ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 12.05.2019
ÎNSCRIS: 27.04.17
MAY-2019
2 AD. + 1 COPII -- v: 5 ani

Vacanta

buna ziua, in primul rand as dori sa va dau un sfat important ca sa nu patiti pe pielea dvs ci din recenzii, fara sa fiu carcotasa de evitat galaxy beach alanya, din pacate eu am avut o vacanta esuata si ghinion pe pielea mea neluand in seama recenziile negative fiind o fire pozitiva, optimista, visatoare.

Cu ce sa-ncep nici nu stiu ce e mai tragic mancarea zilnic aceeasi buc punea in farfurie doar o bucatica mica de carne, animatia nu exista deloc, desi lista era afisata si lunga, o singura seara 15 min pt copii,

loc de joaca inexistent doar un topogan mic nefunctional, desigur nu de apa,

clar se facea dif intre oameni de alta nationalitate primind 3 pahare cu bere, pe cand noi doar 1 in mana, aratand pancarda tipa de la bar cuica o vede camera, capitaneasa o femeie care nici macar st. de apa de 0,5 care era clar trebuia sa le primim zilnic fiind 3 pers. 2 adulti si 1 copil 5 ani, am primit timp de 7 zile o zi 2 st si o zi 3 st cu chiu cu vai,

inainte era c-o zi de plecare fiind ziua fiului meu ce surpriza nici macar o st cu apa,

urm dimineata aveam plecarea la 3.15 nici macar o cafea sau o st de apa la copil nici vb nici mancare la pachet

clar, totul mi_a lasat un gust amar nici vb de 4stele, nici macar 1 si aceea cazatoare,

in fine voi mai reveni, din pacate e cruda realitate

Trimis de salbatica in 12.05.19 11:50:15
Validat / Publicat: 12.05.19 12:39:42
  • A fost prima sa vizită/vacanță în TURCIA

VIZUALIZĂRI: 2998 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (salbatica); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 450 PMA (din 1 vot)

[12.05.19 12:17:32]

Mutat, la reorganizare, în rubrica "Galaxy Beach Hotel [ Mahmutlar], ALANYA" (deja existentă pe sait)

[Rubrica inițială: BUFFER CĂLĂTORIE]

Conform politicii saitului, seturile de impresii cu evaluări "zero peste tot" sunt publicate FĂRĂ NOTE, fiind considerate scrise (prea) la supărare, lipsite probabil de minima obiectivitate aşteptată.

Daca doreşte, autorul poate reveni asupra evaluărilor, fie prin intermediul linkului EDIT IMPRESII (dacă articolul nu este încă publicat), fie scriind un ecou în care specifică noile evaluări (dacă timpul alocat editării a expirat)

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 66&ridAnt=93499

sebigeanina
[12.05.19 14:05:31]

Salut, văd aici că ați fost foarte nemulțumiti de serviciile hotelului raportat la ce bani ați plătit. Din nou aceiași problemă, ne dorim vacanțe la bani cât de puțin dar pretenții cât de multe.

Și acum să detaliem puțin ați fost doi adulți și un copil de 5 ani pentru care s-au achitat bilete de avion. Din cunostințe numai taxa de aeroport în Antalya este 95 de euro ori dacă ați aterizat pe Gazim Pasa în Alanya nu știu care este taxa de aeroport acolo dar tot se platește ceva.

Apoi din ce ati platit scade cu aproximație minim 6oo de euro deoarece nu cred să gasești bilet de avion din Romania spre Antalya ori Alanya cu mai puțin și vezi ce a mai rămas pentru cazare doi adulti cu un copil de 5 ani, plus regimul de masă inclus pe care nu l-ai specificat aici.

Sincer cred că ați avut niște așteptari nerealiste. Acum este început de sezon la turci, deja au început să zboare charterele și dacă nu s-au rezervat toate locurile vin cu tot felul de oferte ca să nu zboare in gol. îți spun din proprie experiență că și eu am fost în Alanya acum 3 ani de Sfintele Paști, un sejur cu avionul 6 nopți cazare allinclusive în apartament (deoarece am avut cu mine și fetele de 15 și 12 ani), transfer de autocar din Antalya până aproape de Alanya la 1248 euro. Nu credeam să fie așa frumos la ce bani am dat dar a meritat fiecare banuț.

Oricum ar fi cred că turcii au cel mai bun raport preț -calitate, dar totuși întotdeauna trebuie să ne informăm pe ce dăm banii ca să nu venim din vacanțe supărați. Vedeți de ce este bun AFA.

Vacanțe placute și inspirate vă doresc.

Deborah77
[12.05.19 18:09:01]

La acelasi lucru m-am gandit si eu citind review-ul. Anul trecut am fost la sfarsit de mai si doar biletele de avion si transferul au fost 600 EUR pentru 2 adulti si 1 copil. Restul de 1000 a fost cazarea ptr 6 nopti, dar a fost cea mai frumoasa vacanta pe care am avut-o si nimic nu-l mai multumeste pe fi-miu dupa zilele petrecute la acel hotel (Rixos Sungate). Din pacate varsta nu-i prea mai permite sa capete cazare gratis mai nicaieri pe litoralul turc.

Nu ai cum sa capeti ceva multumitor pentru diferenta de 98 de EUR 1 saptamana 3 persoane. Imi pare rau pentru experienta avuta, dar si noi turistii trebuie sa avem asteptari rezonabile, hotelurile alea sunt totusi niste afaceri

[12.05.19 19:00:21]

@Deborah77:

dupa zilele petrecute la acel hotel (Rixos Sungate)

Poţi folosi linkul SCRIE IMPRESII (se deschide într-o fereastră nouă)

[12.05.19 20:00:44]

@Deborah77: pe bune? nu cer mare lucru daca apa ce ti se cuvine nu-ti da. Cum se explica ca 2 pers pt 14 zile din hamburg la acest hotel au achitat 740 euro, 360 de dolari pt 7 zile 2 pers din ucraina, a pt romania e mai scump clar aceleasi servicii, all inclusive aici insemnand 3 mese principale si la ora 17 niste fursecuri

[12.05.19 20:05:41]

@Deborah77: serios? Atunci cum se explica pt 2 sapt 2 pers au achitat din hamburg 740 euro si din ucraina pt o sapt 360 dolari, credeti-ma am fost in vacante si scumpe si ieftine, dar atat de proasta n-am mai nimerit

Yoda
[12.05.19 20:26:55]

@salbatica: Nu vreau sa fiu rau, dar inainte de plecare nu v-a spus nimic nota de 2,5 (doi virgula cinci) de pe Tripadvisor, sau sperati sa nu fie meritata? Eu cred ca un hotel care are nota sub 4 este de evitat.

27% din cei care au scris review pe Tripadisor l-au gasit bun si foarte bun, in timp ce 38% l-au cotat " groaznic" , iar 13% " slab" .

[12.05.19 21:00:08]

@Yoda: acum fapta e consumata, asta e, sanatosi sa fim si clar ma voi informa la sange o singura recenzie negativa si voi evita hotelul mi-a fost invatatura de minte

[12.05.19 21:03:35]

@salbatica: sincer nu stiam ca pe tripadvisor se verifica multumesc pt sfat

[12.05.19 21:07:44]

@salbatica: chiar acum am vazut 2,5 deci de la 4 in sus de acum clar din tot sufletul va multumesc eu pe booking.com am verificat si nu era nici o evaluare

[12.05.19 21:26:04]

@salbatica: dar pe AmFostAcolo, nu ai citit?

TOATE revs-urile sunt negative

Yoda
[12.05.19 21:28:33]

@salbatica: Da, nu e nimic pe booking, probabil ca hotelul nu a fost listat acolo pana acum (pe booking nu pot face evaluari decat cei care au stat la un hotel). Ca tot vorbim de booking, eu acolo elimin hotelurile cotate sub nota 8.0. Acum, si evaluarile astea le iau cu un pic de sare, pentru ca pot sa fie hoteluri ieftine cu o nota mare si pot fi hoteluri scumpe cu o nota modesta. Asta nu inseamna ca la alea scumpe e mai rau ca la alea ieftine, ci ca oamenii au avut niste asteptari la banii platiti, asteptari care nu au fost implinite. Dar, daca este o nota foarte mare (peste 8.5), inseamna ca poti fi foarte sigur ca e un hotel foarte bun. De exemplu: Royal Dragon - 9.9, Calista Luxury - 9.0, Adam & Eve - 9.4, Regnum Carya - 9.2, si " preferatul" meu, la care n-o sa stau niciodata- Maxx Royal - 9.4.

[12.05.19 21:28:44]

@webmasterX: chiar nu cred ca inteligenta ma da afara eram prea entuziasmata prima oara in turcia, prefer grecia non-stop am fost de 3 ori si era super peste tot am fost a fost super ok, dar clar am dat chix

marival
[19.07.19 09:35:11]

@salbatica: Un exemplu la acest hotel 2 persoane au platit 500euro avion inclus 7 nopti plecare 26 iulie 2019 cu oferta' ' joker' ' Sa vedem cu ce impresii vor veni...

[19.07.19 16:56:44]

Curioasa sunt