ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 15.09.2010

Către satisfăcător

Mult sub asteptari :((

Nu recomand acest hotel.

1 - de la aeroport am calatorit peste 4 ore, cu un pseudoautocar;

2 - cazarea modesta. Copilul pentru care am platit bilet intreg a dormit pe pat pliant. Asternuturile nu au fost schimbate, desi am dat bacsis cameristei, sau poate 2 euro au fost prea putini? ! Prosoapele fusesera candva albe, acum gri. Nu au fost schimbate zilnic, doar daca le lasam pe jos. Vasul de wc nu a vazut dezinfectant niciodata dupa depunerea de pe fund. Cabina de dus rudimentara, dusul era fix in perete, nu aveai posibilitatea sa clatesti vana de nisip.

3 - personalul nu vorbeste decat turca sau rusa, un singur receptioner vorbea engleza, dar nu era permanent la serviciu. Programul de animatie f. slab, si se vorbea doar rusa. Cat despre ospatari si bucatari... foarte putine cuvinte de lauda;

4 - mancarea bazata preponderent pe pui. Doar de 2 ori am mancat peste. Ce ramanea era amestecat cu sos si servit a doua zi. Micul dejun invariabil 4 sortimente de mezel, nu prea gustos, aceeasi telemea si cascaval zilnic, oua zilnic, dar bine aprovizionati la capitolul verdeturi. 3-4 feluri de salate, si amestecate intre ele, mai era cateodata un dressing care mergea bine cu ele, permanent masline, rosii si castraveti. Dejunul ceva mai variat dar, ca si la cina, gaseai ,,cunostinte" de la masa precedenta. Am ramas uimita de lipsa de imaginatie la deserturi. Rar baclava, mult gris cu lapte, budinca, rar pandispanuri, iar ca fructe in general pepene, portocale si foarte rar struguri.

Bauturile groaznice, sucurile imbuteliate marca ARO, (Metro era aproape), vodca cu gust de plastic, Uzo si gin iar in pahar nu iti pun mai mult de 20 ml. Vinul este nebaubil, la tetrapak, otet curat. Sucuri la dozator, din concentrat si apa. Cafeaua tot la dozator, dar capuccino era singurul cu gust bun, cafeaua simpla, nu. Bautura se serveste in pahare de plastic (ca la gradinita), nu de unica folosinta de 200 ml, clatite doar (de cateva ori am primit paharul cu urme de ruj). Nu aveai dreptul decat la 2 pahare de bautura de persoana odata, asa ca le golean dintr-unul in altul si mai stateam o data la coada, pentru inca un rand. Cana de cafea nu totdeauna era curata, trebuia sa fii atent, .

5 - plaja cu diferite marimi de pietre, in ordine crescatoare iar in apa bolovani si capcane intre bolovani. Plaja murdara, rusii nu sunt invatati sa adune mucurile de tigari, iar pe post de cosuri de gunoi, galeti de la vopsea lavabila. Pe sezlongurile de plasic nu sunt saltele, sau prosoape. In schimb apa calda si relativ curata. Piscina OK, dar putine sezlonguri, asa ca, dimineata devreme puneam prosoape pe cele pe care voiam sa le ocupam.

Trimis de coraliadan in 15.09.10 19:02:32
  • A fost prima sa vizită/vacanță în TURCIA

VIZUALIZĂRI: 1942 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (coraliadan); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

pepsi70ro
[15.09.10 19:18:54]

sau poate 2 euro au fost prea putini?

era o moneda?

recul*
[15.09.10 20:07:43]

am citit in reviewl tau mai multe pareri negative decat in toate review-rile despre Turcia! mie unul imi vine greu, asta nu inseamna ca pun la indoiala cele spuse de tine. drept urmare si punctez.

coraliadanAUTOR REVIEW
[16.09.10 17:32:54]

Eu vorbesc din prisma mea. Analizand atent, pretul a fost corespunzator serviciilor (11 nopti-3 adulti), dar dupa impresiile altora asteptam mult mai mult. Nu am fost singurii care au reclamat serviciile (confirma alti romani de la Galaxy B. cat si ghidul de la Logic Tour), totodata, la Galaxy Beach am intalnit o familie din Bucuresti care au mai fost la 4* in Kusadasi si au spus ca nu exista termen de comparatie.

Aviz amatorilor de concedii ieftine!

De aceea am prezentat in detaliu ce nu mi-a placut.

coraliadanAUTOR REVIEW
[16.09.10 17:43:06]

nu inteleg intrebarea... Da, a fost o moneda de 2 euro... prea putini bani?

coraliadan, recul*
Alte impresii din această RUBRICĂGalaxy Beach Hotel [Mahmutlar]: