ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 18.08.2010
ÎNSCRIS: 22.07.09
AUG-2010

O vacanta de neuitat

Buna, pot sa va spun ca ptr mine cat si ptr grupul cu care am fost, a fost o vacanta de neuitat.

Sa o luam cu inceputul, am plecat din Bucuresti cu masinile personale si ptr ca eram foarte nerabdatori sa ajungem, am condus pana in Finike fara oprire, exceptand opririle la benzinarii ptr alimentare, cafele...

Am ajuns la hotelul Presa de Finica in jurul orei 2: 30 dimineata, portarul ne-a lasat sa intram, ne-a condus in receptie unde bineinteles ne-am tolanit pe canapele respirand usurati ca am ajuns cu bine.

In jurul orei 9 dim. ne-am prezentat la receptie cu actele de care era nevoie si spre surprinderea noastra ne-au pus bratarile pe mana si ne-au invitat sa luam micul dejun ceea ce in alte parti stiu ca prima masa e abia la pranz, in sfarsit la 12 ne-au dat camerele si sincer noi toti am fost multumiti de ele

Intr-adevar camerele nu sunt de 5stele, poate undeva la 3 stele +, mobila nu mi s-a parut a fi de pe timpul lui Pazvante, era dragutza zic eu, nu era nici un fel de miros, igrasie sau mai stiu eu ce.

Sala de mese cat si terasa intr-adevar nu erau incapatoare ptr numarul mare de turisti, trebuia sa astepti putin pana se elibera vreo masa, asta se intampla numai seara, la pranz erau f multe mese libere, well cred ca si din cauza mancarii, am realizat ca la pranz era cea mai naspa mancare sau poate doar nu intra din cauza caldurii, parca mai bine aluneca niste bere combinata cu cartofi prajiiti si daca mai era loc si niste pepene; ))) asta la terasa de la plaja.

La masa de seara era cate ceva la gratar, piept de pui, peste, ficat de pui, kebab de vaca, iar mi-a placut o mancarica de a lor picanta cu carne de vacuta, ceapa si alte legume, yummy yumm insa tot mi-a lipsit porcul

De dulciuri nu prea m-am atins, doar de cateva torturi care erau bunicele, cei care sunt fani baclava deci e rai ptr iei acolo.

Plaja din punctul meu de vedere a fost ok, sezlonguri ptr toata lumea si fara bataie pe ele, intr-adevar la intrarea in mare erau niste pietre si care cam deranjau, in rest totul a fost ok.

Echipa de animatie super super super, nu am cuvinte sa spun cat de tari au fost, am ras la fiecare spectacol al lor si bineinteles ne-am imprietenit cu o parte din iei, in fiecare seara dupa spectacol ne strangeam la un pahar de vorba care dura pana pe la 2 dimineata, ehehe si acum ma mai mir cum naiba am venit acasa mai obosita decat am plecat; )))

Terasa de la piscina era imensa insa neincapatoare, noroc ca erau ceva oameni mai in varsta sau persoane cu copii care nu puteau sta pana tarziu si iaca asa erau locuri destule ptr cei care le placeau sa piarda noptile ca noi. Terasa se inchidea la 12 noaptea si daca simteai ca iti este f sete in acea seara trebuia sa iti faci provizii de la bar sa iti ajunga pana pleci.

In camera se facea curat aproape zilnic din ceea ce am inteles eu de la prieteni, noi am lasat pe usa nu deranajti, in 12 nopti decat de 3 ori am lasat-o sa ne faca curat, iar intr-o zi ne-a facut un aranjament pe pat, 2 lebede iar in centrul lor petale de trandafir.

12 nopti au trecut asa de repede, vreau inapoi; ( ( ( ( ( ( ( ( ( (e asa greu sa te intorci la munca dupa un asemenea concediu

Am uitat sa spun ca la piscina se organizau tot felul de concursuri, funny ones, iar la piscina din spate erau tobogane care se deschideau la 2 jum si tineau pana in jur de ora 5, era super marfa, pana si noi astia mari ne simteam ca niste copii.

Sa inchei, calitate -pret a fost extraordinar de bine, la 33 euro pe seara chiar nu stiu ce as fi putut primi mai mult iar distractie a fost peste masura.

Trimis de claudia2008 in 18.08.10 14:33:19

VIZUALIZĂRI: 2642 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (claudia2008); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 29.70 EUR pe cameră

presario
    [18.08.10 14:44:34]

Foarte bine scris, felicitari.

Ce bauturi sunt incluse ?

biancuta
    [18.08.10 14:51:20]

Foarte multe amanunte utile! Felicitari pentru aceasta vacanta de neuitat!

[19.08.10 10:23:45]

Bauturi locale, bere care sincer mie mi-a placut, gin, wiskey, Vodka, vin, poate mai sunt si altele dar astea s-au baut la masa noastra si nu a strambat nimeni din nas, vinul cam acrisor dar cu cola merge la fix; ))

[24.08.10 13:41:47]

Ceva de vis

Am mai scris odata despre acest hotel si voi scrie in continuare atat cat va fi nevoie sa fac lumea sa inteleaga ca la un asemenea pret traiesti boiereste.

Ultimul care a scris s-a plans de faptul ca l-a costat pozele cu camilele, hai sa o luam omeneste, in Romania pozele cu animale nu te costa? ca esti calare sau pe jos totul costa, in bulgaria am facut poze cu niste clovini care au venit la piscina si le-am luat, chiar mi-au placut, de ce sa imi pare rau? sunt amintiri

Despre plaja, cat de mica ar trebui sa fie apa ptr unii? la eforie nord sau saturn apa era adanca, in mamaia era plctiseala sa mergi pana iti ajungea apa pana la brau, sincer iar nu inteleg cum acea persoana spune ca apa nu era buna ptr copilul iei atata timp cat apa se adancea dupa 2 m incolo si dupa cate am vazut eu la mare in Romania mamele isi balaceau copii aproape de mal, ce voia aceasta mamica sa isi duca copilu 10 m mai incolo si sa fie tot mica? huh e foarte ciudat ptr mine.

Personalul f primitor si civilizat, dupa cum am spus si in primul meu review asupra acestui hotel, eu m-am simtit super, acum depinde si de faţa fiecarei persoane, sunt oameni prietenoşi si oameni mai putin prietenosi, depinde de faţa si personalitatea fiecareia, mi s-a spous ca pana sa venim noi au fost numai romani ingamfati, daca nu ştiţi sa legati o prietenie si credeti ca cei care lucreaza in acest hotel sau oriunde sunt sclavii voştri, deci va inselati, toti muncim, toti incercam sa facem bani insa toti suntem oameni si trebuie sa ne respectam, nimeni nu este sluga noastra ahhh sau cum spun multi altii e munca lor.

V-AŢI gandit vreodata ce salariu au iei ptr munca care o fac? pun pariu ca nu, eu am ramas blocata, nu va zic pretu dar eu nici batuta nu stateam pe banii aia sa lucrez 18 ore pe zi, tot respectul ptr iei, nici un roman nu ar face asta, ne mai gandim, cum naiba litoralul nostru e down? huhhhhhhh no coment.

Eu am tot respectul ptr acesti oameni, ptr acest hotel si cum am mai mai spus, ma intreb cum naiba isi scot cheltuiala, nu stiu cum a fost camera altora, noi am avut camera standard, nu am vrut camera de lux ptr ca stiam ca o folosesc doar ptr cateva ore de dormit, credetima nu sunt o amarata dar mi se pare o mare prostie sa platesc o caruta de bani ptr o camera in care doar dorm cateva ore si nimic mai mult, daca camera nu miroase si e curata ptr mine e ok, ptr snobi care vor pret mic si calitate super poate nu

Deci in concluzie celora care pot sa faca comparatie calitate pret este ok, nu ok, foarte ok, cine nu, sa se duca la hoteluri de 100 euro pe noapte de persoana si sincer nu stiu cu ce naiba ii incalzeste faptul ca dorm intr-o camera cu o mobila mai noua, mai bine dau restul de bani si imi iau mobila noua in casa; ))))) iar mancare buna? nu se compara ca la noi acasa, asa ca enjoy your vacantion and forget about big price, avem doar o singura viata, mai bine cu banii dati pe o vacanta scumpa, mai bine mergem in 3 vacante care sa ne includa in aceasi bani

Orcium sa inchei, calitate- pret a fost ok, in Bulgaria am dat mult tips si acolo a fost ok, ceva de vis, in Presa de Finike am dat inainte sa plec, celor de la barul de pe plaja si barul de la piscina, au fost super prietenosi si sincer imi pare rau ca nu le-am dat mai mult.

Nu pot sa le reprosez nimic, am un mesaj ptr cei care spun ca a fost rau ptr iei: ori au fost prea moracanosi ori nu au putut sa faca diferenta intre calitate pret, eu sunt o femeie umblata in multe tari insa aici calitatea pret mi s-a parut imbatabila, iar daca nu as gasi un pret mai mic as alege iar Finike si poate nu ptr 12 nopti ci ptr minim 20 nopti

Kiss ya

textul de mai sus a fost postat ca un al doilea reveiw din aceasta vacanta (nu pot fi acceptate reveiws-uri - si note! - duplicate) si apoi mutat de webmaster aici

VIO
    [04.11.10 15:36:11]

buna,

am si eu o mica intrebare cat a costat sejurul tau pana la urma??? ai specificat 12nopti? ... dar nu sunt lamurita 33euro/noapte... ti-as fi tare recunoscatoare daca mi-ai si spune pe privat prin ce agentie a-ti mers... ??? ... si totusi cat a costat per total cu drum cu tot... as fi tare curioasa... pt ca inca nu stiu daca merita mers cu masina si plus de asta nu ai spus cate zile a-ti facut... sunt nelamurita, ori nu am citit eu bine... mercic anticipat... si numai bine...

[05.11.10 15:45:08]

Buna, ptr pachetul de 12 nopti am platit 34 mil (ptr 2 persoane)

Drumul ne-a costat cam 110 euro de persoana cu tot cu taxe de pod, vinieta si taxe autostrazi, noi am fost 2 cupluri in masina (deci per total masina te duce la 440 euro), cred ca daca mergeti decat 2 persoane nu prea se merita

Pana acolo am facut 21 de ore cu tot cu popasuri, nu am ramas sa dormim la nici un motel deoarece eram odihniti si sincer abia asteptam sa ajungem))

Deci totul a costat 4350 ron de cuplu.

Ahhhhhh m-ai rugat sa iti dau numele agentiei, daca ma inveti cum se scrie in prv iti spun si numele).

Weekend pacut!

VIO
    [08.11.10 09:19:39]

buna,

Ca sa poti beneficia de mesajele private(pe email) trebuie sa-ti activezi optiunea acolo unde ai datele tale personale, adica contul pe siteul acesta... ok... pt ca tu nu o ai activata si din acest motiv nu poti trimite si nici primi mesaje private de pe site... dupa ce-ti activezi optiunea imi poti trimite mesaj... e ok... vb... mercic...

p.s. vezi ca toti avem in dreapta cardului unde-ti apare afisat punctele si pozitia in clasament in dreapta jos fiecare persoana accesata pe nickname(id) ai optiunea trimite mesaj privat dai clik acolo si-ti apare o fereastra unde poti scrie si trimite mesajul privat catre persoana in cauza...care iti apare numai in mail si nu pe site aici din acest motiv se numeste mesaj privat ...

catalyna1
    [11.05.11 13:37:13]

buna,

poti, te rog, sa-mi spui ce traseu ati folosit?

440 de euro a costat drumul pentru o masina? combustibil, taxe de poduri, vinieta? atat de mult? deja sunt speriata

Multumesc anticipat

biancuta, catalyna1, claudia2008, VIO