ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 22.07.2010
DIN: Brasov
ÎNSCRIS: 22.07.10
JUL-2010

Cel mai reusit concediu!!

Tocmai ne-am intors din Turcia, statiunea Finike, hotel Preda De Finica.

Recomand tuturor care vor sa mearga intr-un sejur in care sa se simta bine sa aleaga acest hotel.

Pretul pentru de 7 nopti este excelent. Au tot ceea ce trebuie pentru o vacanta de neuitat.

Felicitari echipei de animatori si nu numai.

Comparativ cu Romania vi se va parea ca ati ajuns intr-un colt de Rai. Imbinarea dintre munte, mare, livezile de portocali ce inconjoara hotelul si gradinile exotice pe care le au va vor impresiona.

Ceea ce este de luat in calcul e faptul ca ceea ce vezi pe internet in poze pe site-ul lor este identic cu ceea ce gasesti acolo.

Oriunde ai fi cazat de pe balcon ai o priveliste minunata.

Trimis de parasaling in 22.07.10 12:55:11
  • A fost prima sa vizită/vacanță în TURCIA

VIZUALIZĂRI: 3020 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (parasaling); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 o mica parte din gradina de vara
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 29.70 EUR pe cameră

cosminp
    [22.07.10 13:20:43]

asteptam cu nerabdare primul review pentru aceasta vara de la Presa din Finica, mai ales ca a fost prima optiune de vacanta, schimbata ulterior din cauza distantei (transport cu auto).

dar asteptam sa citesc mai mult despre "un colt de Rai", asa cum il definesti.

poate mai reusesti sa ne spui ceva despre camere, servicii, plaja, animatie, distractie, masa?

in care corp de cladire ai stat si care este diferenta fata de celalalt corp?

nola1001
    [22.07.10 22:19:24]

Salut...

am scris si eu multe detalii cum ai cerut... citeste review-ul de la nola1001 si vei vedea... si e proaspat... din iunie...

[25.07.10 09:59:21]

Buna Cosmin. Daca vrei mai multe detalii despre acest hotel citeste ce a scris parasaling.

Despre distanta de la Antalia pana la Presa Di Finica nu iti face griji, noi am facut 1 ora si 20 de minute. Drumul e foarte bun si peisajul minunat.

Sunt poze cu tot ceea ce te intereseaza.

[30.07.10 10:02:05]

Parasaling am si eu o intrebarea, poza cu camera pe care ai postat-o este camera standard?

[03.08.10 13:12:44]

Buna. Camera din poza este cea standard. Aceste camere se gasesc in corpul din spate. Cel din fata are camere de lux si apartamente. Am intrat de curiozitate sa vedem cum arata si nu e cu mult diferit. Oricum eu am apreciat la camere ca sunt foarte mari, luminoase si oriunde ai fi cazat ai priveliste frumoasa. In alte hoteluri vedeai doar campul uscat, era infiorator seara. Daca mergeti mai multi puteti cere la receptie camere alaturate pentru ca exista usa in interior intre cele doua camere. Noi asa am avut.

[04.08.10 08:11:16]

Parasaling multumesc mult pentru raspuns. Noi nu am reusit sa mai prindem camere de lux (chiar daca am facut rezervarea din martie) si eram curioasa sa stiu cum sunt conditiile in camerele standard. Sper sa fie totul ok. In curand plecam si noi din 18 august. Speram sa venim si noi la fel de incantati ca si voi.

[04.08.10 21:56:49]

Concediu placut!! Va invidiez. Ce as mai vrea si eu macar cateva zile.

Cand va intoarceti chiar as vrea sa stiu cum v-ati simtit. Daca va place adrenalina nu ratati parasaling. Ali cel care se ocupa cu asta e foarte simpatic iar pentru 35 de Euro te tine mai mult de 10 min. in aer cu parasuta. E ceva ce nu am mai facut pana acum si a fost super.

Apropo... se fac seri pentru shopping insa pe langa faptul ca mergeti mai bine de o ora cu masina veti avea surpriza sa gasiti produsele mai scumpe decat in hotel, asa ca nu merita.

In una din seri a fost un fel de targ in jurul piscinei. Cateva tarabe foarte frumos amenajate cu lumini si altele de unde puteti cumpara diverse "turcisme" precum tricouri, parfumuri etc. Una peste alta nu ai timp sa te plictisesti.

Va vand un pont daca se va organiza la piscina un concurs cu 10 melodii din care sa bifezi trei la care crezi tu ca lumea va iesi la dans alegeti toate melodiile turcesti si in special melodia SALA, e hit la ei.

Daca aveti un card bancar oarecare la voi il puteti folosi in loc de cartela pentru a lasa aerul conditionat pornit. Cred ca stiti la ce ma refer, daca nu va veti da seama acolo. De preferat sa faceti asta dupa ce se face curatenie in camera. V-ati prins de ce!

[05.08.10 07:18:19]

Multumesc mult pentru sfaturi parasaling.

Daca iti mai amintesti ceva util pentru noi poti sa imi scrii, iar eu promit sa ma gandesc la voi cand ajungem acolo sa mai simititi un pic din atmosfera de concediu .

[05.08.10 18:21:45]

Mi-am adus aminte ceva care nu e foarte placut insa asa merge treaba pe acolo.

Daca vrei sezlonguri sub umbrelutele lor langa piscina va trebui sa te trezesti pe la 7 sa mergi afara sa iti pui prosopul pe ele, altfel, cu greu vei gasi chiar si pe spatiul verde.

In prima zi cand am ajuns abea am gasit sa adunam 4 sezlonguri, apoi am intrebat pe unul din animatori pe la ce ora trebuie sa fi afara sa prinzi si ne-a spus ca pe la 7 ar fi ok.

La fel se procedeaza si la mare daca vrei sa stai la casutele acelea cu baldachin.

Corina70
    [05.08.10 18:26:56]

hmm, nu va riscati cu cardul bancar lasat in locasul pentru curentul electric; cel mult puteti lasa un card expirat, de care sunteti siguri ca nu mai aveti nevoie...

folositi orice card de fidelitate de la marile lanturi farmaceutice, chiar daca dispare, nu aveti de ce sa va para rau; undeva, scria cineva ca ar merge trucul si cu o cartela de metrou, dar nu am incercat...

cosminp
    [05.08.10 20:37:47]

de regulaq, aceste sisteme sunt mecanice.

inauntru exista o clapa care actioneaza curentul daca este apasata, asa ca orice plastic sau carton poate fi de folos.

foarte putine hoteluri au sistem magnetic.

succes.

[09.08.10 18:43:27]

Multumesc parasaling pentru detaliile oferite. Din 22 august o sa fiu si eu acolo.

Poti sa-mi spui daca inghetata se serveste doar intre 15.30-16.00?

laura77
    [10.08.10 14:30:55]

miine dimineata plecam spre presa di finica, sper sa fie ok, imi este teama ca nu ne vom descurca, avem all inclusiv, sper sa fie in camera un pliant care ne va spune ce contine all inclusiv,

[10.08.10 18:35:33]

Drum bun si vacanta placuta!

[12.08.10 16:28:12]

Buna.Din pacate am o veste proasta pentru tine.Inghetata este extra nu face parte din all inclusiv,insa te poti racori cu pepenele rosu, rece pe care il aduc baietii printre sezlonguri.Concediu placut! Daca te mai pot ajuta cu informatii astept review.

[12.08.10 16:58:48]

Multumesc!

[08.09.10 23:40:17]

Parasailing ne-am intors si noi din Turcia si am scris un review pe care poti sa il citesti daca doresti.Vroiam sa iti spun in legatura cu parasailingul ca am vrut si noi sa ne dam,adica mai ales prietenul meu si pentru 35 de euro te tinea 6 min max 7 daca erai norcos.Am cronometrat de 3 ori pe altii.Desi si noi si altii am incercat sa negociem sa ne duca 10 min,a fost fara folos.Probabil erau prea multe cereri.

Corina70, cosminp, laura77, nola1001, parasaling, sla, vitza
    Alte impresii din această RUBRICĂPresa di Finica Hotel & Suites: