ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 24.08.2010
AUG-2010

Către satisfăcător
Către satisfăcător

Sa zicem OK

Dupa ce am tot fost in Romania in vacanta, am incercat si Bulgaria.

Am zis sa incerc prima oara fara baiat (care are 6 ani) asa ca am fost doar eu si sotul meu. Am calatorit cu autocarul, pe drum am facut cam 6 ore foarte lungi de altfel.

In sfarsit am ajuns in Albena, la ora 13.30. Pana la 14.30 am stat la receptie ca sa se poata face check-in. Cum ne era o foame de lup iar pranzul binenteles ca se terminase la 14.30 (ce coincidenta), am zis sa mancam la piscina. Mare greseala. Aveau un fel de chiftele - hamburgeri fara gust si cartofi natur la fel. Paine am capatat dupa ce ne-am rugat de chelneri. Sucul tot sejurul a fost Prigat sau TEC (cica MIRINDA, Pepsi, sau Sprite), berea este Kamenitza (un fel de BUCEGI).

Tot sejurul am cumparat de la supermarket suc la 2 L (3.5 leva) sau apa la 2L (1.5 leva). Piscina OK, numai ca erau prosoapele pe sezlonguri de la 5 dimineata (am verificat), iar posesorii veneau sau nu.

La plaja curat, intrare lina in apa, prosoape puse pe plaja de la ora 7. La receptie ca sa luan o camera cu vedere spre plaja si nu la parter spre piscina si barul de acolo cu diverse mirosuri si galagie am dat 10 euro.

Curatienie in camera la 2 zile cu schimbat de ceasafuri si prosoape (oare sa fie efectul celor 10 leva date cameristei?).

Mancare fara gust, Dimineata am mancat zilnic oua ochiuri sau omleta, si clatite. In rest, carnati, branza, cartofi, taitei (nu spaghete, pt. ca acelea daca nu ma insel sunt circulare si nu late), cafea, suc (TEC), fructe, prajituri. Sincer ma inreb oare ce mancau copii, pt. ca auzeam diverse comentarii in jur privitoare la faptul ca nu prea aveau ce sa le placa.

Animatie: o fatuca care dadea din maini, la piscina. Tenis: terenul de inchiriat f. f. f. scump: ora 10 leva. In rest la fel este mancare si la prinz si seara. Cred ca o data a fost friptura de porc, in rest tochituri pui, peste (foarte sarat si de altfel era pangasius). O data mamaliga cu malaiul macinatfoarte mare.

Ok. am zis, hai sa merge msa mancam in statiune la un restaurant. Zis si facut pana la urma gasim unul mai populat (ca in rest ne uitam si nu manca nimeni, cam la toate si mai fitoase si nu numai). La Flamingo erau 4 persoane, care discutau, la TEX MEX cred ca 6, la fel discutau. Asa ca hai la POCO LOCO, unde dupa aceea am constatat ca o pizza, un snitel cu cartofi prajiti, o salata de rosii si 2 sucuri ne-au costat fara bacsis 34 leva (17 euro).

Distractie in statiune: spre 0, se canta muzica de cand era bunica fata mare, si de altfel senzatia era ca esti in anii 90. Una peste alta, cat am platit atat am primit, dar nu cred totusi ca sistemul lor de notare a stelelor este corect.

In orice caz, pentru o familie cu copii, raportul calitate - pret este net in favoarea bulgarilor...

Trimis de angi75 in 24.08.10 14:59:25
  • A fost prima sa vizită/vacanță în BULGARIA

VIZUALIZĂRI: 2444 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (angi75); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 200 PMA (din 1 vot)

• Alte impresii din această RUBRICĂLaguna Beach Hotel: