ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 26.08.2010
DIN: targu jiu
ÎNSCRIS: 04.08.09
AUG-2010

Interesant

Anul acesta am cautat o locatie mai ieftina, avand in vedere criza. Am ales vila de pe acest site, si nu am regretat. Conditiile sunt excelente. Am platit 350 euro pentru 7 nopti / 2 persoane. Patul este extrem de confortabil, aerul conditionat este extrem de necesar, 2 balcoane, foarte utile pentru noi, intrucat in unul am pus bicicletele. Frigiderul este maricel, cu congelator, bucataria dotata cu cele necesare (tacamuri, vesela, tigaie, oala etc).

Lipsuri: nu au spalat deloc pe jos, cu toate ca le-am lasat semnul la usa sa faca curatenie, se limitau la dus gunoiul, schimbat prosoape daca le lasi pe jos (ceea ce mi se parea normal), dar podeaua n-am putut s-o dam la o parte ca sa o spele :)). Nici lenjeria nu au schimbat-o cat timp am stat.

Ce nu mi-a mai placut a fost coasta abrupta pe care trebuia s-o urci ca sa ajungi la vila, apoi am observat ca asa era cam peste tot, deh, relieful... Locurile de parcare sunt de fapt pe marginea drumului si insuficiente pentru numarul de apartamente. Cele 2 locuri de parcare amenajate sunt ocupate de masinile proprietarului, iar cand am parcat acolo ne-a batut la usa sa ne luam masina, politicos ce-i drept.

Vila o gasiti usor daca, imediat cand vedeti semnul de Przno, vedeti pe stanga statia de autobuz, si faceti prima la stanga si urcati drept pana dati de vila. Daca cineva are nevoie va pot da coordonatele de gps de la poalele dealului, in fata vilei nu am putut sa le luam ca nu recunostea drumul.

Plajele apropiate vilei sunt Przno si Kamenovo, care sunt pietroase. Se ajunge la ele dupa ce se coboara niste scari foarte abrupte. Sunt o parte amenajate, unde sunt sezlonguri contra cost, dar nisipul adus este bineinteles numai pe plaja, nu si in apa. Eu sunt destul de sensibila si nu am putut merge fara acele incaltari speciale. Am preferat sa mergem sa facem plaja in Becici. Se ajungea pe faleza, pe un drum foarte interesant printr-un tunel. Plajele aici erau mai nisipoase, cu un nisip grunjos care la pranz se facea foarte fierbinte, ca nu puteai calca pe el. Foarte frumosa faleza din Sv. Stefan, pe buna dreptate e denumita statiunea bogatasilor, amenajata cu mult bun gust, cu multa verdeata si niste restaurante stilate, cred cu preturi pe masura, nu am indraznit sa intram. Niste terase si restaurante frumoase erau pe plaja Przno, cu o priveliste foarte frumoasa si cu sunetul marii lovindu-se de stanci. Pentru distractie gen disco sau club trebuie sa mergeti in Becici sau Budva, aici cele cateva terase de pe plaja se inchid destul de repede. Daca mai aveti nevoie de amanunte va stau la dispozitie.

Trimis de lia_popescu in 26.08.10 23:16:50
  • A fost prima sa vizită/vacanță în MUNTENEGRU

VIZUALIZĂRI: 2736 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (lia_popescu); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 uscatorul de rufe de pe unul din balcoane

poli2808_tim
[19.07.11 20:07:05]

te rog frumos daca poti sa-mi lasi coordonatele gps de la la vila alessandra... multumesc!!!

lia_popescuAUTOR REVIEW
[21.07.11 10:56:10]

@poli2808_tim imi pare rau dar impresiile sunt din concediul de anul trecut, si coordonatele de gps nu le mai am in memoria navigatorului, anul acesta avand o alta destinatie.

lia_popescu, poli2808_tim
Alte impresii din această RUBRICĂVila Alessandra: