ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 10.09.2010
ÎNSCRIS: 09.09.10
AUG-2008

Sub orice critică

Camera de 160 RON cu geam de 40x40 cm

Am stat in hotelul “La John” in august 2008.

Un prieten ne-a facut rezervare acolo. Inainte de a pleca am incercat sa gasesc pe net ceva impresii depre aceasta locatie dar din pacate nu am gasit mai nimic (doar cateva poze cu exteriorul hotelului) A trebuit deci sa plec de la premisa ca totul va fi OK, mai ales ca pretul era de 160 RON pe noapte.

Am primit o camera la ultimul etaj (mai exact la mansarda), fara aer conditionat, cu peretii din OSB (pe care nimeni nu s-a mai deranjat sa puna rigips/ var / tapet) si avand o ferestra ingrozitor de mica (ceva gen 40x40 cm)... Intrerupatorul atarna pe perete. Mocheta arata murdara.

Baia avea un geam ceva mai mare (cam 40x60 cm). WC-ul banuiesc ca fusese curatat (avea sigiliu din acela de hartie pe el), cadita de dus parea curata si ea dar chiuveta cu siguranta ca nu fusese curatata (avea inclusive ceva par pe ea).

Dupa parerea mea, conditiile erau de hotel de 1 stea, doar ca aveam baie in camera. Sa zicem ca ar fi fost OK daca ar fi costat 50 RON pe noapte, si asta doar pentru ca pozitia hotelului este excelenta, caci altfel nu ar fi trebuit sa coste mai mult de 30 RON pe noapte.

Nu sunt sigura cum arata celelalte camere. Dar macar cele de la etajele inferioare au geamuri mari si unele au chiar si priveliste la mare.

In mod normal ar fi trebuit sa plec si sa imi gasesc alta cazare. Nu am facut-o deoarece prietenul care ne-a facut rezervarea era client fidel al hotelului si nu am vrut sa ma cert cu el….

Trimis de balena in 10.09.10 15:08:24

VIZUALIZĂRI: 2401 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (balena); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 200 PMA (din 1 vot)

cris1982
[10.09.10 18:38:09]

Alta data sa nu mai faceti compromisuri pe banii dvs. daca nu va place ceva.

Ca pana la urma nu prietenul v-a platit camera, ci dvs. ati dat din buzunar o gramada de bani pe ceea ce nu face.

balenaAUTOR REVIEW
[10.09.10 21:34:19]

Asa e... dar cand mergi in gasca si incepi sa faci opinie separata e cam naspa.

[30.07.11 01:10:53]

cu toate ca se pretinde un hotel cu "bune conditii", se vede de la o posta ca acolo e "puscarie curata" ptr angajati.

se vede ca unii angajati sant la limita rezistentei, si sigur ITM-ul nu stie, sau stie adevarul dar nu se iau masuri ca doar n-or fi prosti, despre cam ce conditii de munca sant acolo. oare aude cineva???

am vazut personal cum se incearca crearea de conditii, din partea angajatilor, si care se chinuie sa nu "calce pe bec"... cum e o perioada mai slaba in clienti, vezi mutra patroanei care mai are putin si urla in gura mare.

[* * * ]

personal, am fost multumit de conditii, numai ca ptr unii PATRONI DE DUZINA, daca s-ar putea sa se lucreze non=stop.

am vazut si unii angajati care depasisera numarul de ore lucrate intr-o zi... OARE AIA NU SANT OAMENI SI AU NEVOIE DE ODIHNA MADAM PATROANA???

DACA II DUCI LA EPUIZARE SA NU TE MIRI CAND PRIMESTI RECLAMATII CA NU SANT CAMERELE CURATE, CA LA OBOSEALA CARE SE ADUNA E SI NORMAL SA MAI GRESEASCA.

halal de cuvantul "patroni"

[30.07.11 01:36:31]

@andrei40: pe acest site nu se admit exprimarile ofensatoare sau jignitoare.

Doar de curiozitate: interventia de mai sus este in calitate de angajat sau de turist?

[30.07.11 08:37:47]

daca ti-am spus ce am vazut, tu ce crezi?

doar nu ma duc in concediu la mare sa muncesc. nu e asa greu sa vezi si niste angajati care incearca sa te faca sa te simti bine, dar cand stai in acel hotel, iti dai seama cam cum e si viata lor acolo. din pacate ptr voi, lucrez in domeniul sanatatii, si nu mi-a fost greu sa "vad". nu jignesc pe nimeni, dar daca supara adevaruri, si pareri care "dor" pe cineva si supara, asta este. ati vrut impresii si ecouri? doar nu va asteptati numai la cuvinte de lauda. sau poate de asta santeti platiti si voi astia care ati facut situl???

[30.07.11 08:47:38]

si ca sa te mai linistesti, iti spun ca merg in VAMA, de multi ani, deci nu e parere "in calitate de angajat", cum spui tu.

[30.07.11 08:50:00]

Întrebarea colegului avea scopul să determine dacă nu cumva ar fi mai bine, în calitate de turist, să scrii propriile impresii şi să acorzi note unităţii de cazare, efectul intervenţiei tale aici fiind astfel unul maxim din toate punctele de vedere.

Dar e mai simplu să dai cu pietre, decât să porţi un dialog firesc, civilizat...

[30.07.11 10:30:35]

hai lasati povestile.

santeti platiti doar ptr vestile bune, adevarul doare.

oare la bulgari o fi la fel??? ne mai miram de ce la ei turismul e la cote inalte si nu tzaranisme si vrajeli ca la noi.

[30.07.11 11:01:57]

Atunci când o să scrii un articol în calitate de turist plătitor, în care să critici şi să arăţi toate neajunsurile unui loc de cazare unde ai fost, iar acel articol nu va apărea pe site-ul nostru, abia atunci poţi să spui cele de mai sus.

Până atunci, din ceea ce ai spus (scris) aici şi din atitudinea pe care singur o afişezi, mă tem că doar tu te descalifici în faţa comunităţii...

În ceea ce priveşte "plata"... chiar mă faci să râd! Dar asta e un lucru bun, chiar şi medicii ne recomandă să zâmbim măcar odată pe zi.

[30.07.11 11:02:47]

@andrei40: Sunt nenumarate impresii si recomandari negative, critice pe acest site - aproximativ jumatate din totalul celor 20.000 incarcate pana acum. Ele sunt insa exprimate civilizat, fara jigniri sau ofense.

Va trebui sa te straduiesti mai mult pentru a ne dovedi buna ta crestere pentru a fi acceptat in aceasta comunitate, andrei.

Nimeni nu te-a obligat sa te inscrii, nimeni nu te tine cu forta aici. Iti va fi respectata insa eventuala dorinta de a ramane aici doar ca vei respecta si tu cerintele elementare ale acestui site - e simplu. Si e alegerea ta

[30.07.11 20:11:54]

@andrei40, ultimul tău ecou, total off-topic şi plin de expresii suburbane a fost şters.

Pentru încălcarea regulamentului privind regulile de adresare politicoasă pe acest site, ai o săptămână de pauză, (să iei ceva calmante) şi sper ca la revenire să dai dovadă că ai totuşi cei 7 ani de-acasă.

andrei40, balena, cris1982
Alte impresii din această RUBRICĂLa John Hotel: