ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 05.07.2011
ÎNSCRIS: 05.07.11
JUN-2011
2 AD. + 2 COPII -- v: 9 [ani]

Servicii Ok, Hotel slabut

Servicii bune conforme cu standardul lantului hotelier.

Hotelul in sine este unul vechi si cu camere mici (se cunoaste ca a fost preluat si nu construit direct de lant). Slabuti la capitolul engleza poate si din cauza ca majoritari sunt nemtii si rusii.

Un alt minus este cel ca din ce in ce mai multi rrromani descopera vacantele in strainatate, isi fac simtita prezenta de la intrarea in hotel :(. Echipa de animatori slabuta in comparatie cu cea de la Palace sau DeLux.

Una peste alta nu m-as intoarce la acest hotel si nici nu-l recomand (mai bine mai adaugi ceva si stai la Delphin Palace)

Trimis de shakazulu in 05.07.11 16:17:29
Validat / Publicat: 05.07.11 17:05:28
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA. A mai fost în/la: Alanya, Kusadasi, Marmaris, Bodrum

VIZUALIZĂRI: 4449 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (shakazulu); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS -2 PMA (din 2 voturi)

kristalina
    [07.07.11 14:52:21]

Ca este mai frumos la Palace decat la Diva, asa este, ca este mai luxos la Palace decat la Diva ai dreptate, ca sunt camerele la Palace mai mari ca la Diva, total de acord cu tine, DAR asa ar trebui si sa fie tinand cont la Palace este ceva mai SCUMP decat la Diva.

Si un salam este mai bun decat un muschi tiganesc, dar pt muschi tiganesc platesti mai mult.

NU CRED ca nu ai citit review-urile si la Diva si la Palace inainte sa te decizi si nu cred ca stiai dinainte care sunt diferentele dintre ele. Eu stiam si am gasit la fiecare exact ce ma asteptam, DAR am ales in functie de bugetul pe care l-am alocat vacantei de anul acesta. Stiam ca o sa gasesc o camera mai mica, distractie mai putina, vis a vis de Palace, dar lucrurile care chiar contau le aveam si la Diva. Sunt convinsa ca si tu daca ai ales Diva in loc de Palace ai facut-o tot di cauza banilor, iar daca te asteptai ca in banii pentru Diva sa gasesti TOT ce gaseai la Palace esti ori naiv/a ori ssuperficial/a cum de altfel este si review-ul tau.

Animatie in afar de cele aratate prin fotografii, mai aveai si pilates, aerobic, belly dance, poate si altele pe care eu nu le-am vazut. Chiar au fost destul de ok. Sigur daca tu preferai imblanziri de lei... nu, e adevarat nu gaseai.

Cat despre faptul ca este din ce in ce mai populat de romani, esti de plans, zau pentru o astfel de afirmatie. Ca orice natie, fiecare are si uscaturi, asta nu inseamna ca o sa etichetez oamenii, mai ales semenii. Si eu daca as avea ceva de spus ar fi despre nemti, ni pe departe de romani, care au fost foarte ok, ne-am si imprietenit cu cateva cupluri. Si pot doar sa ma bucur ca din ce in ce mai multi romani isi permit asfel de vacante. Te crezi chiar un roman/ca mai special/a sau mai de soi, doar pentru ca tu iti permiti sa poti sa-ti faci concediile in Antalya?

Cat despre faptul ca nu vrei sa te mai intorci la Diva, pot sa spun, dupa review-ul tau "pompos", chiar nu ma intereseaza.

La ceilalti le zic, daca sunt realisti in asteptari, asta neinsemnand ca trebuie neaparat sa se astepte la lucruri modeste, pt ca, chiar nu este cazul, vor aveam un concediu extraordinar. Am cautat foarte mult inainte sa iau o decizie si am citit nenumarate review-uri, vizionat poze despre foarte multe hoteluri, intotdeauna avand in vedere ca plec cu un bebe de 1 an si LA PRETUL acesta nu am gasit un alt hotel care sa-mi ofere serviciile pe care le ofera Diva

shakazuluAUTOR REVIEW
    [07.07.11 15:42:21]

Kristalina, la partea cu review-urile ai dreptate, am citit destule si pot spune ca ce era cu minus la diva gaseai si la Palace, si asta doar pentru ca oamenii nu pot fi toti la fel deci nici nu pot fi multumiti in egala masura. Acum doi ani am stat la Delphin DeLux hotel care se aseamana foarte mult cu Palace si asta a dus la alegerea Divei in locul Palace. Am considerat ca merita sa schimbi un pic atmosfera, cat despre diferenta de pret asa cum am si spus nu este una foarte mare, in jur de 15%. Partea cu echipa de animatie nu ai cum sa o intelegi atata timp cat nu vezi echipele de animatie de la Botanik, DeLux sau Palace care sunt mult superioare celei de la Diva atat prin implicare cat si prin calitate (si nu ma refer la cum dadea Oksana din buric... ci la felul cum stiu sa faca turistii sa se simta bine).

La partea cu romanii cred ca nu m-ai inteles... am scris rromani.

Concediul pe care l-am avut a fost extraordinar si nu am negat deloc asta, numai ca el ar fi fost la fel si daca as fi fost cu cortul... nu locatia in sine face concediul extraordinar ci anturajul si felul cum stii sa te distrezi... locatia si serviciile fac doar ca totul sa fie perfect. Si nu, nu ma cred de loc special sau mai de soi, mai degraba ma caracterizez ca facnd parte din partea de mijloc a societatii dpdv financiar.

kristalina
    [08.07.11 00:25:01]

Nu mi-ai scris nimic nou in acest ecou. Daca ai vrut sa schimbi atmosfera pt ceva mai ieftin, chiar si cu 15%, tot cu atat trebuia sa-ti diminuezi si tu pretentiile. Si intradevar doar cu putin e mai bine la Palace decat la Diva. Am spus mai sus ce au in plus. Atat cat sa compenseze acei 15%.

Cat despre faptul ca dadea Oksana din buric, eu am vazut multe doamne si fetite care se distrau invatand sa dea din buric si nu, nu erau de etnie rroma.

Ca veni vorba de etnia rroma, desi eu nu i-am vazut cat timp a durat sejurul meu, cred ca oricui ii place locatia, are dreptul sa o viziteze, chinezi, somalezi, rromi, s. a... m. d.

Cat despre faptul ca faci parte din clasa de mijloc sau elita mondena din romania, e prea putin important pentru mine, spre deloc.

Nu vreau sa se inteleaga, ca eu nu accept pareri diferite, dar sa fie realiste nu rau intentionate. Inteleg sa spui" am dat la un alt hotel mai putin bani si uite acolo au sarit cu coarda de pe hotel, si ce m-am mai distrat, iar la Diva am dat mai mult si aia doar dansa din buric, sau am fost la un hotel mai ieftin si acolo aveam incre negre la discretie, la Diva am dat mai mult si acolo nu mi-au dat. " Insa nu veni sa faci comparatie intre Diva si unul unde ai mai fost, dar ai platit mai mult si te astepti sa ai aceleasi avantaje

kristalina, shakazulu
    Alte impresii din această RUBRICĂDelphin Diva Premiere Resort (ex Riva Diva) :