ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 05.08.2010

Extrem de nemulțumit
Foarte nemulțumit
Sub orice critică

Fugitiiiiii

E un hotel cu 2 stele pe usa dar in interior arata ca de 1 stea. Am fost cu un copil mic cu tot felul de sarsanale dupa noi. Sotul a luat bagajele si fuga la lift, bucuros ca-si usureaza munca. SOC! cele 2 lifturi nu functioneaza.

Am ajuns in camera. SOC! o mizerie de nedescris, exact cum au lasat turistii. Turistii au fost foarte civilizati, au pus toate peturile intr-un singur loc, merele ce le-au ramas le-au lasat pe masa, au aranjat frumos patul. Vad telefonul in camera si dau repede sa sun la receptie, sa solicit schimbarea camerei sau sa se faca repede curat. SOC! telefonul e doar de design. Merg la receptie si cer sa se faca curat in camera, sa schimbe lenjeria. SOC! De la receptie mi se spune pe un ton foarte impunator ca e vina noastra, am venit prea tarziu. Anuntul MARE de la receptie ma ameninta cu cazarea se face incepand cu orele 18 iar noi am venit la orele 22. Dupa cateva replici obraznice venite de la receptie si hotararea mea de neclintit, a venit o doamna foarte nervoasa si a facut curat, a schimbat lenjeria, bine inteles, aspirator sau matura nu avea in dotare.

Prima dimineata, pana sa mergem la micul dejun, copilul merge pe balcon. Dupa cateva minute, ma duc sa-mi iau copilul si sa mergem la micul dejun. SOC! copilul nu mai era. Ma uit mai bine, strig si apare si copilul. E la distanta de 3 balcoane fata de noi. A trecut foarte usor printre zabrele dintre balcoane. Mergem foarte hotarati sa luam micul dejun si sa ajungem repede la plaja. Masa... nu am putut sa iau decat un iaurt si o cafea (apa colorata). Erau produse alimentare dar...

Seara in camera dorim sa ne uitam a televizor. SOC! TV nu are telecomanda. Asta nu e o problema ata de grava pe langa tot ce am intalnit inainte. Daca tin cont de pretul pe care l-am dat, stelele hotelului... ar trebui sa-mi cer dreptul si televizorul din camera sa aiba telecomanda.

Nu pot sa va descriu baia... o folositi doar de forta majora. In camera exista un sifonier, dar nu puteti sa-l folositi, riscati ca hainele sa prinda un miros intepator.

Doar mini frigiderul din camera (NU minibar, cum e in descriere) racea foarte bine 2 sticle de apa.

In concluzie, fuuugitiiii cat puteti de mult de acest hotel. La acelasi pret gasiti cazare mult mai buna la particulari (vile, case).

Trimis de trainer in 05.08.10 12:20:47
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în NEPTUN / OLIMP. A mai fost în/la: Baia Mare, Iasi, Galati, Oradea, Busteni, Brasov, Timisul de Jos, Mamaia, Costinesti, 2Mai, Vama Veche, etc

VIZUALIZĂRI: 3784 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (trainer); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 1999 PMA (din 7 voturi)

TORA INGRID
    [05.08.10 13:53:32]

Cum ati ajuns la acest hotel de SOC?! ati rezervat? ati nimerit, nu ati gasit altceva?! Pretul de 280 euro ptr 2 nopti mi se pare nereal, ori ati gresit la ceva (pret, nr de zile...) ceva este in neregula.

Sper ca ati facut fotografii, ca sa sustineti reclamatia la OPC!! Eu cred ca as fi fugit de la primul SOC, constat mult stoicism, ca sa nu zic masochism...

Oricum, avertismentul nu e suficient, la banii care spuneti ca i-ati dat (ce presupuneau ei, cazare + md, cazare + pensiune, explicitati putin) ar trebui sa muriti cu ei de gat (asta e deja instigare la violenta) ideea e sa faceti ceva...

Andree
    [05.08.10 14:28:20]

Pretul a fost 280 euro sau 280 ron???

expert
    [05.08.10 14:42:16]

SOC, nu va mai duceti la astfel de hoteluri, SOC lasati-i sa dea faliment sau sa schimbe ceva sa nu mai avem parte de socuri...

Alina Morar
    [05.08.10 15:03:46]

La acest hotel, am stat si eu o data, doar ca eram foarte mica. Atunci era foarte curat si ingrijit.

Dar, acest hotel, nu a fost cumparat? Eu asa stiu. n-au fost in stare sa-l renoveze?

expert
    [05.08.10 15:07:35]

@Alina, cred ca a fost cumparat, cu bani putini, pile si vor sa faca rapid profit , cu investitie zero. Si se pare ca inca le mai merge ... oamenii tot nu au invatat sa se fereasca ...

trainerAUTOR REVIEW
    [05.08.10 15:09:31]

Pretul este in lei pentru 2 nopti cu mic dejun inclus, in valoare de 40 lei.

Era aproape imposibil sa mergem sa cautam cazare, aveam un copil mic de 1 an si ora era deja tarzie pentru un copil.

Am avut rezervare facuta telefonic. Hotelul l-am gasit pe net, dupa ce am cautat in alte locuri, dar nu mai aveau liber.

La OPC nu am ce plangere sa fac. Hotelul are cu siguranta "hartia" cu cele 2 stele, care nu poate fi atacata.

In acest hotel nu voi mai ajunge NICIODATA.

webmasterXY*
    [05.08.10 15:42:28]

Am înteles, e mizerie, personalul indiferent, mâncarea mai modestă, dar nu înţeleg de ce valorile puse la aceste capitole trebuie să afecteze şi rubricile plaja si marea şi distractie si relaxare ?

Nu este singurul review nemulţumit de pe litoral în care văd note penalizatoare la aceste capitole, care de obicei nu prea au de a face cu stabilimentul.

Dacă acum consideraţi că aţi fost "luaţi de val" când aţi scris, puteţi revenii cu explicaţii. Altfel s-ar putea înţelege că toată plaja din Neptun e de nota 7.

neimportant
    [06.08.10 17:20:41]

As face putin haz de necaz, dar cred ca mi-ar trebui prea multa rabdare dupa ceea ce am citit. Prea multi turisti nemultumiti de conditiile in care si-au petrecut concediile pe litoralul romanesc...

Asa cum am mai scris-o prin martie-aprile a. c. , anul asta va fi cantecul de lebada pentru multi dintre hotelierii de la M. Neagra-sectorul romanesc. O si merita pe deplin. Nu stiu decat sa intinda mana... prin reclamele pe care si le fac. Si pe deasupra sunt si mincinosi. Minciuna si hotia - doua din "atuurile" bulgarilor in lupta cu hotelierii romani.

Mai sunt si exceptii, foarte putine, pentru hotelierii romani care intra intre exceptii, imi cer scuze pentru ce am gandit si am scris.

Alina Morar, Andree, expert, neimportant, TORA INGRID, trainer
    Alte impresii din această RUBRICĂTerra Hotel [Neptun]: