ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 27.07.2010

Sub orice critică
Sub orice critică
Extrem de nemulțumit

Experienta neplacuta

Am ajuns in Albena pe la 11: 30, drumul a fost bun si n-am avut niciun fel de peripetii, atata doar ca uitasem gps-ul acasa si a trebuit sa ne ghideze o dna amabila dintr-o benzinarie si asta a luat ceva timp pana am gasit hotelul. Cand am ajuns ne-au reprosat ca nu au stiut ca venim cu copilul si ca nu au sa nea dea un patut pentru bebe. Ne-am uitat unul la altul uimiti de "amabilitatea" cu care am fost intampinati, explicandu-le in acelasi timp ca nu avem nevoie deoarece avem unul cu noi in masina (parca prevazusem...).

Ne-au dat bratarile si am intrat intr-o camera, care mirosea ingrozitot de urat, mai ales ca toaleta care era separata de baie si nu avea aerisire. Noroc ca am avut cu noi spirt si am dezinfectat pe tot ce atingeam. In prima faza l-am trimis pe sotul meu sa caute un alt hotel, desi eram constienti ca nu gaseam ceva decat pt doua trei zile, speram totusi sa avem noroc. Lucrurile nu a fost asa si nevoiti fiind am inceput sa montam patutul copilului apoi sa inchidem cu totii un ochi pana spre dimineata...

Balcoanele sunt despartite doar de un placaj si am fost cazati pe partea spre padure cu alte 5 balcoane apropiate, astfel poti auzi conversatiile altora pana spre dimineata.

TREBUIE sa mentionez ca mi-am luat de acasa mancare pt bebe si iaurt si chiar ma felicit pe aceasta hot, pt ca in acele conditii, chiar nu aveam ce sa-i ofer copilului meu. Gratarul nu este bine facut, aproape crud, chiftelele sunt nedigerabile iar salatele sunt oxidate in permanenta.Cat despre celelalte feluri de mancare mie mi s-au parut un mix din resturile de peste zi...

In penultima zi am avut o indigestie cu febra mare 40 si frisoane si desi luasem pastile si toate cele necesare ne panicasem ca starea nu ceda si sotul meu a sunt la receptie, rugand sa ne trimita un medic spre a ma consulta. D-na foarte "amabila" i-a spus sotului meu ca nu este niciun medic disponibil si l-a invitat sa ia un taxi sa ma duc la spital... ??? !!! Pana la urma ne-am descurcat singuri si ne bucuram enorm ca a doua zi, urma sa parasim acel hotel.

Plaja, marea erau in regula si mai uitam de neregulile de peste zi...

Hotelul este de cel mult 2 stele, asta prin comparatie cu alte hoteluri de prin Europa.

Am uitat sa mentionez faptul ca o sg. data ne-au schimbat lnjeria si cosurile au stat neridicate 3 zile. I-am dat bani menajerei ca sa schimbe lenjeria si cosul de gunoi.

Nu ne mai intoarcem acolo never ever si sfatuiesc pe ceilalti care vor sa se indrepte catre acel hotel sa-si reorienteze alegerea. De asemenea si la noi a fost o alegere in pripa si uite ca s-a dovedit cum ne temeam ca va fi.

Trimis de danamirela in 27.07.10 13:37:14
  • A fost prima sa vizită/vacanță în BULGARIA

VIZUALIZĂRI: 4658 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (danamirela); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

recul*
    [27.07.10 15:05:02]

inca un review care scrie numai de bine despre statiunile bulgaresti. totusi, ma intreb daca nu cumva vina este si a operatorilor romani, care din dorinta de a scoate pe piata niste oferte foarte bune, negociazaconditiile de cazare si masa, desi cel care are de suferit este tocmai cel pe care il trimite acolo in vacanta! mi-e greu sa cred ca cineva care in urma cu cativa ani facea turim de calitate, s-a schimbat peste noapte. Nu am fost pe litoralul bulgaresc si mi-e din ce in ce mai clar ca nu voi merge prea curand, atata timp cat exista ceva mai bine mai la sud. Ganduri bune!

recul*
    Alte impresii din această RUBRICĂArabella Beach Hotel: