ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 04.09.2010
AUG-2010
PREȚ SEJUR 2800 euro ?

Rixos Sungate Resort [Beldibi]5

Un sejur de vis

Tocmai ne-am intors si noi din cooncediul petrecut la Rixos Sungate. Va marturisesc ca am plecat oarecum cu strangere de inima, citind cele scrise aici, insa am avut o surpriza cat se poate de placuta, constatand ca nu e aproape nimic adevarat din toate comentariile rautacioase.

Hotelul este frumos, curat si bine intretinut desi este foarte mare. Camerele sunt mari, frumoase, si privelistea superba. Am avut vedere la mare.

La restaurant, mancarea foarte buna, o multime de feluri din care cu siguranta se gasea ceva sa-ti placa. Chelnerii toti amabili, absolut toti care ne-au servit vorbeau engleza, foarte operativi si chiar simpatici. Locuri pe sezlonguri am gasit de fiecare data desi megeam dupa ora 8.30. Cat despre programele de animatie, erau si cate 2 sau 3 pe seara, la ore diferite, deci... puteai sa alegi orice doreai si toate de calitate.

Chiar nu inteleg ce ar putea sa nu-ti convina intr-o asemenea locatie? Desi, am intalnit si niste "concetateni" care pur si simplu cautau nodul in papura, sustinand sus si tare ca ei cu asa ceva se ocupa. Si intamplarea face ca erau tot din Bucuresti. As fi curioasa sa vad conditiile lor de acasa, comparativ cu ce conditii au avut acolo.

Recomand cu caldura aceasta locatie pentru a petrece un concediu de vis si eu cu siguranta voi reveni acolo.

Trimis de mihaela409 in 04.09.10 21:19:45
VIZUALIZĂRI: 1901INFO ADIȚIONALE
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA. A mai fost în/la: Kusadasi

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (mihaela409); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

• rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 96.00 EUR pe cameră

onlyoctavian [04.09.10 21:55:35] »

Ai mare dreptate despre romanii "carcotasi"... nu inteleg cum parerile despre un hotel sunt atat de diferite in aceiasi perioada!! Am spus-o si ma repet... suntem diferiti si e bine... avem libertatea de a ne expune parerile... insa pana a trece totul prin stomac si faptul ca nu se vorbeste romaneste in hotel... trebuie sa fim obiectivi si sa apreciem un hotel /zona prin raportul calitate -pret si in primul rand o impresie "turistica".

Rixos Sungate face parte din lantul hotelier Rixos avand resorturi in Ucraina, Croatia, Bahrein, Emirate... fiind la un standard ridicat.

Si pentru a aduce argumente pro (sau contra) mihaela 409 ar trebui sa punctezi plusuri/minusuri pe fiecare segment: servicii, culinar, activitati pentru ca impresia cititorului sa fie cat mai exacta.

Oricum ai un vot de la mine

mihaela409 [04.09.10 22:19:47] »

Multumesc! Sper ca, cei care citesc sa aleaga cu incredere aceasta locatie, pentru ca merita cu adevarat. O sa postez si poze cand o sa am mai mult timp.

S_Andrei [05.09.10 12:42:47] »

La ce pret te-a ajuns sejurul? Felicitari pentru vacanta

mihaela409 [05.09.10 17:06:38] »

in jur de 2800 EUR/10 zile, all inclusive-all exclusive - 2 persoane, inclusiv zborul Cluj-Napoca -Antalya

webmaster25 [05.09.10 17:15:01] »

Am adaugat pretul sejurului in caseta tehnica . Multumim pentru informatie.

Mailman* [13.09.10 13:13:35] »

mihaela... nu ne-am intalnit... in mare sunt de acord cu cele postate de tine dar am niste mici rezerve legate de unele servicii. Nu dezvolt ca nu vreau sa fiu carcotas...

mihaela409 [13.09.10 13:57:14] »

Mailman, poate ne-am intalnit, insa daca nu ne-am dat si noi o intalnire fixa... greu de crezut ca puteam sa ne recunoastem, asa... dupa instinct)

Cat despre comentarii, fiecare e liber sa scrie ce gandeste. Nu trebuie sa fii clasificat neaparat carcotas, daca nu ai fost de acord cu ceva sau nu ti-a placut ceva. Poate ca la noi s-a nimerit asa sa fie totul perfect, sau poate ca nu ne-am uitat foarte mult la detalii. Vroiam doar sa ne simtim bine, pentru ca la urma urmei, asta se doreste de la un concediu, nu? Iar daca a fost totul Ok si ne-am simtit bine, nu am nimic de comentat. Doar ca, m-as mai intoarce acolo, maine, daca s-ar putea, macar pentru o saptamana.

mihaela409 [13.09.10 13:57:16] »

4 utilizatori sunt abonaţi la urmărirea acestui fir de discuţie (primesc instiinţări la adăugarea unui ecou):
    Mailman*, mihaela409, onlyoctavian, S_Andrei