, o hartie de recomandare pentru turculetul care ne servise, pentru ca mai avea putin si se impiedica, numai sa ajunga mai repede la masa noastra sa ne serveasca asa cum trebuie.

Am stat la bungalouri, adica la casutele troiene. Nu puteam sa nimeresc mai bine. Lux....e un cuvant mic. Si am stat la toate hotelurile de lux din bucuresti (cu ocazia diferitelor dealer meetinguri de unde lucram)

Sa spun ca era permanent curatata camera, alte modele pe pat din prosoape, alte flori, alte fructe, alte culori.

In ceea ce priveste parcul de distractii.... no comment. Am mai fost in parcurile din Madrid sau Barcelona. Kamikaze...... este pe masura numelui. Tre sa fii sinucigas sa te dai pe el - si m-am dat!

Despre tratamentul de care aveai parte la piscina, cum iti aduceau prosopele micute inghetate cu care sa te racoresti, niste sticlute cu atomizor cu apa in ele, asemenea pentru racorire, cate bauturi, koktailuri aduse la nas, la sezlong.

Sporturile: erau dementiale. Te chemau la tot felul: football, tras cu nu stiu ce arma, gimnastica, belly dance, volei in apa, concurs de mers pe apa, etc,e tc, etc. Aveau si un imn al lor, il cant si acum. Era ceva de a lui Tarkan. Toti oamenii il dansau, era superb!!!!

Spa-ul? Doamne, pacat ca am descoperit nebunia aia prea tarziu. Dupa cateva zile. Stateam in saunele turcesti, rusesti, uscata, sauna umeda de ziceai ca esti in jungla.... Cea mai tare era sauna turceasca, unde dupa ce ieseai de la sauna, aveai niste separeuri superbe unde te odihneai in timp ce iti canta la un instrument (nu stiu care:))) o doamna. Am dormit acolo vre-o doua ore intr-o dupa amiaza, ma gandeam ca m-as putea obisnui cu viata aia :))))))

Seara, aveai program aartistic de diferite feluri: rusesti, chinezesti, indiene...etc. Faine de tot. Se incheiau cu imnul lor, cantat de Tarkan.

Am plecat bolnava de acolo. Fusesem in Mauritius, excursie de 3000 de euro de persoana (platita de firma unde lucram) si credeam ca nu voi mai trai niciodata sentimentul ce m-a incercat acolo. Insa la Premium am pus cireasa pe tort. Si am vrut sa ma intorc anul asta, dar de la 1100 euro de persoana, pentru 10 zile, se facuse 1400 cea mai buna oferta gasita, prin relatii. Dar ma voi intoarce. Va postez poze, sper sa va placa. Daca vreti detalii mai multe, ramonav23 e id de mess, oricand. AM sa le fac reclama cat oi trai, am plecat de acolo vindecata la suflet de tot ce era rau :)

PS. Atat de impresionata am fost, incat in momentul in care - impreuna cu prietenii cu care am fost - ne-am deschis un bussines impreuna, firma s-a numit: Premium Asociates.

Trimis de ramonav23 in 16.01.09 12:53:54

VIZUALIZĂRI: 2487 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (ramonav23); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P1x camera noastra
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 100 PMA (din 1 vot)

EDUARD1
    [17.01.09 04:57:12]

buna, ramonav23, poate reusesti sa-i povestesti si lui STU care e treaba cu mancarea oribila de aici! pe mine m-a deranjat foarte mult ceea ce a scris despre acest hotel! felicitari pt. impresii! eu nu am scris mai mult deoarece nu are sens sa scrii, asa cum am spus este pt. cunoscatori!

claaly
    [01.04.09 01:10:49]

ddaaaaaaaaaaaaaaaaa, nu exista cuvinte sa exprimi cum te simti intr-o vacanta petrecuta la Rixos Premium.

In 2007, septembrie, am mers prima data, eram insarcinata in luna a 5-a, asa ca nu am reusit sa savurez toate prajiturile si bauturile fine, cafeaua Rixos, nu am putut experimenta acel fabulos aqua -land... hmm..

Asa ca in septembrie 2008 am revenit in acel paradis, doar eu si sotul, fetita a ramas in tara, avand ocazia sa experimentez tot ce poate oferi acest loc minunat.

Acum am o mare problema... in 2009 unde mergem? Mai ales ca mergem cu fetita de 1 an si stiu ce conditii sunt la Rixos... dar al 3 lea an la Rixos ar fi prea mult...

[01.04.09 10:25:14]

claaly, studiaza si CALISTA BELEK, este in opinia mea un hotel potrivit preferintelor tale. Are un pret mai mic in această perioadă decat Rixos doar pentru ca are o politica de early booking mai agresiva, cu discount de 23%, fata de Rixos [discount eb 10%]

Un alt lanţ hotelir de care cred c-ai fi incantata este ATTALEYA. Eventual Attaleya Hlliday VIllage, teoretic are mai multe facilitati pentru copii. Eu am citit cate ceva doar despre Attaleya Shine Luxury si chiar mi s-a parut elitist.

claaly
    [02.04.09 12:11:02]

Multumesc, mult pentru sfat.ieri am mers la Eurolines sa vad ce imi pot oferi.Din pacate vacanta noastra se amana pana in septembrie, asa ca voi avea timp sa studiez problema.Dar clar voi alege Turcia.

claaly, EDUARD1, ramonav23
    Alte impresii din această RUBRICĂRixos Premium Hotel: