ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 07.08.2010
  • GR. VÂRSTĂ: 20-30 ani
    DIN: bucuresti
    ÎNSCRIS: 07.08.10
    AUG-2010

Super conditii la banii platiti

cu ce sa incep... eu in general am fost foarte multumita de tot...

cand am plecat de acasa credeam ca o sa ma duc undeva de unde o sa plec a doua zi fara discutii... nu a fost asa, din contra chiar vroiam sa mai ramanem daca serviciile noastre nu ne asteptau...

cum am ajuns ne-au intampinat doi agenti de paza care ne-au indicat pasii care trebuiesc urmati... cazare, receptie, plata parcare... bagajele care erau duse de catre ei in camerele noastre, etc

deci am ajuns, la 12, ne-au cazat in 3 minute, ne-au parcat masina fara discutii cu toate ca era destul de plina parcarea... la un moment dat ca sa nu trebuiasca sa te duci in alta parte le parcau paralel cu cele care erau bine parcate si le lasai cheile ca sa le miste ei cand e nevoie... cheile masinii ramaneau la receptie nu va ganditi ca la ei in buzunar, am ajuns in camera... care fara sa comentez nimic negativ avea tot ce era nevoie de la sapun la 6 prosoape, care mentionez au fost schimbate zilnic fara spaga si fara sa cerem noi, camera a fost curatata zilnic si s-a adaugat tot ce era nevoie, hartie igienica... etc

referitor la piscina... nu trebuia sa te trezesti la 4 dimineatza ca sa gasesti sezlong, daca te duceai la 8 chiar 9 dimineatza inca mai gaseai, dar daca te duceai mai tarziu, bineinteles ca nu mai gaseai, nicaieri nu cred ca exista sezlonguri pentru toti cei cazati in hotel, eu pot sa zic ca am fost mereu intre 8 si 9 si am avut posibilitatea sa aleg locul la piscina, care era in fiecare seara filtrata si curatata si in conditii pentu a petrece o zi minunata in ea.

referitor la mancare... zilnic era altceva in meniu atat la pranz cat si la cina, dimineatza intradevar se repetau aceleasi lucruri dar variau atat de mult incat nu te puteai plictisi de tot, pentru ca nu puteai manca din tot ce aveau acolo... din punctul meu de vedere se putea un pic mai bine, dar nu mori de foame, nu era coada la farfurii, aveau 2 transe de a intra la masa deci daca te duceai la ora adecvata gaseai intotdeauna din toate cate ceva, referitor la desert... eu una am mancat fructe, dar aveau torturi, prajiturele, sara ilie, profiteroles etc

bautura... noi nu bem alcool deci nu pot comenta... apa plata era ok, iar sucurile erau reci gen tec dar baubile

aha... sa nu uit... la un moment dat am citit ceva de ospatari murdari... negativ... schimbau uniforma zilnic, iar seara era normal sa le fie un pic patata camasa in conditiile in care ei nu aveau timp nici sa moara, de dimineatza pana seara erau in restaurant, pregateau, si montau pentru transa urmatoare... doar cine nu stie nu poate sa inteleaga aceste lucruri... eu am un restaurant al meu deci stiu ce vorbesc... hai sa le respectam munca, ca o fac mult mai bine decat noi, nu ne rad fals ca dupa aceeea sa ne arda la nota, sunt seriosi la locul de munca, si mai sunt si munciti cate 14 16 ore pe zi... va spun pentru ca inainte cu o saptamana am fost in Mamaia la un hotel splendid 4 stele si am dat pe 3 nopti la fel ca pe 3 nopti aici dar fara all inclusiv, iar cand ma duceam la restaurant... radeau vorbeaub frumos dar ma radeau la nota de nu mai imi venea sa ma duc sa mananc nicaieri... scuze... nu vreau sa generalizez dar asa am simtit

toata ziua puteai manca cate ceva asa ca de foame nu mori si nu cred ca in Romania e undeva unde iti da sa bei Jack Daniel s la un all inclusiv, hai sa fim realisti, ca si noi daca am avea asa ceva cred ca i-am jegmani mult mai mult, si le-am da si mancare stricata, ceea ce acolo nu prea gasesti.

in concluzie super ok

asa ca nu zic ca nu e adevarat ce au scris ceilalti dar mie mi s-a intamplat exact opusul la ceea ce am citit inainte de vacanta... poate intre timp si- au dat seama ca au pierdut clientii si au revenit la obiceiurile normale... adica calitate pret... super ok

doresc o vacanta cat mai placuta celor care se duc acolo

apropo... aveti grija la drum... noi ne-am cam ratacit... din cauza noastra ca am pus gps ul pe drumul cel mai scurt si ne-a bagat prin toate satele posibile... oribil drum la dus... iar la intors a fost ok ca am luat o pe unde trebuia... si atentie la viteza ca au radare unde nu te astepti

cam atat

pupici

Trimis de vamy* in 07.08.10 21:26:54
    • A fost prima sa vizită/vacanță în BULGARIA

VIZUALIZĂRI: 2396 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (vamy*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[08.08.10 00:30:06]

Am atasat aceasta melodie, sper sa placa!

ionescunic CONS. ONORIFIC AFA / BULGARIA
    [08.08.10 07:11:07]

Frumoase ganduri, sper si eu ca au revenit la servicii si comportament mai civilizat, desi eu nu am avut de suferit deloc anul trecut de 1 mai chiar am dat note mari hotelului pentru ca mi-a placut acolo.

Dar totusi de 1 mai nu poti evalua chiar corect un hotel de marimea acestuia nefiind sezon nu e plin, piscinele nu sunt functionale si nici alte servicii nu sunt de 1 mai.

cosminp
    [08.08.10 09:47:15]

ma bucur sa aud ca si-au revenit fata de nenorocirea care a fost anul trecut, ma bucur sa aud ca "apa plata era ok", dar nu sunt de acord ca ospatarii sa fie cu camasa patata in restaurant.

cat despre "jack daniel's", probabil ca ati avut un UAI, pentru ca de regula, bauturile de import nu sunt gratuite, iar bulgarii nu fabrica asa ceva.

vamy*AUTOR REVIEW
    [08.08.10 21:11:25]

pt cosmin

da apa plata a fost ok, in conditiile in care eu beau numai apa plata, iar pe dl jack-glumesc, da- nu l-am vazut prin barurile lor, si nici nu vroiam sa-l vad, era o critica pt cei care erau bautori desavarsiti si au criticat barul lor, nici eu nici sotul nu bem alcool, dar intr-o seara am baut un rom cu coca cola, si in afara faptului ca ni l-a pus in pahar frumos cu umbreluta, lamaie... era si bun la gust, poate ca mi-a placut pentru ca nu prea bem alcool, dar oricum te poti conforma cu ceva din barul ala, ca era destul de diversificat si unele sticle aratau binisor,

alt aspect... sa nu uitam ca totusi doar Victoria Palace si Majestic au ramas fara tarabe in fata lor

si inca ceva, vedeti ca in pretul oricarui sejur aveti dreptul la o cina in rest -la gondola- dar trebuie sa faceti rezervare in prima zi pentrut ca este foarte aglomerat, iar mancarea e super... eu am mancat gambitas -cozi de raci la gratar si au fost super bune

catalinsiatit
    [17.08.10 19:23:34]

Ma bucur ca a fost oK! Desi si noi am stat anul trecut acolo si nu am fost multumiti, anul acesta am ales un alt hotel nu foarte departe de Victoria si am venit in vizita, am discutat cu cativa turisti cazati acolo si nu erau prea incantati, serviciile au ramas aproape la fel de proaste ca anul trecut, sau mai bine zis lipsa de pregatire si atentia sau mai bine zis neatentia din partea personalului.

catalinsiatit
    [17.08.10 19:25:04]

Si vroiam sa mai intreb daca anul acesta la barul de la piscina se putea comanda in sistem all, pentru ca anul trecut trebuia sa mergem pana la loby bar sa comandam in sistem all, deoarece la barul de la piscina nu serveau decat cu bani. Merci!

comelady
    [10.02.11 15:38:07]

Multumim pt. impresii Vamy, eu intentionez sa merg la Victoria anul acesta in Iulie, eu sincer nu ma mai iau dupa impresii cand aleg un hotel, anul trecut am fost la Helios in Nisipuri, am plecat cu ganduri rele dupa ce am citit ecourile altora, insa am avut o surpriza placuta... a fost super ok, as fi mers si anul acesta acolo, dar imi place sa incerc de fiecare data ceva nou, anul trecut nu am prins loc la Victoria asa ca anul acesta e musai . Te rog sa imi spui cum era cu piscina interioara... din cate am inteles e contra cost. Cum e? Merita? Multumesc

catalinsiatit, comelady, cosminp, vamy*
    Alte impresii din această RUBRICĂVictoria Palace Hotel: