ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 24.08.2010

Foarte nemulțumit
    Extrem de nemulțumit
    Extrem de nemulțumit

ARTICOL ARHIVAT

M-am asteptat la mai mult

Un OK pentru piscina si Baby Land (animatorii de la Baby Land mai exact), dar pentru servicii un NU raspicat.

Restaurantul hotelului ne-a nemultumit si pe noi, dar dupa cum am citit alte impresii nu suntem singurii. Dupa salata bulgareasca pe care am mancat-o (am gustat-o) acolo jur ca nu mai pun gura pe vreo salata bulgareasca cat traiesc.

Daca nici vara cand sunt toate proaspete nu esti in stare sa faci o salata proaspata, arunca-ti diploma de bucatar la gunoi. Oul mirosea, jumatatea de rosie din salata nu era proaspata, la fel si maslinele erau semiuscate, iar salata era amara deja.

De personal nu mai zic nimic, zici ca statea cineva cu pistolul la tampla lor. Niste crispati si nepriceputi.

De curatenie ce sa mai zic? Am primit camera plina de par (si pubian si din cap... dar la 3 stele ce mai conteaza? ) de a trebuit sa adun eu cu rola de hartie ca sa nu vomit de scarba (sa nu uitam ca eram cu 2 copii... si unul dintre ei era mai mult pe jos decat in pat... scapa jucariile, biberoanele le ridica pline de par... covorasele mizerabile (le-am bagat sub pat sa nu le mai vad cat sunt acolo). Femeile de servici se scuza zicand ca au multe camere, de parca asta m-ar incalzi cu ceva.

Prosoapele mi le-au schimbat dupa ce am fugit dupa femeia de servici sa mi le schimbe, asta dupa un control daca intradevar sunt murdare. (e criza de prosoape, si pe acelea le-a adus de la Delta... zicea doamna)

Plaja din apropiere numai plaja nu e... plina de scoici sparte si de alge imputite pe care nu le curata nimeni.

Recomand plaja Jupiter care e la 10 minute de mers pe jos si 2 cu masina.

La Restaurant Delta nu recomand altceva inafara de cartofi pai cu snitel de pui. Restul mancarurilor sunt oribile. De "supitele" lor nu mai zic nimic. N-as da nici la porci asa ceva.

Am gasit un fast food foarte bun, curat cu snitele de pui, cu chiftelute, peste, hamsii, piureuri proaspete, orez sarbesc, cartofi pai, exact peste drum de Hotel Delta cu preturi accesibile. Acolo mancarea avea gust de mancare, nu de stricat si nu de apa.

Si mai era o terasa ceva cu numele "Ca la mama acasa" si acolo mancarea a fost f buna si cel mai important e ca era proaspata.

A si baia... fara perdea de dus... dupa ce ieseam 4 persoane de la dus se umplea si camera cu apa nu doar baia. Si se facea o caldura in baie de innebuneai... inca nici acum nu stiu de ce, dar nu mai conteaza, pentru ca a fost prima si ultima noastra cazare la Hotel California din Cap Aurora:).

Trimis de Saratm* in 24.08.10 14:57:40
    • Nu a fost singura vizită/vacanţă în JUPITER / AURORA. A mai fost în/la: Costinesti, Mamaia.

VIZUALIZĂRI: 2489 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Saratm*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
    P01 aceasta este plaja de langa hotel dupa cum ziceam plina de scoici sparte unde nu poti umbla descult

danaches2003
    [24.08.10 15:01:50]

Am fost si noi la acest hotel acum 3 ani si lucrurile stateau exact la fel. Nici nu stiu daca este un plus sau un minus faptul ca nu s-a schimbat nimic!

Un vot!

fluturas1*
    [24.08.10 22:03:43]

La ce distanta este plaja de hotel

mirelutza
    [24.08.10 23:00:17]

multumim de informatii; tocmai am auzit la un post de radio publicitate masiva la acest hotel si evident eram curioasa sa aflu o impresie pertinenta... ; incearca bulgaria ; cu aceiasi bani 10 zile esti print la un hotel de 3 stele .

[25.08.10 15:26:51]

da, ai dreptate, acolo am vrut initial, dar cum ne-am trezit cam tarziu era mai complicat sa mergem acolo pentru ca, copiii aveau nevoie de pasapoarte (care sunt aproape 600 de ron) etc. De asta am zis ca ramanem in tara. Dar la anu' cu siguranta vom alege o alta destinatie.

[25.08.10 15:32:58]

[@fluturas1, probabil]: daca te referi la plaja Jupiter (pe aceasta ti-o recomand eu personal) e la 10 minute de mers pe jos si 2 minute cu masina. E aproape si merita mai ales daca esti cu copii. Nisipul e mult mai fin, se face curatenie pe plaja in fiecare seara, chiar si algele sunt curatate, sunt sezlonguri cu umbrele mari pe care le poti inchiria la 15 lei/sezlong/toata ziua.

A si o chestie care poate va folosi cuiva. Nu stie toata lumea. In cazul in care inchiriezi dimineata sezlongul, iar la amiaza vrei sa pleci sa mananci sau sa te odihnesti in camera de hotel cateva ore, poti sa lasi linistit un prosop pe sezlong. Asta va insemna ca sezlongul e ocupat si nimeni nu se va atinge de el chiar daca lipsesti cateva ore. Noi cum eram cu copii la 12 trebuia sa plecam si ne intorceam de-abia la 4-5. Le gaseam toate asa cum le-am lasat.

Am adaugat 5 poze ca sa se vada diferenta.

tuty*
    [26.08.10 01:46:55]

Foarte bine ai descris tot. Exact la acel fast food de care zici am mancat noi si am fost foarte multumiti.

Eu chiar nu pricep cum de unii au fost multumiti la acel hotel, nu pricep si pace..

Lifturile alea oribile cum ti s-au parut? Dar televizorul mic care mergea doar pe unele canale, in timp ce pe altele nu aveai sonor sau era un zgomot ce bruia tot?

Nu ati gasit rugina in baie? Sunt curioasa daca situatia e la fel in toate camerele..

[27.08.10 11:06:45]

Draga tuty,

In legatura cu lifturile ... faceam haz de necaz ... ne distram cu copiii de sunetele pe care le scotea , zicea baiatul mai mare ca usile se inchid ca cele de la metrou si avea dreptate, butonul trebuia apasat de vreo 3-4 ori pana sa sesizeze liftul , dar sa zicem ca asta nu ne-a deranjat asa tare pe noi. In schimb fetita vecinilor a tras o sperietura zdravana cand s-a postat in usa liftului sa-l astepte pe taica-so. A prins-o usa liftului de vreo 2 ori in incercarea de a se inchide ( deci despre senzor de miscare cum au lifturile noi care nu se inchid cat timp stai in usa nici nu poate fi vorba ) ). Saraca s-a speriat asa tare ca a zis ca mai bine urca si coboara scarile decat sa mai urce in lift.

Despre televizor ... sincera sa fiu eu nu m-am prea uitat ... sotul meu si baiatul s-au uitat la ceva meci .. iar dimineata ascultam stirile dar in orice caz daca stateai in pat si trebuia sa citesti ceva trebuia sa te holbezi tare

Iar despre baie ... rugina nu-mi amintesc sa fi vazut , in schimb am scris mai sus despre caldura aia insuportabila ce se facea in baie, despre lipsa perdelei de dus care ducea la inundatii , miros neplacut etc.

Am citit si impresiile tale. Vad ca suntem pe aceeasi lungime de unda

tuty*
    [27.08.10 12:19:04]

Mi-am amintit un lucru foarte important si grav, as zice eu: scarita piscinei de copii nu era fixata, ai observat sau au fixat-o intre timp? Cat am stat noi acolo ( sf de iulie) zi de zi era asa, mi se pare inadmisibil)

[27.08.10 12:39:22]

noi am fost la mijlocul lui august, dar nu misca, probabil au fixat-o intre timp.

Mi-am amintit inca ceva in legatura cu piscina. Era o doamna mai in varsta care era zilnic acolo. A facut un scandal intr-o zi in legatura cu copiii sub 7 ani. Cica n-aveau voie in piscina mare pentru ca urineaza in piscina. )) Am ras bine. Nu a comentat nimeni nimic, dar reactia generala a fost: "de parca aia de 10 ani nu urineaza acolo".

lilacrocodila
    [29.08.10 08:53:31]

Buna, eu am stat la Delta si daca te incalzeste cu ceva sa stii ca si la noi a fost la fel !!!

[29.08.10 13:00:44]

sincer nu ma incalzeste, dar nici nu ma asteptam la altceva , din pacate.

armina
    [11.09.10 16:56:41]

Cel care a scris mai sus declara ca sejurul l-a costat 1600 ron,aceeasi perioada tot doi copii... si noi anul trecut am dat 1600 ron 2adulti+2 copii. Unde o fi adevarul?

Subscriu, multe lipsuri la acest hotel, motiv pt care nu mai revin cu copiii aici. Cu 2000 ron , la inscrieri timpurii alegem Bulgaria, all inclusive....daca mai gasim locuri...Singurul lucru de care o sa-mi fie dor sunt hamsiile de la fast-food-ul din apropiere.

[14.09.10 08:15:02]

@ armina

)) si sotul meu e de aceeasi parere.

azzaylee
    [01.06.11 15:29:40]

o intrebare pt cei cu copii: am fost si eu la california si singurul lucru care mi-a placut a fost baby-land-ul si in genere programul pt copii. Unde la noi sau in bulgaria mai gasim ceva asemanator din acest punct de vedere?

multam!

armina, azzaylee, danaches2003, fluturas1*, lilacrocodila, mirelutza, Saratm*, tuty*
    Alte impresii din această RUBRICĂCalifornia Hotel [Cap Aurora]:

• pagină generată în 0.22868490219116 sec