ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 22.08.2010
ÎNSCRIS: 21.08.10
AUG-2010
2 AD. + 1 COPII

Multumiti... si nu prea!

Hotelul este renovat recent, situat in partea de nord a statiunii la 50m de plaja, intr-o zona linistita, cu spatiu verde si vedere la mare, departe de zgomotul si furnicarul bazarelor si teraselor.

Arhitectura clasica, extinsa pe orizontala si dominata de un imens platou de promenada amenajat cu palmieri si bancute, cu o superba priveliste spre mare... o atmosfera bonoma si incantatoare numai buna pentru siesta sau relaxare.

Camera - mare, spatioasa (aprox 45mp), eleganta, curata. Pat matrimonial... putin cam prea mare pentru obisnuinta noastra! :)) Se facea curat in fiecare zi, dar pe tot sejurul (5 zile) nu a fost schimbata lenjeria de pat niciodata, doar prosoapele... Foarte ok! a fost faptul ca aerul conditionat si racitorul functionau independent de cartela de acces in camera!

Piscina - super tare! Cea mai mare din zona hotelurilor de 4 stele pozitionate pe faleza (am urmarit special din curiozitate aspectul acesta). Apa calda, curata, sezlonguri si umbrele free. Piscina este chiar pe plaja asa ca nu trebuie sa mai platesti alte facilitati pe plaja pentru a face o baie in mare (dealtfel poti sa pui linistit un prosop pe nisip ca nu te cearta nimeni! ) Piscina pentru copii este separata si foarte mare... deci bucuria copiilor si multumirea parintilor! :))

Ca o picanterie... langa piscina era instalat un patinuar semi-acoperit care incepea programul la ora 19! :))

Hotelul ocupat cam 80% din capacitate (bulgari, rusi, romani, ceva arabi si cativa nemti), foarte multi familisti cu mostenitorii dupa ei in carucioare, landouri sau de manuta... asa ca socializarea parintilor devine inevitabila indiferent de nationalitate! :))

Masa – AI era standard, adica un fel de cantina... intr-un restaurant luxos de 4 stele! :)) Mancarea doar gatita (fara barbeque), destul de variata mai ales la garnituri si salate.

De multe ori dozatoarele de bere erau goale si trebuia sa urmarim cand le umple, carnea avea un miros (nu stiu daca din cauza condimentelor! ), cert este ca fiica si sotia meu au fost la un pas de a face indigestie... noroc cu ceaiurile avute “la pachet” (menta si sunatoare).

Concluzie: se putea mai bine!!!

Ca o picanterie... la barul de pe plaja nu aveai cafea free si AI doar pana la ora 17... iar la cel din hotel nu aveai bere free! :))

Entertainment-ul... la pamant!... ca sa nu spun ca mai bine ar renunta la cele 2 animatoare care sunt jalnice! : ( (

Personalul hotelului: In principiu, ok! Personalul de la receptie cam rigid, strict uneori chiar greoi in comunicare (mai bine am comunicat in engleza cu baiatul care ne-a carat bagajele in camera...). Barmanita de la barul din hotel tipa la tine daca nu dadeai comanda promt si hotarat! :))

Cel mai neplacut a fost faptul ca in ultimele 2 zile apa a fost intrerupta!!!... cand am intrebat la receptie ce s-a intamplat ni s-a spus ca a fost o defectiune la un hotel apropiat si din aceasta cauza a fost afectata si alimentarea acestui hotel... iar remedierea spera sa se faca in max 30 minute... si a tinut “doar” pana a doua zi cand noi oricum am plecat pe la 12. 30! :))

In rest... nu cred ca as mai merge a 2-a oara... pacat de camerele acelea...

Trimis de vlaval in 22.08.10 13:06:39
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: RIU EVRIKA

VIZUALIZĂRI: 2787 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (vlaval); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[23.08.10 20:50:09]

ATENTIE! .... hotelul este de 4 stele .... nu de 5 stele cum este cotat pe site!!!

[23.08.10 23:36:14]

Multumim de sesizare, intr-adevar pe site-uri de prezentare apare cotat la 4 stele. Am modificat la 4 stele.

kouklakys*
    [24.08.10 13:43:58]

Sincer imi pare rau cand citesc despre aceste concedii "ratate' din anumite puncte de vedere !

[26.08.10 21:39:28]

SCUZATI SPAMUL! ... intrebare pentru vm si nu numai!/.. .... cum aflu sau cum pot sa intreb(la nivel de comunitate) daca a fost cineva aici ... "HOTEL APARTAMENTE ADMIRAL 5*" .... precizez ca am gasit ofeta last minute (plecand din oferta de pe linkul acestui site) care mi se par super ok pentru septembrie ... mai ales ca stiu cum arata si ce potential are zona respectiva! ... ma tenteaza rau sa mai trag o tura de 3-4 zile ... super pret mai ales ca e fara masa!

[26.08.10 21:46:45]

vlaval, daca este vorba de Hotel Admiral din Nisipurile de Aur click aici si acolo in partea stanga gasesti rubrica Intrebari si raspunsuri referitoare la acest hotel.

[26.08.10 22:00:44]

Nu nu! .... e alta treaba! .... e vb de apartamentele de langa hotel! .... care sunt de vanzare!

[26.08.10 22:06:30]

vm! ... intra pe HOME>BULGARIA ... si pe linkul de oferte last minute din antelul listei principale ... o sa intelegi ce vreau sa spun!

kouklakys*, vlaval
    Alte impresii din această RUBRICĂMoko Beach Hotel by Grifid (ex Morsko Oko Garden) :