ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 25.03.2024
DIN: Tulcea
ÎNSCRIS: 06.01.14

Super intalnire AFA Paltinis 2024

Am ajuns de o zi acasa si inca mai pastrez impresiile proaspete de la intalnirea Afa care s-a desfasurat in perioada 22-24 martie 2024. A fost frumos, nemaipomenit de frumos ca de altfel la toate intalnirile Afa.

Pentru mine conteaza enorm aceste intalniri pentru ca pe langa faptul ca am ocazia sa cunosc oameni noi de care ma leaga aceleasi experiente turistice mai am posibilitatea sa intaresc legaturile cu personale pe care deja le cunosc. Aici, nu exista nici o diferenta intre noi toti suntem la fel, toti traim aceleasi sentimente cu bucurie. Pentru mine si poate pentru multi altii AFA este un refugiu departe de lumea asta cu bune si rele de zi cu zi. Aici nimeni nu te judeca, toata lumea vrea sa se simta bine si da... asa cum s-a mai spus Afa creeaza dependenta, o dependenta buna in acest sens al cuvantului, o dependenta de valori morale si spirituale, de sentimente placute, de senzatii pe care nu le intalnesti in alte momente, pentru ca pe toti ne leaga ca un fir de paianjen tot ce e frumos in viata asta - prietenia. La urma urmei cu asta ramanem in viata cu amintirile si cu prietenii.

Sunt recunoscatoare vietii ca mi-a dat posibilitatea sa va cunosc pe voi prietenii de la AFA. Voi, oamenii pe care i-am cunoscut, sunteti niste oameni deosebiti,   toti care puneti suflet in tot ceea ce faceti fara sa asteptati vreo recompensa, toti care oferiti ceva lumii si imi aduc aminte de primul lucru care m-a impresionat la voi, oamenii din AFA. Nu multi oameni si-ar da din ceva de la ei pentru un membru din Afa (gestul tau zoazore pentru Maria m-a impresionat enorm), e ceva ce mi-a mers la suflet si mi-am dat seama in ce comunitate extraordinara am intrat. E un dar de la Dumnezeu si multumesc pentru acest dar.

Intalnirea asta ca si multe altele ce vor mai veni sunt pentru mine ca o gura de aer proaspat. M-am simtit excelent alaturi de voi, am strans un manunchi de amintiri cu voi toti. Am incercat sa ma bucur de tot ce mi s-a oferit, excursia a fost placuta iar discursul maicutei de la manastirea Orlat mi-a reamintit cat de trecatori suntem in acesta viata si cat de mult conteaza astfel de momente. Mi-a placut ce-am vizitat si chiar daca nu am participat la ultimul obiectiv, am reusit sa cunosc alti oameni deosebiti  soso (Laur) si partenera lui Eli cu care m-am simtit excelent.

Seara de sambata a fost extraordinara (ce inseamna un Dj bun, foarte bun de fapt). Nu am mai dansat asa de mult si cred ca toata lumea s-a distrat foarte bine. Focul de tabara de asemenea a fost un prilej de a ne aduna si de a ne cunoaste mai bine si de a ne dezlega vorbele (palinca aia din Ardeal a fost exceptionala ca si multe alte licori) astfel incat sa ne simtim bine. Atmosfera a fost placuta peste tot si s-au inchegat multe relatii intre noi si sper din tot sufletul sa le mentinem in continuare.

Va multumesc, sunteti deosebiti!

Trimis de aurora56 in 25.03.24 16:14:17
Validat / Publicat: 25.03.24 16:50:58

VIZUALIZĂRI: 327 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

P18 poza cu Cornel
NOTĂ: Acest articol nu beneficiază de punctajul standard acordat automat.

[25.03.24 16:50:41]

Mutat, la reorganizare, în rubrica "2024 Întâlnirea anuală AFA redivivus, ÎNTÂLNIRILE AFA" (deja existentă pe sait) - rubrică dintr-o secțiune cu regim de votare +/-1PMA

[Rubrica inițială: BUFFER CĂLĂTORIE]

Marius 72PHONE
[25.03.24 21:06:28]

Deși nu sunt obișnuit să mă adresez decât la persoana a treia persoanelor cu care vin în contact sau pe care le cunosc de puțină vreme, weekendul acesta m-a determinat să abdic și de la această regulă.

Mi se părea extrem de firesc - așa dintr-o dată - să folosesc un limbaj simplu și direct cu oamenii întâlniți.

A venit de la sine. Fără efort.

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][8 voturi]
krisstinnaPHONE
[25.03.24 21:46:03]

@aurora56: Și noi îți mulțumim, ai fost o companie plăcută!

Zoazore
[26.03.24 21:06:32]

@aurora56: Noi ne stim de prea multa vreme si-ti multumesc pentru tot ce ai facut pentru mine!

Nu eu am inceput! Voi ati inceput! Cand Stefan a avut nevoie de sange, aminteste-ti cati au raspuns. Si acum sunt datoare la @mishu si @roth. Deci... Ce dai, aia primesti

Si felul in care voi m-ati primit in casa voastra si cat de minunat m-am simtit... Si asta conteaza

Suntem o mare familie si toti suntem unici si minunati in felul nostru.

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][2 voturi]

Marius 72, Zoazore