ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 28.09.2010
DIN: ploiesti
ÎNSCRIS: 28.09.10
SEP-2010

Hotel impecabil, angajatii slabuti

As incepe cu laude asupra hotelului din punct de vedere al calitatii si dimensiunilor acestuia.

Pot spune ca este dotat cu camere foarte bine utilate si cu mult bun gust. in camera gasesti de cum ajungi orice de la bautura rece in bar pana la ac de cusut, intr-un cuvant poti merge cu o valiza cu haine si atata tot.

Deasemeni am fost primiti foarte bine (cu sampanie, ciocolata rahat etc) si am primit camera in max 50 min de la sosire (ora 11.00). prima impresie conteaza intotdeauna si am crezut ca totul o sa fie perfect dar pana la final ne-am convins ca nu este chiar asa.

Si acum sa va spun care au nemultumirile noastre.

In primul rand dupa parerea noastra personalul de acolo ar trebui sa fie selectat cu mai multa atentie si acestia sa corespunda standardelor hotelului. un exemplu foarte bun este acela ca foarte putini dintre angajatii hotelului vorbesc engleza si este destul de greu de comunicat cu ei! daca stii rusa e perfect si esti tratat regeste!

De exemplu intr-o zi sotia a lasat pijamaua sub cearseaf si camerista (care schimba in fiecare zii lenjeria) a strans probabil cu totul si a disparut pijamaua. am incercat sa vorbim cu ea si i-am explicat ce sa intamplat dar ea nu inteles nimic (in engleza) si am decis sa o lasam asa nu am vrut sa reclamam la receptie pentru ca probabil ii faceam necazuri (era foarte constiincioasa si iisi facea treaba cum trebuia) suntem convinsi ca nu a vazut-o si nu a luat-o cu intentie.

Pe scurt un sejur bun cu multa liniste (nerecomandat tinerilor) o locatie cu mult bun gust, mancare buna, bautura la discretie (pentru ultra all inclusive) muzica live foarte buna pentru persoane de peste 40 ani, un lobby cu muzica lounge (pian live) dar cu un SPA destul de piperat si un persona partiall neprofesional.

Trimis de edymoro in 28.09.10 18:33:36
  • A fost prima sa vizită/vacanță în TURCIA

VIZUALIZĂRI: 2764 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (edymoro); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 2000 PMA (din 0 vot)
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 162.00 EUR pe cameră

magdalena
    [28.09.10 19:59:38]

Destul de scump pentru nemultumiri...

Si mie mi-a disparut la un hotel o sapca alba cu lenjeria de pat!!!

sev7
    [28.09.10 20:10:56]

imi permit sa intervin, (fara sa anulez sau sa spun ca nu este real cele spuse de edymoro) dat fiind faptul ca am fost in acel hotel anul trecut si pot sa afirm ca hotelul este unul dintre cele mai bune la care am stat pina acum... servicii de exceptie, produse (bauturi, mincare, ...) exceptionale, servicii foarte bune.

Este perfect adevarat faptul ca au un mare handicap (printre personalul de la bar (partial), ospatari, cameriste) in a vorbi limba engleza. La receptie si cu citiva barmani nu am avut probleme in a comunica... ba mai mult, am facut si conversatie!

In rest parerea mea este neschimbata: Cornelia Diamond este printre cele mai de top locatii din Antalya (repet- pt mine)..... Poate o sa adaug si eu un review plus ceva poze... in curind sper

o seara placuta tuturor!

presario
    [28.09.10 20:28:46]

Si mie mi-a placut acolo, este un hotel foarte bun. Mai sunt poate unii angajati care se misca putin mai in "reluare", dar nu e ceva foarte deranjant.

Eu am fost in 2008, detalii click aici

Diaura*
    [28.09.10 20:49:49]

Asa cum stau lucrurile " oficial" nu poate fi reprosat nimic angajatilor acestui hotel. La un hotel de 5 stele este firesc ca aiba de toate; trusa personala cu cosmetice, trusa pentru cusut, papuci de unica folosinta, halat etc. Aceste lucruri fac parte din dotarile pentru care a primit categoria respectiva (5 stele).

Dar nu tot personalul angajat in hotel trebuie sa stie si limbi straine. 50% trebuie sa stie o limba straina si 25% doua limbi straine; cameristele si personalul de la curatenie si bucatarie nu are aceasta obligatie.

valimi
    [28.09.10 22:23:30]

Nemultumirile sunt produse de erori pardonabile, din cate am observat, la banii platiti era grav sa fie mai mult decat atat

deliutza27
    [29.09.10 13:35:17]

Pentru un prim review al autorului, ma multumesc informatiile pe care le gasesc aici. Asa ca merita un SB. Felicitari!

deliutza27, Diaura*, magdalena, sev7, valimi
    Alte impresii din această RUBRICĂCornelia Diamond Golf Resort & Spa Hotel: