ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 10.08.2010
ÎNSCRIS: 08.08.09
JUL-2010

ARTICOL ARHIVAT

Superlativ

Super vacaţă. Din toate pct de vedere. Exclus Mimosa ptr cei care întreabă.

---Nota web.18 _ Impresii completate prin ecou-----

În primul rând cum ajungi laşi maşina undeva în parcare sau pe-acolo pînă când rezolvi la recepţie.

Apoi după ce ţi-ai luat camera în primire,cardurile tragi maşina la scară, cum s-ar zice, şi îţi iei bagajele.Nimeni nu te grăbeşte.Dacă ai mai multe bagaje te ajută băieţii exact ca în filme cu cărucioarele mobile.

Camera noastră a fost una dublă extralarge deoarece aveam 2 copii.Camera imensă .Dacă trăgeai un perete fals sigur ieşeau 2 camere mari.Avea 2 băi fiecare dotată cu feon şi duş.Interiorul hotelului era în permanenţă bine climatizat şi luminat.Acvarii imense cu peşti era atracţia copiilor.Plasme aflate afară la barul piscinii şi în hotel la parter şi etajul 1 (5 în total) unde s-a vizionat CM de fotbal.

Curăţenia impecabilă.Nu vedeai personalul dar îl simţeai.Camerele erau climatizate în timp ce se făcea curat ca şă găseşti un climat super ptr prânz.Erau parfumate la finalul curăţeniei.Mirosea în cameră excelent.

Prosoapele erau zilnic schimbate.Lifturi o grămadă.Nu stai o zi să le aştepţi.Restaurantul extraordinar din toate pct de vedere.Mare, spaţios, ambianţă, aerisire prin climatizare,Mâncare ff diversificată.Celor cu plăceri dulci nu le ajungea un sejur să guste din toate.

Compoturi,prăjituri,torturi,creme,şerbeturi.Ce să mai .Posibilitatea să mănânci la terasa piscinei dacă nu vroiai să te scoli prea repede dimineaţa sau la prânz uitai să mai ieţi din apă.Nu aveai voie în restaurant în costum de baie,mai dezbrăcat sau cu costumul ud.Te dădea afară pur şi simplu.

Deci dacă erai ud că ai uitat să mai ieşi din apă te duceai la terasa piscinei unde puteai mânca :pizza,sosuri,hamburg.,hot dog,grătare de carne şi peşte fructe etc.Plaja extrem de aproape.

Plajă privată a nhotelului şi fără să plăteşti umbrela şi şezlongul.Ce să mai.Fără comentarii.Sper că am convins şi sunt suficiente detelii.Poze nu am făcut, doar am filmat dar cele existente sunt suficiente.

Costul a 9 zile 3 adulţi şi un copil(copilul de 13 ani este trecut la adulţi) a fost de 1200 euro.Am stat mult să mă gândesc dacă să scriu aceste detalii.De ce? Ptr că sincer am fugit acolo ptr a scăpa de comportamentele românilor.

Din păcate sunt mulţi cei care se comportă naşpa afară şi aşa ajungi să-ţi fie ruşine că eşti român, iar ceilalţi încep să te privească cu reticenţă.

Sper din suflet să nu schimbaţi atmosfera de acolo cei care sunteţi certaţi cu bunul simţ.

Trimis de madalinalina in 10.08.10 12:53:27

VIZUALIZĂRI: 2705 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (madalinalina); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 400 PMA (din 1 vot)

webmasterXY*
[10.08.10 13:07:16]

Apreciem faptul ca ne-ai informat, dar cateva detalii si mai ales argumente pentru notele oferite cred c-ar fi necesare atat pentru informarea celor interesati de aceasta destinatie, cat si pentru recastigarea celor 1000 pma pierdute din cauza lipsei detaliilor.

Pe de alta parte cateva fotografii cred c-ar fi foarte sugestive.

Cat a costat sejurul acolo?

madalinalinaAUTOR REVIEW
[12.08.10 16:27:50]

În primul rând...

[Ecou mutat in cadrul impresiilor initiale pentru redobandire pma std.]

iulya*
[10.09.10 13:00:32]

Buna Imi poti spune te rog in ce perioada ai fost?

madalinalinaAUTOR REVIEW
[14.09.10 19:36:50]