ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 11.10.2010
DE vini
ÎNSCRIS: 19.08.09

Turismul vazut altfel!

Cu acest review, daca se considera ca este nimerit, vreau sa ii propun WM infiintarea unei sectiuni in care sa fie incluse impresii si foto mai altfel, mai iesite din tipare, in care sa fie descrise diverse intamplari vesele sau triste, ciudatenii intalnite, fotografii deosebite etc. Astfel, in plimbarile noastre turistice prin tara sau prin lume, probabil ca fiecare a trait cate o intamplare neobisnuita, care i-a inseninat sau i-a adus tristete in suflet, care i-a ramas intiparita in minte, sau poate ca a vazut ceva nelalocul lui si a fost inspirat sa-l imortalizeze si pe care poate nu are unde sa-l posteze pe amfostacolo.ro sau care ar putea trece neobservat printre impresiile obisnuite. De obicei, cele mai potrivite sunt fotografiile, exact cum scrie in regulamentul amfostacolo.ro “o fotografie poate face cat o mie de cuvinte”.

In aceasta sectiune ar merge foarte bine savuroasele impresii de calatorie ale lui AlexMacedo, care raman necunoscute pt. foarte multi utilizatori ai acestui site, datorita cresterii puternice a nr. de membri si, direct proportional a nr. de impresii postate.

In continuare, o sa dau cateva exemple pe scurt din ce am intalnit eu pe unde am avut norocul sa ajung:

Intre Cabanele Gura Diham si Diham am fotografiat un indicator care te facea atent ca zona e frecventata de ursi si sa nu parasesti traseele marcate. Ori, in conditiile in care ursii se plimba prin toate statiunile de pe Valea Prahovei si chiar prin Brasov, credeti ca aleea marcata iti confera mai multa siguranta?

Nu pot uita cand am vazut acum cativa ani o fotografie a unei cunostinte facute in celebra statiune din Croatia, al carui nume ne jenam sa-l amintim, cu toate ca-l auzim zilnic in trafic si mai este si numele monedei nationale din Botswana. Ce era amuzant cu fotografia era faptul ca fusese facuta la intrarea in statiune sub un imens panou pe care scria cat toate zilele “Welcome in P... a” si interesant era ca mai toate romancele se inghesuiau acolo la poze.

Tot in registrul conotatiilor sexuale, cand eram in Paris si cautam cazare am dat peste Hotel de Buci, si o fi fost el de 4 stele, dar acolo am zis ca n-o sa stau nici daca au maseuza in camera (voi atasa si foto demonstrativ).

Si exemplele pot continua dar prefer sa o fac prin atasarea fotografiilor. Voi posta acest review la o sectiune legata de Romania, desi e vorba si de intamplari petrecute in afara tarii.

Sper ca initiativa mea sa aiba succes si sa prinda la membrii acestui site.

Dupa postarea acestui review voi atasa foto facute de mine prin diverse locuri si care mi s-au parut mai altfel.

Trimis de vini in 11.10.10 16:05:17

VIZUALIZĂRI: 2344 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

P19 La Cabana Girbova - n-as fi crezut sa mai vad un IMS (sau M461 parca), mai ales cocotat prin munti
Puteți VOTA simbolic articolul - VĂ PLACE?

romanitzaa
[11.10.10 20:20:17]

Ideea nu e rea, macar ne mai amuzam si noi!

lizuk
[11.10.10 21:11:10]

Mi-au placut pozele tale, la fel si ideea

cc_iordachescu
[11.10.10 22:41:59]

Îmi place ideea ta şi sper să "prindă"! Pozele sunt super!

trandafir 1970
[11.10.10 23:03:22]

Sunt convinsa ca fiecare avem din vacantele nostre poze mai altfel. Foarte bine te-ai gandit...

motaneata
[11.10.10 23:25:20]

In poza 1: de ce ai sters numarul de inmatriculare al masinii nesimtitului din Brasov?

celeste
[11.10.10 23:47:19]

superrrrr si pozele si review-ul... felicitari

Alina Morar
[12.10.10 00:01:04]

Ce tari sunt pozele...

mirelopodu*
[12.10.10 13:12:12]

Interesantă propunerea ta și demnă de a fi luată în seamă. Iar pozele atașate vin să o demonstreze.

zangela69
[12.10.10 15:45:58]

excelenta idee. mai ales ca avem si o bogata sursa de "umor"

haiduc
[12.10.10 18:06:34]

Si mie imi pace ideea sectiuni " Hai sa razi " pe care am platit 400 PMA.

Nui frumos sa glumesti pe contul ursilor?

Poate ca ocolul silvic si doamna din poza nr. 8 au ajuns cu ei la o intelegere sa nu circuleze pe traseele marcate? : -))

Cabana sa reconstruit din cenusa in 2002, ca si pasarea Phoenix, si a avut un copywriter talentat. ; -)

Alina Morar, celeste, haiduc, lizuk, mirelopodu*, motaneata, romanitzaa, trandafir 1970, zangela69
Alte articole din această RUBRICĂFilozofări... turistice:

• pagină generată în 0.057291984558105 sec