ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 29.08.2010

Foarte nemulțumit
Extrem de nemulțumit

Teapa de la Oceania

Buna ziua,

Nici nu stiu de unde sa incep... pentru a putea descrie mai bine conditiile proaste de cazare si masa pe care a trebuit sa le suportam la unul dintre cele mai scumpe hoteluri de 5* din Grecia in regim all inclusiv.

Am stat 7 zile la acest hotel si nu am reusit sa dormim o noapte intreaga din cauza caldurii, a paturilor si a pernelor foarte proaste (comparabile cu cele din hotelurile de 3* de la noi).

Am primit o singura cartela pentru curent, deci aerul conditionat, frigiderul mergeau doar cat timp stateam in camera. Noaptea era insuportabil, cam 35 de grade si fiind cu copil nu puteam da drumul la aer (foarte multi turisti dormeau in balcon).

Mancarea a fost foarte proasta si putina (cam 30% din ce am primit in Turcia), nu exista loc de joaca pentru copii, nu tu spectacole, nu discoteca, nu muzica live seara langa piscina, deci si la capitolul distractii zero.

Pana in Nea Moudania mergeam cam 5 min. cu microbuzul hotelului, dar nu am reusit sa cumparam nici macar un suvenir, am facut drumul asta de 4 ori si intotdeauna gaseam majoritatea magazinelor inchise, nu aveau programul afisat, nici nu stiai la ce ora sa te duci.

Singurul lucru de nota 10 a fost personalul, circulau atat de des printre turisti incat nu era nevoie sa te deplasezi pana la bar (80 % din ei erau romani veniti cu contract).

Facand o comparatie cu 5* din Turcia la all inclusiv si avand in vedere ca un sejur de 7 zile ne-a costat dublu, pot spune ca a fost o mare teapa.

Trimis de dudusorin in 29.08.10 10:27:36
  • A fost prima sa vizită/vacanță în GRECIA

VIZUALIZĂRI: 6414 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (dudusorin); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[29.08.10 11:38:42]

Cat a costa sejurul? Deasemenea, te-as ruga sa indici notele pentru "PLAJA si MAREA" si "DISTRACTIE si RELAXARE"

magdalena
[29.08.10 20:59:49]

Pacat de vacanta pierduta. Nu ne-ai zis pretul.

andi13
[30.08.10 20:47:45]

Salut Sorin. Imi pare rau ca ai avut parte de o vacanta nereusita. Am fost anul trecut la hotelul asta si noua ne-a placut mult de tot. (am fost si eu la turci, la "Calista", la "Royal Wings", unde e vorba de alt concept de "UAI") Noi am avut un" junior suite de luxe", asa ca am putut da drumul la aer conditionat fara probleme, de asemenea am primit o singura cartela de acces, dar am mai cerut una si am primit fara nici o problema (am fost 3 familii si toti am cerut "extracard", si am primit toti, dar poate acum e criza de vina Tot pe criza dau vina, in ceea ce priveste animatia la piscina.

Anul trecut cand am fost noi (la sfarsitul lui iunie), seara pe la 19, era minidiscoteca, pentru cei mici, iar fetita mea a fost la cateva spectacole organizate dupa ora 21 (unul cu Aladin, chiar i-a placut mult de tot), in sala e drept. In ceea ce priveste masa, pe turci e greu sa-i dovedesti, dar noua macarea de la Oceania ni s-a parut oricum suficienta si variata (Am mancat super la restaurantele "a la carte").

Probabil ca au pastrat pretul dar au scazut cantitatea si calitatea.

andi13, magdalena
Alte impresii din această RUBRICĂIkos Oceania [ex. Oceania Club] Hotel [Nea Moudania]: