ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 27.09.2008
DIN: romania
ÎNSCRIS: 22.09.08
SEP-2008

Foarte multumit

Foarte multumit de vacanta petrecuta la hotelul Delphin Diva Premier prin firma Rezeda.

Totul a functionat ca la carte, plecarea cu avionul, primirea la aeroport in Antalya, drumul la hotel .

La hotel, unde receptioner era un cetatean din rep. Moldova, am fost cazati intr-o camera cam mica si cu balcon minuscul. Erau si camere mai mari, cu balcoane mai mari dar cred ca trebuia sa dai ceva. Asta e ghionul cind ai de-a face cu romani.

In rest foarte buna masa, serviciile prompte. Ii sfatuiesc pe cei care merg sa fie atenti la excursiile oferite de ghizii agentiei de turism 3 E travel, din nou din rep. Moldova care ne-au oferit o excursie in Antalya care a fost doar pe la periferie si am fost dusi la 4 magazile cu marfuri ffffff scumpe de piele, bijuterii, suveniruri si confectii. Pur si simplu au vrut sa isi bat joc de noi. Am constatat ca aceleasi marfuri la bazarul de langa hotel erau jumatate de pret.

Trimis de asilviu in 27.09.08 07:40:09

VIZUALIZĂRI: 1925 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (asilviu); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 0 PMA (din 0 vot)

[27.09.08 08:33:05]

Buna,vreau sa-ti spun ca excursia in antalya cu vizitele enumerate de tine o au in portofoliu toate agentiile.Asa ca nu considera ca a dorit cineva sa isi bata joc de voi.Pentru vizita in orasul antalya este o cu totul alta escursie.Diferenta este ca prima se cheama shopping in antalya.

[16.02.09 20:14:06]

am auzit de o masina , se punea la dispozitie pentru antalya din partea hotelului? stii ceva despre asta?

[22.02.09 22:20:34]

voi cu ce agentie ati fost . nu stiu daca sa plec cu cristian tour. a fost cineva?

[27.02.09 10:01:36]

Nu stiu nimik despre asa ceva.Dar sincer nu cred ca poti avea la dispozitie o masina fara sa platesti.

Noi am fost cu Alibaba Tour si doar o data cu Mr Peter.Ambele cu servicii bune.Dar totusi inclin spre Alibaba.

Eu ma gandeam pentru anul acesta un Diva Premier.Dar nu stiu, mai analizez.Sunt totusi multe alte hoteluri cred ca mai bune decat acesta.

tm67bru CONS. ONORIFIC AFA / TURCIA
    [27.02.09 10:36:56]

Este vorba despre un microbuz/shuttle, pe care hotelul il pune la dispozitia clientilor, gratis, pentru deplasari in oras la cumparaturi, vichy. Nu e propriu-zis al tau/vostru, are sofer si plecari fixe, la anumite ore ale zilei. De exemplu, poate pleca dimineata la 11 si vine dupa voi, exact in locul unde v-a lasat dimineata, la ora 17, sau ma rog, nu mai tin minte. Si pare-mi-se ca nu era in fiecare zi, ci la la doua zile...

[27.02.09 11:44:17]

Mersi de raspuns.chiar nu stiam acest lucru.e bine pentru viitor.

[27.02.09 11:44:37]

ALIBABA ARE ACEEASI AGENTIE SI IN TURCIA? TOT ALIBABA SE NUMESTE? CACI EU MI AM CUMPARAT BILET PRIN ALIBABA LA DELPHIN PALACE. IN IUNIE

[28.02.09 11:31:56]

da tot alibaba.daca nu e deranjul prea mare poti sa imi spui cat ai dat pe sejur la delphin?eu de vreo 3 ani ma straduiesc sa prin locuri si nu reusesc.stiu ca este unul dintre cele mai bune hoteluri.

[28.02.09 15:45:00]

AM DAT 2400 EURO. AM LUATLA DELPHIN PALACE adica langa cel de langa DIVA. . sejur de 7 nopti , 3 persoane adulti cutot cu transfer si taxe aeroport. plecam cu data de 26 iunie prin alibaba . poti sa ma mai intrebi . d-soara de la alibaba este Rodica , foarte amabila daca vrei iti dau telefonul, cu mine a avut rabdare si a fost f draguta.

asilviuAUTOR REVIEW
    [13.03.09 10:34:05]

Imi cer scuze, nu am mai intrat de mult pe acest site, o sa raspund in ordine cronologica :

sibicrengut- da exista un microbus care pleaca zilnic din fata hotelului, cred ca la ora 10 si te lasa in centrul vechi al Antalyei si se intoarce la ora 14. este foare punctual si daca la ora fixa nu se intorc toti turistii el pleaca.

[13.03.09 10:45:53]

Super... si banuiesc ca ai fost.

E mult de mers de unde ne lasa microbusul? Am inteles ca undeva intr o parcare ne lasa, pana la o plmbare prin centru...

Banuiesc ca Antalya e mult mai mare decat kusadasi. Acolo nu aveai pe unde sa te ratacesti...

Daca vrem si noi sa vedem niscavai magazinase, sunt departe de parcarea unde ne lasa microbusul?

merci

asilviuAUTOR REVIEW
    [14.03.09 15:00:22]

Da am fost in Antalya cu alec microbuz si am fost foarte incantat de plimbare, am facut cateva cumparaturi in magazine adevarate cu preturi in lire turcesti nu in euro ca la bazare sau in mag din hotel. Magazinele sunt la 10 min de mers din parcarea unde te lasa microbuzul. Antalya este un oras de 2 milioane de locuitori deci te gandesti la Bucuresti si magazinele sunt de acest nivel.

aysha
    [14.03.09 15:36:40]

Antalya este un oras de 798.507 locuitori (in anul 2008), dar un oras cu o suprafata impresionanta de 1.417 km2 http://en.wikipedia.org/wiki/Antalya , 2 milioane de locuitori sant in toata provincia Antalya http://en.wikipedia.org/wiki/Antalya_Province

outlet617*
    [26.06.09 23:19:00]

salut, ce hotel bun imi recomandati pentru antalya? (pret/calitate), am auzit vorbindu-se de acest hotel delphine diva premiere dar banuiesc ca sunt si altele

tm67bru CONS. ONORIFIC AFA / TURCIA
    [26.06.09 23:41:17]

e greu de facut o recomandare, fara sa stii nimic despre preferinte / componenta grup (cu/fara copii etc) / buget.

Incerc totusi cateva recomandari (pe gustul meu, adica familie cu copil mic SI care cauta prioritar relaxarea intr-un concediu) :

- buget mic: Horus Paradise Side, Belek Beach Belek, Vera Paraiso Belek, Miracle Lara

- buget mediu: Delphin Botanik, Delphin Diva, Delphin Palace, Lykia World Belek, Royal Wings, IC Green Kundu, IC Santai Belek, Cornelia DIamond, Cornelia de Luxe

Posibil sa fi omis (multe) altele, care chiar merita

Daca vrei, contacteaza-ma pe mess (id = tm67bru) pentru o recomandare mai "personalizata" pe preferintele si bugetul tau.

outlet617*
    [28.06.09 12:44:39]

Salut. iti multumesc mult tm67bru. Noi vrem sa mergem in luna de miere acum in iulie si nu stiam ce tara si ce destintie sa alegem. Am auzit ca la turci este foarte frumos acest hotel Delphin Diva dar totusi mi se par preturile foarte mari 1050 Euro de persoana in vremurile astea de criza!? Eu pana acum am ales ca desinatie turistica Spania si mi-a placut foarte mult, am avut ce vedea... Nu stiu in Turcia cum este? Din cate am vazut in poze e foarte luxos si atat? Ai ce vizita, ce face sau decat stai la hotel? Din cate am vazut hotelul este situat asa pe un camp, fara vecinatati si nu stiu daca ai cu ce ajunge in oras. Astept un raspuns. Id-ul meu de mes este outlet617, o sa-ti dau add si mai vorbim, mersi si astept un raspuns

asilviu, aysha, outlet617*, sibicrengut, vi_chy*
    Alte impresii din această RUBRICĂDelphin Diva Premiere Resort (ex Riva Diva) :