ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 18.08.2010
ÎNSCRIS: 18.08.10
AUG-2010

Foarte nemulțumit
Foarte nemulțumit

Pe afara vopsit gardul - inauntru leopardul

Iau exemplul de mai devreme si voi scrie punctual:

1. Camera - destul de mare, dar patul foarte mic - surprinzator de mic; in toate hotelurile in care am fost, am reusit sa dormim cu copilul in pat; aici patul are o latime de doar 1. 20 - a trebuit sa platim pentru un pat suplimentar; la inceputul sejurului costul era de 40 ron pe noapte; dupa doua zile de chin, cand am cerut acel pat suplimentar a trebuit sa platim mai mult: 50 de ron pe noapte; de ce? raspunsul de la receptie a fost pentru ca 40 ron platesti in conditiile in care il iei la inceputul sejurului pentru tot sejurul; altfel platesti 50 ron!!!

Mobilierul sta sa cada; se vede ca e nou, dar de foarte proasta calitate; de fapt, tot ce e in acea camera se vede ca e relativ nou dar de fff proasta calitate si ca a inceput sa cada; cand ne-am cazat, televizorul nu avea semnal; ne-am rugat de cei de la receptie pana seara sa il repare; intr-un final a venit cineva care a zis ca nu e semnal de la cablu; am intrebat la vecini, era semnal; a doua zi de dimineata au schimbat televizorul cu unul care avea si el probleme, se oprea din cand in cand imaginea.

Asternuturile curate, plus ca le-au schimbat odata la 3 zile; pernele miroseau a transpiratie; a trebuit sa ii dam bani doamnei care facea curat sa le schimbe cu altele!!! si cum credeti ca le-a schimbat... a luat unele dintr-o camera din care tocmai plecasera niste turisti si ni le-au dat noua!!!

Mizerie in camera!! Si nu cea facuta de noi, ci ramasa de la seriile anterioare. Curatenia se facea intr-adevar in fiecare zi, dar cum: se impaturea cearsaful de pe pat si se dadea cu mopul dintr-o galeata cu apa care mai fusese folosita la spalatul multor alte camere; se dadea cu mopul fix prin mijlocul camerei, nu tu matura, nu tu colturi; ganditi-va ca la mare vii fara sa vrei cu nisip pe picioare; acel nisip se strangea pe la toate colturile pentru ca nimeni nu facea cu adevarat curat; sa nu mai vorbim de praf; in plus, dulapurile sunt pline de praf, semn ca nu prea se face curat in ele si cand am ajuns era o pereche de ciorapi uitati de cineva; bine ca nu au fost chiloti 

In camera nu ai decat doua prize: una o folosesti pentru televizor si una pentru tine...

2. Baia – dezastru: de fapt, as fi putut trece peste toate, daca baia nu ar fi aratat asa; cabina de dus este ffffffff mica; de abia incape o persoana; dusul este fix in perete, nu il poti scoate de acolo: imaginati-va cum a fost sa spal copilul: dus fix, nu incapi inauntru…groaznic; mobilier de baie de doi lei, care se descompunea; usa de la cabina de dus se bloca, de abia reuseai sa o inchizi; canalizare infundata... trebuia sa faci pe instalatorul sa o desfunzi; panze de paianjan peste tot in baie…; spalatul baii se facea cu acelasi mop cu care s-a spalat in camera si in multe alte camere; prosoapele curate…surprinzator!!!

3. Personalul: fata de la barul de la piscina ziceai ca are ceva cu tine; m-am dus de-al naibii si am cerut in frappe in fiecare zi si de fiecare data ma amuza felul in care il facea de parca era o favoare pentru mine; doamnele de la restaurant: ok... chiar daca am inteles ca lucrau de dimineata pana seara 7 zile din 7; la receptie, cu exceptia celor tineri, in rest dezastru; ne gandeam sa venim si la anu dar sa ne cazam intr-un apartament; apartamentele au locatie buna, langa piscina si aratau mai mari; pentru asta, insa, am cerut la receptie sa ne prezinte si noua un apartament sa il vedem; raspunsul a fost: nu se poate pentru ca intra praful inauntru!!! le-am zis ca e pentru ei aceasta prezentare, rezultatul va fi o vanzare in plus, daca ne place…intr-un final ne-au lasat sa-l vedem, dar a trebuit sa ne descaltam la intrare!!! acele apartamente insa sunt cu adevarat altceva; nu inteleg de ce asemenea diferenta; Dar, pentru ca au avut aceasta atitudine, de parca ne fac o favoare ca il vedem, cand din contra, s-ar fi putut solda cu o rezervare pentru la anul... ocoliti acel hotel!!! aceasta atitudine este generalizata la tot complexul

4. Interiorul complexului este foarte curat si ingrijit; locurile de joaca in schimb, necesita mai multa atentie, sunt jucarii stricate care nu ar trebui sa ramana acolo.

Piscina este ok – piscina a fost motivul pentru care nu ne-am mutat din acel complex; apa parea ca e rece de obicei, dar noi pentru ca am prins o perioada foarte calda, apa era si ea calda; jacuzzi e dat drumul doar cateva minute dimineata si cateva seara; era o persoana in permanenta care supraveghea piscina, un salvamar care chiar isi facea datoria (probabil ca sunt patiti) ; animatori pentru copii – cica in fiecare zi, noi nu l-am vazut decat intr-o singura zi; sezlonguri destule pentru toti.

Parcarea foarte aglomerata.

5.Altele: pene de curent foarte foarte dese…probabil erau incluse in prêt; Eforie Nord, chiar daca are cea mai buna plaja si apa, este foarte ffff murdara si aglomerata; sfatul meu: fugiti de aceasta statiune!!! cel putin in luna august, cand am fost noi. Anul trecut am fost intr-un sat mic la malul marii in Grecia; nici macar nu era statiune, dar credeti-ma nu am vazut mizeria de la noi.

Mancarea: raport calitate/prêt foarte bun: nimic surprinzator, dar meniul este ca la mama acasa si te simti ca acasa, in plus proaspete si gustoase; un lucru m-a surprins: la micul dejun nu am vazut fructe: in schimb multe multe oua: ochi, omleta, fierte... etc

Cam atat imi vine acum in minte. Sper sa aveti parte de un concediu mai bun ca al nostru.

Trimis de selena in 18.08.10 17:11:49
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în EFORIE NORD.

VIZUALIZĂRI: 2069 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (selena); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 piscina - chestia albastra e barul;

alinutzza140*
[18.08.10 17:20:38]

Cat ati dat pe sejur? Ati avut mese incluse inafara de MD?

selenaAUTOR REVIEW
[18.08.10 17:30:38]

Uite, despre asta am uitat sa scriu: 1500 RON din care 400 RON au reprezentat masa; ne-au fost incarcati pe un card magnetic pe care il puteai folosi oriunde in complex si care putea fi incarcat oricand la receptie - o idee buna; in plus am primit un bonus de 10% pentru masa.

cc_iordachescu
[18.08.10 17:47:31]

selena - bine ai venit în comunitatea AFA!

Un review cu multe amănunte utile răsplătit cu un vot!

Djbobo*
[18.08.10 17:50:40]

''un lucru m-a surprins: la micul dejun nu am vazut fructe: in schimb multe multe oua: ochi, omleta, fierte... etc''

@Selena, intr-o tara in care preturile la alimente sunt in ascensiune zilnica, iar fructele bat la pret o pereche de pantofi noi (asta era in primavara cand primele cirese se vindeau cu 100lei/kg!!! ), banalul ou a ramas la fel de ieftin, drept ptr care si binevoitorii patroni gatesc cate doua zeci de cofrage zilnic!

chelie_d
[19.08.10 10:11:39]

Eforie Nord, chiar daca are cea mai buna plaja si apa

asta doar in opinia ta (cred eu), pentru ca sunt plaje mult mai frumoase si apa mult mai buna pe litoralul nostru (de exemplu mie imi place plaja dintre Jupiter si Neptun)

alinutzza140*, chelie_d, Djbobo*, selena
Alte impresii din această RUBRICĂClub / Complex Dunărea: