ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 17.08.2021
Familie
BUN

încărcat de pe telefon!

Acceptabil

Am ales în grabă acest hotel, mai simplu, mai necunoscut... Cele cu renume, cu spectacole, cu aquapark erau cu multe sute de euro în plus...

Am ajuns la 10 dimineața, ni s-au spus că doar la ora 14.00 vom primi camera și brățările.

Am revenit la 13.59, ni s-a arătat ceasul și am fost puși să mai așteptăm 1 min. Am primit camera și am fost puțin dezamăgiți. Am platit cu vedere la mare, dar parca eram la munte, vedeam numai brazi, și puțin lateral se zărea marea. Camera 280.

despre SERVICII

De camera dezamăgiți...,

La recepție mai erau niște familii care cereau să li se schimbe, pt că nu au plătit cu vedere la copaci. Am renunțat, am zis, fie... și așa.

La a 2a intrare in camera s-a demagnetizat cartela, ne. a schimbat-o. Unii avea și cheie pe lângă cartela, noi, nu.

despre CAMERE & COND. CAZARE

Camera mare, spațioasă, răcoroasă, un pat imens de 2/2m și un fotoliu extensibil, lumina ff slabă, atât în baie cât și în camera, mobila neagra, abia ne vedeam hainele in dulap. Să mă machiez, doar pe balcon unde... era cu vedere la vecini.

Mocheta în camera, curățenie, minibar, tv plat (se pare că le-au schimbat recent), aer condiționat mai vechi, vreo 3 zile nu a pornit, apoi și-a revenit.

Baia acceptabila, dar pt pretențioși, nu prea. Uneori mirosea a mucegai, rosturie gresiei erau înnegrite, bateriile de la dus, chiuveta f vechi, cu depuneri de calcar, obosite. Uscător de păr ok.

Curățenie: de-abia în ziua 3 sau 4 au venit la curățenie, dar eram în camera la somnul de amiaz, am refuzat, la fel în zilele următoare, de-abia într-o zi s- a făcut, când nu eram în camera.

În hotel, ok curățenia, pe terasa principala unde se stătea seara, erau multe băuturi vărsate pe jos, devia după câteva zile am obs ca spălau cu furtunul.

GASTRONOMIE (BUC & MASĂ)

Mâncarea era suficientă, dar nu era f gustoasă să zic așa, delicioasa, mi s-au părut ușor slăbuță. Dar nici flămând nu rămâneai, asta e sigur.

La micul dejun: oua fierte, papara, crenvurști, carnat, bacon, pâine în ou, mezeluri, lactate, dulcețuri, compot, salate, fursecuri, chec, turta dulce, fructe, apa, ceai, sortim. de cafea, lapte, sucuri la dozator care în multe dimineți s-a întâmplat să fie atât de diluate, de curgea doar apa, până veneau să îl repare.

Prânz: 2 supe din care una crema, salate vreo 8 feluri, și 8 feluri de garnituri, de ex cartofi pai (nu erau buni) /cartofi natur, orez, paste o singura data, spaghete deloc în 7 zile, mămăligă, sosuri, tocănițe, un fel de peste zilnic, carne de pui, porc, etc... legume fierte, zacusca, varză călită, ghiveci, sarmale, frigărui, mici, carnati... bauturI alcoolice și răcoritoare, fructe (pepene verde și roșu, mere, piersici, prune), prăjituri (chec, sărățele, diverse prăjiturele, eclere, baclava, rulouri), înghețată la pahar mai multe arome.

Salate: roșii, castraveți, morcov, sfecla, murături, mai rar salata verde, toate cu fnmult marar, ridichi, măsline, etc

Seara, asemănător cu prânzul. Uneori crochete de peste, cas pane.

In restaurant lumina f slabă, mai ales în zona de servire a dulciurilor. Muzica Madona și George Michael, tot aceleasi melodii... Afara pe terasa era cald, doar dimineața mâncăm acolo, priveliște frumoasă la mare.

Nimeni nu avea masca prin hotel, restaurant, era dezinfectant pe la toate colțurile și mănuși de unică folosință, dar nu le folosea nimeni.

Băuturi la restaurant, la barul de pe plaja (ora 10-17) și la lobby bar (până la ora 23, cred). Tot la lobby bar era snack bar de după masa de la 16-17 (o tava de chec și turtă dulce, atât), iar la barul de la plaja, la ora 12 aduceau 2 feluri de pizza, nu f gustoasă). Cafeaua, ness.

Băuturi alcoolice nu prea am incercat, decât bere.

La barul de pe plaja, doar muzica rap bulgăresc, ceva de genul.

PLAJA & MAREA / LOCAȚIE și ÎMPREJURIMI

Plaja f aerisita, șezlonguri distanțate, gratuite, se ocupau dimineața pe la 7-8, salvamar chiar acolo, intrarea abrupta in mare, acum după 10m trecea peste cap, erau zile cu marea f liniștită, zile cu valuri f puternice.

Plaja curata.

Piscina de copii și de adulți f lunga, putina lume doar într-un capăt. Apa f curata și caldă. Toaleta langa piscina și dus pe plaja f util.

Amplasare buna a piscine și a barului pe plaja, apoi se traversa strada și se intra pe străduță hotelului, se urcau 46 de scări, e terasat, depozit, restaurant, apoi la următorul etaj recepția și încă 4-5 etaje ale hotelului.

Parcarea gratuita, pe strada in jos, câteva zeci de locuri, dar nu erau ocupate toate. Ni s-a dat sa ne punem in parbriz un tichet.

despre DISTRACȚIE & RELAXARE

Spectacole nu erau, auzeam muzica seara de la scena hotelului vecin Sentido Marea. Aveam o echipa de vreo 5-6 animatori care făceau la piscina mici joculețe (vorbeau în bulgară, ff puțin în engleză), activități, desene cu copiii langa piscina și seara karaoke, minidisco... nu prea am stat, seara preferam sa ne plimbam prin stațiune.

Deși hotelul este mai la capătul stațiunii, la 800m de centru, sunt multe magazine in zona, aglomerație f. mare seara (7-14august). Imediat langa plaja noastră erau skijet, saltea, parasailing).

Per total, este un hotel mai apus, nu f luxos și la moda, chiar ne zicea cineva că pe an ce trece serviciile tot mai slăbuțe le are. Dar pt pers. nu f pretențioase, care apreciază marea, nu pun accent așa mult că hotelul să fie super, e ok.

Trimis de alina35 in 17.08.21 16:47:37
Validat / Publicat: 17.08.21 17:26:00
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: Nona, Chaika și Marina Grand Beach

VIZUALIZĂRI: 1788 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (alina35); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P05 Atât se vedea marea de pe balcon
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 22000 PMA (din 18 voturi)

webmasterPHONE
    [17.08.21 19:55:36]

— (1) la momentul publicării, nu existau impresii recente în rubrica curentă;

— (2) depășește pragul minim calitativ & cantitativ al descrierii.

• Alte impresii din această RUBRICĂMoko Beach Hotel by Grifid (ex Morsko Oko Garden) :

• pagină generată în 0.042153120040894 sec