ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 05.10.2010
ÎNSCRIS: 27.08.08
OCT-2010
2 AD. + 1 COPII -- v: 2 1/2 [ani]

Vila Bruno - Complex Club Austria

Cel putin pana acum, doar doua loocuri mai gasisem cu o asa calitate ireprosabila: Chamber''s Charm, din Poiana Brasov si Mediterraneo, Neptun - Olimp.

Concret!

Club Austria este format din trei vile, situate in aceeasi curte: O vila cu o capacitate de 12 persoane, una pentu ase, alta pentru patru. Fiind cazat doar la Vila Bruno, cea de patru persoane, nu o sa-mi permit sa vb despre celelalte.

Asadar.

Situare in Poiana Tapului - Busteni, pe partea dreapta cu mergi dinspre Bucuresti spre Brasov. Dupa biserica din localitate strada Gloriei) se trece podul si se urca spre Zamora. Din pacate, drumul e putin cam prost cand se termina asfaltul, dar e functionabil. Din drumul national se fac maximum 5-7 minte pana in fata complexului.

Parcare suficienta, se introduce masina in curte, proprietarii iti dau telecomanda de la porti. Iesi si te intorci cand vrei tu, nu deranjezi pe nimeni.

Pozitionarea complexului e incredibila, fix la poalele muntelui. Adica din vile dai direct in padure.

Vila: hol la intrare (vestibul), living mare, cu pat extensibil pt doua persoane. Geamuri uriase, vedere direc spre padure. Numai instalatii Sony (Tv, DVD, Cd etc). Se urca patru trepte, ajungi in bucatarie. Dotata ultimul racnet: aragaz, hota, frigider etc, dar si vesele Luminarc, pana la polonice. TOT. Alaturi, un loc pentru servit masa, cu alt pat extensibil de doua persoane. MICUL DEJUN ESTE ADUS AICI. Proprietarii (doi oameni de nota 100000) iti aduc micul dejun la nas, dupa ce, in prealabil, te intreba ce vrei sa papi: oua proaspete, branza, lapte etc si ce vrei pt copil.

Baia e mare, cabina de dus etc cu sistem radio.

Din dreptul frigiderului se coboara o scara pliabila, se urca la etaj. Un pat mare, de doua persoane, doua fotolii de masaj puse in fata geamului cu vedere spre padure (am stat acolo si ne-am uitata la pasarele si... am adormit). O mica baie (doar WC si chiuveta) pentru cei care dorm sus, sa nu mai coboare noaptea.

terasa de afara uriasa (se poaste servi acolo orice, noi am prins vreme cam ploioasa si nu era de terasa). Cum am spus, mai exista cateva trepte care duc la o terasa fix in mijlocul padurii. E nebunie acolo cand e cald. Gratar mare pentru vara.

Daca doreai masa de pranz, anunati cu 2-3 ore inainte si-ti pregateau totul proaspat. Nu exista alimente congelate etc.

Aer proaspat, liniste de-ti crapa urechile. Noi am stat cu asta mic, omul face vocalize etc, dar nu deranjezi pe nimeni.

Daca exista intrebari, raspund cu placere.

PS. Am stat vineri si sambata full, duminica seara am plecat pe la 20.30. Am platit trei nopti, dar ne-au spus ca data viitoare sa facem rezervarea prin telefon (acum am facut prin sistem automat) si vom plati doua nopti, indiferent daca duminica plecam la 22.00!!! Fara cuvinte!

Trimis de mijatovic1969 in 05.10.10 12:34:59
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BUȘTENI. A mai fost în/la: mediterraneo, charm, hilton sibiu

VIZUALIZĂRI: 4046 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (mijatovic1969); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Bucataria
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 2450 PMA (din 1 vot)

sandu.53
[05.10.10 12:41:55]

inteleg ca ati avut num ai cazare? foarte frumos loc dar poate aveti si fotografii... mi-a placut descrierea dar si locatia asa ca ma grabesc sa va punctez primul!

[05.10.10 13:40:34]

cazare si mic dejun

nu am dorit restul meselor pt ca am zis sa umblam. dar, daca se dorea, se poate servi orice.

am cateva poze dar pe siteul oficial e un tur virtual, mult mai bun decat pozele mele

[05.10.10 13:44:54]

Interesanta recomandarea.

Am redenumit obiectivul de cazare (initial definit ca Vila Iris) folosind numele oficial al acestui complex de 3 vile - "Club Austria Boutique Hotel".

costin1968
[05.10.10 14:56:03]

Foarte util!

Pe trip Advisor era de mult, era timpul si pt AFA.

Bravo!

magdalena
[06.10.10 07:57:48]

ultimul racnet

Si pretul este pe masura!

[06.10.10 11:06:16]

Ce reprezinta pretul, toata cheltuiala voastra cu sejurul, sau doar cazarea?

[06.10.10 11:10:42]

doar cazarea.

vila cea mica, Bruno, se inchiriaza toata, pentru 100 euro / zi

[06.10.10 11:14:45]

Aha, sa inteleg atunci ca echipa a fost formata din mai multe familii?

santana*
[06.10.10 11:21:16]

"bucatarie dotata ultimul racnet: aragaz, hota, frigider"

Hai ca m-au dat pe spate dotarile astora! O sa mergem si noi acolo pt. ca pana acum n-am intalnit in bucatarii nici aragaz, nici frigider si nici hota. Am mai citit pe AFA cum ca in Austria nu stiu ce pensiune avea tv color si apa calda. Sa fim seriosi, oameni buni!

[06.10.10 14:21:49]

valimi, am fost 3 persoane: mama, tata, copilas.

am inchiriata vila, o singura zi, cu 97 de euro.

in ea [in acest pret, n.r] a intrat cazarea si micul dejun

[06.10.10 14:24:21]

satana

daca citeai cu atentie, vedeai de ce am scris "ultimul racnet".

Hota era Bosch, de vreo 20 de milioane, cu programator etc. Aragazul era o cmbinatie de aragaz si plita electrica de ultima generatie, cu protectie pentru copii.

Nu am stat sa facem mancare la ele, ca nu pt asta ne-am dus, sa gatesc la munte dar am vrut sa subliniez ca oamenii nu au facut rabat la bani. Atat doar.

Electronicele sunt Sony in loc de Platinium, hota e Bosch in loc de Cata si asa mai departe. Multi dintre noi cred ca nu avem dotarile astea in casa...

[06.10.10 15:08:11]

Multumesc pentru amanunte, m-am mai luminat si eu.

Odata clarificat review-ul, dau si eu un vot.

ela52
[11.11.11 15:57:31]

Am inteles eu bine:

-fara baie in camera?

-acces de pe hol la baie?

Din turul virtual de pe site, mi s-a parut cam stramt in camera? Parea ca nu e loc de trecere intre pat si mobila cu televizorul, astfel ca una din persoane trebuie sa treaca peste cealalta pentru a ajunge in pat?

Sper sa ma fi inselat, altfel pretul lasa de dorit, indiferent de marca dotarilor din bucatarie, pe care le folosesc sau nu, insa baia da, cu siguranta!

Am intrebat deoarece ne-ar tenta pentru iarna aceasta.

costin1968, ela52, magdalena, mijatovic1969, sandu.53, santana*, valimi
Alte impresii din această RUBRICĂClub Austria Boutique Hotel [Poiana Țapului]: