ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 05.08.2010
JUN-2007
2 AD. + 1 COPII -- v: 7 [ani]

ARTICOL ARHIVAT

O insulă superbă

- a fost a 2 vacanţă în grecia şi am ales insula Thassos din alte recomandari...

- hotelul frumos, simplu şi curat

- camere spaţioase, curate. lenjerie schimbată la 2 zile

- am avut inclus doar micul dejun... era cam aceeaşi mâncare în fiecare zi... dar servită ca pentru turişti

- distracţie... piscina... am închiriat maşină şi am vizitat toată insula şi nu numai

- plaja frumoasă... seara era superb

- pentru un hotel gestionat de 2 pensionari a fost ceva superb... ceva ce la noi nu o să prea găsim

- locaţie destinată pentru cei dornici de linişte şi drumeţie.

Trimis de calatorul72 in 05.08.10 18:50:45
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA. A mai fost în/la: NEI PORI

VIZUALIZĂRI: 4005 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (calatorul72); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com

[05.08.10 19:36:45]

in ce localitate (statiune) e hotelul?

[05.08.10 19:45:24]

CHIAR UNDE ACOSTEAZĂ FERIBOTUL LA 50 M.

SCALA PRINOS

webmasterXY*
    [05.08.10 19:58:22]

Te rog nu mai folosi scrisul cu litere mari, inseamna ca tipi la noi, ceea ce nu e cazul sper si mai e si nepoliticos.

[05.08.10 19:58:28]

multumesc, am completat in numele hotelului.

webmasterXY*
    [05.08.10 21:57:36]

Din păcate, din cauza calităţii foarte proaste, am fost nevoit să şterg P01, P02 şi P03. Cele 4 validate sunt cât de cât vizibile.

Enjoy.

ancamariagadea*
    [05.08.10 23:40:55]

Utile impresiile tale! Cam scurte...desi la obiect

Te rog spune-mi cum era plaja si daca masina ati inchiriat-o chiar din Skala Prinos?

Statiunea cum era?

[06.08.10 18:58:11]

masina am închiriat-o din staţiune la 25-30 m de hotel... între feribot şi hotel

- plaja era bună şi nisip fin şi mai grosier dar am avut şezlonguri gratuit... dar nisipul a fost OK

- am să pun şi niste poze... pt. cei care nu cred că am fost acol-o

penelopa
    [20.11.13 19:50:03]

@calatorul72:

Elektra sau Calypso?

Buna, as vrea sa merg si eu in aceasta statiune in vara lui 2014. Inca oscilez intre hotel Elektra si hotel Calypso (care sunt apropiate din cate am inteles). Din punctul tau de vedere... care dintre ele ar fi mai avantajos pentru o camera tripla? Suntem 3 adulti, eu, sotul si fiica noastra de 21 ani. Am vazut pe net ca dimensiunea camerei triple la Elektra este de 16 mp (??), iar la Calypso 20 mp. Pretul cam acelasi. Baia la Elektra e... e ok? Nu suntem pretentiosi, singura mea nedumerire este ca pe booking.com hotelul Elektra e clasificat la 2*, iar Calypso la 3*+... Nu am fost acolo si nu inteleg de ce, din poze si comentarii reiese altceva.

Noi suntem indragostiti de Thassos, am fost an de an, dar in alte statiuni (Limenaria, Potos, Pefkari)... peste tot ne-am simtit excelent, indiferent de nr de stele (max 3).

Sunt convinsa ca si in Prinos ne vom simti excelent, dar nu reusesc sa ma hotarasc intre Electra si Calypso, poate ma ajuti...

Multumesc anticipat: *

flaviana77
    [04.12.13 15:22:33]

buna ziua, as dori sa aflu si eu mai multe detalii despre aceasta statiune sau satuc cum o numesc unii, am mai fost in thassos acum doi ani dam stat in skala potamia si acum am vrea sa mergem iarasi la vara dar sa schimbam locatia si ne gandeam la skala prinos.

nu am inteles din ce am citit pe net, unde se face baie in mare, acolo unde vin si pleaca feriboturile? ca daca e vorba de asa nu prea este in regula treaba, ma refer la faptul ca banuiesc ca exista un miros specific de la ferry.

va rog ajutati-ma sa ma hotarasc, as dori sa ma inscriu la un early booking si nu stiu ce sa aleg. si nu am inteles, exista taverne, cafenele, baruri, magazine, cum sunt prin Limenas sau sunt numai vreo doua trei din care sa nu prea ai ce sa alegi?

acum doi ani acolo unde am stat noi plaja Golden Beach era fantastica si apa marii la fel, in schimb dupa ora 10 seara ne simteam ca la bunica la tara, era o super liniste nu se auzea nici o muzica ceva de nicaieri, in statiune erau numai vreo 3 sau 4 locuri unde puteai sa mananci si sincer am fost cam dezamagiti din acest punct de vedere.

v-as multumi foarte mult daca as primi un raspuns. eventual putem discuta si pe mail numai sa ma anuntati sau sa lasati o adresa de contact.

[04.12.13 18:54:35]

buna. feribotul fata de hotel electra este la vreo 100 metri si locul este inconjurat de un promotoriu de piatra, deci nici o problema cu baia... plaja este peste drum de hotel... curata cu sezlonguri gratis si nisip fin...

de mancat am avut in bilet mic dejun... restul la taverne sau prin statiunile de pe insula pe unde ne-a prins foamea... am inchiriat masina si am vizitat toata insula

In rest liniste seara... un loc de relaxare... si odihna...

uneori luam feribotul si mergeam pe continent... la agitatie...

Succes!

flaviana77
    [05.12.13 10:21:07]

@calatorul72:

buna mersi frumos pentru recomandari, nu am inteles tu ai fost cazat la Electra sau la Calypso?

nu ma pot decide la care din ele sa fac rezervare. noi mergem cu autocarul nu vrem cu masina pt ca suntem satui de masina in tot timpul anului vrem sa ne relaxam. si daca imi mai poti spune cum e cu santierul acela naval care am inteles din ce am mai citit pe net ca este pe langa hotel si ca este galagie prin zona? asa si nu mi-ai spus nimic despre magazine supermarketuri etc, adika daca ai de unde sa iti iei ceva de mancare si na sa mai colinzi seara prin magazinele. este chiar asa de mica statiunea cum se scrie pe net pe unde am citit eu? mersi mult.

[06.12.13 18:29:43]

@flaviana77: citeste impresiile celor care au fost 2012-2013... sunt foarte bune... noi am fost de ceva ani... da e o statiune mica... dar citeste impresii de la jwalker sau de cei care au fost in 2013... si cred ca o sa te linistesti... eu am fost cazat la Electra... Bafta!

calatorul72, flaviana77, penelopa
    Alte impresii din această RUBRICĂElektra Beach Hotel: