ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 03.08.2010
    JUL-2010
    2 AD. + 1 COPII -- v: 14 [ani]

Către satisfăcător

ARTICOL ARHIVAT

Bine, dar nu pentru pretentiosi

Pentru banii platiti, printr-o rezervare online pe un site bulgaresc, hotelul + serviciile au fost ok. Cei obisnuiti cu 4-5* AI (la turci de exemplu) nu vor fi multumiti. Pentru cei obisnuiti cu 2-3 stele pe litoralul nostru va fi foarte bine.

Oamenii se straduiesc sa asigure servicii bune. Ne-am cazat imediat, pe la 14, 30 intr-o camera mare cu vedere la mare (asa am platit), curata, mobilier modest, baie renovata, mare, terasa cu balansoar. Am platit 20 leva/zi pt parcare in curtea din spate. Pozitia hotelului e perfecta.

Mancarea nu prea variata si cateodata cam ciudat gatita. Depinde de gusturi; dar carnea era intotdeauna ieftina. In acelasi timp oamenii de acolo nu reuseau sa-i "invete" pe turisti cum sa se aseze la coada ca sa dureze putin. Chestie de educatie si de nivel. Dar tocmai acestia pareau nemultumiti. Curatenia in camere se facea zilnic.

Am fost in weekend-ul trecut la un hotel de 3* in Mamaia. Cazarea cam la fel dar mancarea mult mult mai slaba. Nu intrebati de pret! In schimb nu suporta comparatie cu hotelurile de 5* unde am stat in Turcia dar am platit de 4 ori pretul.

Trimis de marutz* in 03.08.10 16:04:07
    • A fost prima sa vizită/vacanță în BULGARIA

VIZUALIZĂRI: 2452 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (marutz*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
    P01 Piscina vazuta de pe balcon
    PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 400 PMA (din 1 vot)

pepsi70ro
    [03.08.10 16:36:27]

dar carnea era intotdeauna ieftina...

Cum adica, sincer n-am prea inteles, poti detalia?

La care anume hotel te referi? In general cand vrei sa faci comparatie alegi doua hoteluri cu acelasi numar de stele, aproximativ numar egal de servicii si poti face o comparatie cat de cat echitabila.

Apropo...bine te-ai alaturat comunitatii!

[03.08.10 17:17:14]

un review bun, printre cele mai bune reviews-uri "scurte" .

Mi-a placut indeosebi echilibrul si bun-simtul cu care e *impregnat* textul.

[03.08.10 17:43:13]

Buna Marutz,

te rog sa-mi spui cum ti s-a parut mobilierul caci am inteles ca e cel vechi.

In camera aerul e ok? Adica fara miros de mucegai sau igrasie? Eu am probleme cu astmul si simt orice miros aiurea. Nu as vrea sa dorm pe balcon in balansoar.

neagugaby
    [03.08.10 20:11:08]

Marutz, imi poti spune pe ce site ai facut rezervarea online pt ca a-si dori sa iau si eu un bilet last minute dar nu prea am incredere in rezervarile online. Eu am gasit oferte bune pe visitbg.net, un site al unei agentii bulgaresti.

[06.08.10 13:15:12]

Acesta este site-ul prin care am rezervat si eu. Totul a decurs f bine. Am procedat la fel si asta iarna pt Bansko.

[06.08.10 13:24:03]

Mobilierul e cam vechi. Aerul din camere e ok, nu exista igrasie. Am observat ca in camerele din spate era putin mai racoare sau in cea pe care am vizitat-o eu functiona mai bine aerul conditionat. De altfel, cu toata caldura de peste zi, seara se racorea destul de bine si aerul era extraordinat de curat si ozonat afara. Sa dormi cu geamul deschis era perfect.

[06.08.10 13:46:39]

Pt pepsi70ro:

Carne ieftina inseamna pt mine: pulpa de porc si vita (de obicei f tare si greu mestecabila), carne tocata = chiftele, ceva ce semana a pulpe de pui dezosate cu zgarciuri printre. Niciodata nu am avut macar un cotlet de porc, ne mai vorbind de muschiulet de porc sau vita. De 2-3 ori a fost piept de pui la gratar, singura carne mai ok. Retineti va rog ca eu sunt f pretentioasa cu carnea.

Ideea nu era sa compar doua hoteluri. Am scris ca, cei obisnuiti cu 5* UAI in Turcia (ex. unde am stat: Ela Quality, Cornelia Deluxe, Rixos) nu vor fi multumiti. Desigur poti sa pleci in Bulgaria fara mari asteptari si sa fi altfel motivat (ex: un anturaj placut dar care nu-si permite mai mult sau o a 5-a vacanta dintr-o vara)

[06.08.10 13:46:57]

noi am vrut sa mergem saptamana viitoare acolo dar nu mai sunt locuri asa ca incercam peste 2 sapt.

[06.08.10 13:51:54]

Iar daca vrei sa platesti dublu, mi-a placut mult Melia Hermitage, alta clasa de hotel si servicii. Singurul impediment: cobori si urci multe scari pana si de la plaja.

pepsi70ro
    [06.08.10 13:58:12]

N-am inteles chestia cu platit de 4 ori pretul daca vrei sa pleci in Turcia si sincer nici acum nu inteleg atat timp cat platesc exact pentru ceea ce mi se ofera.

[06.08.10 14:16:01]

exact asta e problema noastra, avem bebe de un an si nu vrem trepte ca ne-a rupt concediul trecut.

locatia hotelului f aproape de plaja face toti banii si pt asta l-am ales.

marutz*, neagugaby, ninaa
    Alte impresii din această RUBRICĂGrifid Vistamar Hotel (ex Astoria Beach) :