ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 24.07.2010
JUL-2010
2 AD. + 1 COPII -- v: 9 luni

Sub orice critică
Foarte nemulțumit

Nu vreau sa mai aud de Madara

Numai cand imi aducc aminte de acest hotel ma apuca nervii... sincer tot ce a spus adi_vranceanu este real.

Am ajuns pe data de 14 iulie 2010 pe la ora 11.00 am plecat devreme deoarece am fost 3 familii su copii mici si ne-am gandit sa nu ne prinda caldura pe drum.

Cand am ajuns la hotel si ne-am prez la receptie ne-au spus ca camerele nu sunt gata si am asteptat cu copii pana la ora 14.30 cand au fost gata doar doua dintre ele.

Am avut noroc caci ne-au dat camere cu vedere spre piscina. Noi la agentie am cerut pat matrimonial si patut ptr copil dar cand am intrat in camera am avut surprinderea sa vedem dou paturi lipite adica "un pat matrimonial' si un patut de copil... rupt deci singura solutie a fost ca copilul sa doarma cu noi in pat dat cum... cand perau doua paturi lipiti??? asa ca a treb sa luam cuvertura de pe pat si sa o facem in mai multe. Am pus-o pe mijloc ptr a crea conditii copilului sa poata dormi.

Hotelul era plin de nemti tineri care nu stiau altceva decat sa urle si sa stea beti. In prima noapte ne-am trezit in niste bocanituri si tipete pe la ora 2.00, practic nu stiam ce se intampla. Apoi am realizat ca unul dintre ei beat fiind se inchisese in camera si ceilalti ramasesera pe afara... va dati seama ca pana la 4.30 au tipat si au batut in usa cu pumnii si picioarele.

Toata ziua era o galagie de nu te puteai auzi trebuia sa tipi dc vroiai sa vb cu cineva, erau niste tineri dementi care nu stiau altceva decat sa tipe in microfon de dimineata pana seara. Doamne nici nu vreau sa-mi aduc aminte.

La restaurant dc nu erai atent iti lua farfuria din fata dc nu erai atent. Ospataritele se uitau la tine de parca m-ar fi mancat. Parca dadeau pe gratis.

Mancrea proasta si nu foarte diversificat dimineata faceau niste legume fierte iar dupa. amiaza aruncau maioneza ormau cu castraveti murati si gata cu alta salaata si cam asa cu toata mancare. fructe erau cam pe apucate.

Lenjeria nu se schimba, ci se intorcea pe partea cealalta si spun asta ptr ca copilul meu a fost deranj la stomac si nu intelegeam dc era cearceaful murdar la picioare cand treb in alta parte.

Asta fiind alta poveste::: am avut ghinionul sa se imbolnaveasca copilul npstru sa aiba temp 39.5 si am intrat in panica dupa doua zile in care nu-si revenea.

Am mers la receptia hotelului si am spus ca am nevoie de un dr... ce credeti ca mi-a raspuns... "ne pare rau dar dr nu lucreaza astazi'. Am crezut ca nu aud bine. Totusi eu aveam asig medicala incheiata la Generali. Am sunat la nr de tel din asig; . am vb in Romania si a treb sa ia legatura de aici sa vb cu un dr... si asa ma departe.

Intr-un final duopa vreo doua ore vine o dr. cu papucii rupti pantalonii fara nasturi... etc. nici femeia de serv nu arata assa. Am urcat in camera la copil m-am inteles cu ea foarte greu ptr ca nu prea stia engleza. Mi-a dat un supozitor moale pe care abea am putut sa-l folosesc dintr-o punguta cu cate va medicamente. cred ca si eu aveam mai multe la mine. A treb sa completez eu formularele ca nu intelegea. A sunat si a vb la tel cu cineva si mi-a spus ca treb sa mergem in Varna la spital ca e grav.

Am spus ok dar pot merge c masina mea??? ea mi-a rasp ca nu e nevoie ca vine salvarea ne duce la spital si ne aduce inapopi.

Mi-am facut bagajut si am plecat cu sotul meu la spital am facut cam o ora pana la spital am mers cu un Renault vechi nici usile nu se inchidea un curent nebun si soferul nu stia sa vb decat bulgareste asa ca nu ne puteam intelege.

Am ajuns la spital soferul a plecat. Dr respectiva la care ne-a dus nu stia prea bine engleza ne-am inteles cam greu/. Mi-a spus ca treb sa ma internez... binenteles ca nu am fost e acord deoarece nu stia sa-mi spuna ce tratament o sa-i faca copilului si dc treb sa ma interneze. M-am speriat si i-am spus ca vreau sa ma duca masina la hotel si ca ma voi duce la un spital in Constanta.

Am semnat ca nu raman internata apoi surpriza... cine ne duce inapoi la hotel??? /nbimeni ne-a spus ca treb sa ne descurcam ca nu e treaba lor. Am coborat si in fata spitalului erau taxiuri dar nu stiau engleza. Intr-un final am gasit un taximetrist care a inteles unde vrem sa ajungem si ne-a dus la hotel.

Ar mai fi multe de spus dar... deja v-am plicsisit.

SFATUL MEU fugiti de hotel Madara.

Trimis de anairdaa in 24.07.10 00:29:31
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: hotel kristal-Nisipuri hotel Mura -Albena hotel Malibu Albena

VIZUALIZĂRI: 4413 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (anairdaa); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 vedere la piscina din camera

Visan125
    [24.07.10 01:15:39]

Cred ca titlul trebuie schimbat in "concediul groazei". Patronii multor hoteluri sunt nemti deci acestia au in BG "clauza natiunii celei mai favorizate".

Ei au renumele de galagiosi noi de lacomi. Cele relatate sunt valabile la f. multe hoteluri din BG.

adynutza26
    [18.08.10 13:37:34]

Groaznic ce ti s-a intamplat, mi s-a facut pielea de gaina. Nu stiu daca poti insa sa dai vina pe hotel pentru tot. Mai e si asiguratorul de vina...

Referitor la paturile unite eu asa fac tot timpul cu printesa mea. Ei nu ii place sa doarma separat, asa ca oriunde ma duc (foarte rar gasesc pat matrimonial) pun intre paturi cuvertura si s-a rezolvat. Nu e chiar un capat de tara. Insa tipetele si haosul cumplit descrise de tine m-au ingrozit.

red
    [31.08.10 08:53:23]

intamplarea face ca am fost si eu in perioada respectiva la hotel si tot intamplarea face ca imi si aduc aminte de voi. imi pare rau pt ce a patit copilul, dar nimic din ce ati scris despre hotel nu e adevarat, mai ales despre restaurant. si spun ca imi aduc aminte ca eram la receptie cand ati intrat si ati facut circ gratis, de imi era si rusine sa spun ca sunt roman. tot personalul a fost super amabil inclusiv echipa de animatie, care erau singurii cu acces la microfon, si vorbeau la el cand faceau concursuri la piscina. daca voiati liniste va recomand baile govora. liniste oricum era. nu mai cautati nod in papura la orice doar pt ca sunteti nistre frustrati

anonymus75*
    [23.02.12 21:33:42]

romani [sters de wm] ... obisnuiti cu tratatiile de la amara sau de la techirghiol! cu farfuria adusa la masa dk iti place sau nu ala e meniul... dati niste bani pt unii multi pt alti putini si vreti sa va cada bulgaria la picioare! a ti auzit cumva de englezescul sau americanul tips? e o cutiuta pusa strategic langa bar sau la receptie sau la piscina drept multumire dar nu obligatorie recompensa acordata celor care se ocupa de voi? ia sa o bagati umil in seama si o sa vedeti ca puteti sa fiti regi si doar pt o zi.

[24.02.12 07:15:14]

@anonymus75, te-as ruga sa nu generalizezi, altfel cu usurinta te-ai incadra si tu in categoria mentionata de tine. Si mai ale sa nu jignesti! Nici individual si nici colectiv. Am editat o prostie din textul tau, sper sa nu se mai repete.

adynutza26, anonymus75*, red, Visan125
    Alte impresii din această RUBRICĂSmartline Madara Hotel: