ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 31.08.2010
2 AD. + 1 COPII

Nici nemulțumit, nici mulțumit

ARTICOL ARHIVAT

Acceptabil

Hotelul Cupidon are 5 etaje si dispune de o gradina de vara/restaurant (de fapt seamana mai mult cu o padurice pentru ca are foarte multi pomi), o linie de autoservire si un mini-loc de joaca cu 3 leagane si 2 balansoare pentru copii.

Coborand cateva scari prin gradina se ajunge direct pe plaja, insa aceasta plaja nu ne-a placut, nefiind amenajata prea mult, adica nu sunt sezlonguri+umbrele si nisipul este tare si plin de scoici.

Sa revin insa la hotel. Camerele sunt mici si au gresie pe jos, un televizor mic pozitionat aproape in tavan (daca il montau mai jos dai cu capul de el), un frigider mic, un pat dublu cu doua noptiere, doua scaune si o masuta (toate din fier forjat) si aparat de aer conditionat (care se achita separat) Pentru copii am vazut pe holuri ca aveau paturi pliante din acelea pe rotile, insa nu stiu cum incapeau acestea in camera. Baia este “imbracata” in plastic, adica in loc de faianta au montat pe pereti si pe tavan niste panouri de plastic care probabil ca acopera zidurile si tevile vechi. Baia este foarte mica (stai pe WC si te sprijini cu cotul pe chiuveta), se aude tot de la vecini si nu are nici un fel de aerisire.

Balconul e micut si el, are doua scaune si o masuta.

Am avut camera spre gradina si a fost foarte bine, initial ne-a fost teama ca ne va deranja muzica, dar nivelul de zgomot a fost decent si formatia care a cantat ni s-a parut chiar buna.

Ce mi-a placut la acest hotel:

-personalul de la receptie si cameristele au fost foarte amabile

-se facea zilnic curatenie in camera, baie si pe balcon

-liftul ultramodern

Din pacate sunt mai multe lucruri care nu ne-au placut:

-in gradina si pe terasa sunt foarte multi caini, mai bine zis am numarat vreo cinci caini adulti si 10 pui, care umbla nestingheriti prin hotel, pe terasa, in restaurant, printre mese si nu par sa deranjeze pe nimeni. Sunt foarte draguti puii, insa parerea mea este ca totusi se exagereaza si nu stiu cum va fi cand acesti pui vor creste. Am intrebat ce este cu toti acesti caini si ni s-a spus ca sunt ai directoarei hotelului (???) si ca ea le da de mancare. Oare Sanepidul ce-o zice?

-Baia foarte mica, “plastifiata” si fara aerisire

-Mirosul penetrant al detergentilor cu care se spala pe jos

-Preturi mari pe terasa la micul dejun (ex: un ceai servit in cana de cafea 1,50 RON, o chifla 1 RON, o cafea 5 RON, unt, gem, miere (cutiuta de 10 g) la 1,5 RON, o omleta 7 RON, o bucata de cascaval pane 12 Ron, 2 crenvursti 7 Ron)

-Cafeaua de la autoservire nu se putea bea (e adevarat ca era doar 2 RON), iar la sesizarea noastra ni s-a sugerat sa o cumparam de la restaurant (5 RON) ca e mai buna.

Ca si concluzie nu pot zice ca a fost rau, dar nici nu pot sa-l recomand cu caldura. Avand insa in vedere pretul pe care l-am platit (121 RON/noapte/camera) pot sa spun ca fost OK.

Trimis de marcelasib in 31.08.10 14:55:50

VIZUALIZĂRI: 2492 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (marcelasib); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

• Alte impresii din această RUBRICĂCupidon Hotel: