ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 17.09.2023
SEP-2023
Cuplu
BUN

Casa Victoria Anina Hotel

Până la următoarea cazare am trecut prin localitatea Eftimie Murgu, pentru a vizita Ansamblul de Mori de la Rudăria.

Cazarea a fost de fapt până în Anina fiind situată pe șosea, dar având adresa strada Caraiman, Nr. 29 C. Nicio problemă, camerele nu sunt la stradă, nu am fost deranjați de zgomot. Coordonatele sunt 45.0760/ 21.8502.

Parcarea. A fost în curte, unde încăpeau două mașini, dar se putea parca fără grijă și în stradă.

O curte mică, dar care dădea o excelentă stare de liniște și pace. Lângă camere, mici măsuțe pentru servit masa, deși erau măsuțe și în interior.

Camera. Am avut de ales între două camere, una uriașă (dar care mirosea puțin a umed, fiind inundată recent), și una normală. Normal, am ales-o pe cea de-a doua.

O cameră mare, spațioasă care, deși avea pat matrimonial (mare și comod), era comfortabilă. Cuier, dulap nu era, televizor mare, cu multe posturi.

Baia. Aflată lângă cameră, era dotată cu tot ce trebuie - inclusiv policioară la oglindă ???? Săpun, gel de duș, feon, chiar și cuier pentru prosoape!

Bucătăria. Deși mică, era suficientă și dotată cu strictul necesar pentru a găti ceva. O plită electrică puternică asigura prepararea celor dorite.

Pentru că era liberă, am postat poze și de la cea de-a doua cameră, care este mult mai spațioasă, ideală pentru o familie.

Deși situată la șosea, locația asigură liniște și relaxare, având tot ce e nevoie pentru un sejur.

Trimis de puiutea in 17.09.23 14:10:39
Validat / Publicat: 17.09.23 14:45:38
  • A fost prima sa vizită/vacanță în ANINA [CS]

VIZUALIZĂRI: 376 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (puiutea); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P04 Intrarea în camera noastră.

[17.09.23 14:43:54]

Mutat în rubrica "Casa Victoria Anina, ANINA [CS]" (nou-creată pe sait)

[Rubrica inițială: BUFFER CAZARE]

Nasshu
[17.09.23 15:00:46]

@puiutea:

Casa Victoria Anina Hotel

de curiozitare ce te-a determinat sa adaugi ''hotel'' in titlu? Nu prea inteleg nici de ce ai acordat note la bucatarie / masa (nu ti-au dat nimic de mancare) si - sincer - eu unul nu as fi avut curaj sa-mi gatesc ceva acolo. De dormit nici nu mai vorbesc.

Legat de poze si de cost... chiar nu aveai alta varianta de cazare in zona?

Te intreb pentru ca pretul de 150 lei/noapte mi se pare exagerat pentru ' ' bomba' ' aia.

Eu anul asta, la intoarcere din Grecia am ales o cazare in zona Rila - ca sa nu-mi rup cocoasa conducand, si nu vazusem niciodata manastirea - si am platit 50 leva / noapte camera dubla (cca 125 lei). E drept daca as translata locatia respectiva undeva prin Romania pretul cerut ar fi fost triplu. Daca la bulgari se poate si ieftin si vine oare de ce la noi e mai scump si mai prost?

google.com/maps/place/Han ... kp6fz?entry=ttu

[17.09.23 15:22:26]

@webmasterX: Mulțumesc frumos! Da, poziția este corectă.

[17.09.23 18:42:51]

@Nasshu: Stimate domn, se pare că nu realizați faptul că unele comentarii sunt jignitoare la adresa mea. Dar rămâne așa, pentru că nu are rost să intru în polemici. Să le luăm punctual:

1. "de curiozitare ce te-a determinat sa adaugi ' ' hotel' ' in titlu? "

Nu eu am adăugat Hotel, așa este saitul - https://casa-victoria-anina. hotelmix.ro/. Iar dacă AFA nu permite, iată comentariul: "

Descriere

Situat la doar 15 minute de mers pe jos de centrul orașului Anina, Casa Victoria Anina Hotel are camere cu vedere la stradă ... "

2. "mi se pare exagerat pentru ' ' bomba' ' aia. "

Evaluările pentru "bomba aia" sunt de 8,5 pe booking! Adică chiar toți sunt turiști de categorie inferioară? Că așa rezultă din comentariu!

3. "Nu prea inteleg nici de ce ai acordat note la bucatarie / masa ".

Dacă așa este scris - bucătărie/masă, adică bucătăria SAU masa, am dat notă la ce aveam în față, adică la bucătărie!

4. "eu unul nu as fi avut curaj sa-mi gatesc ceva acolo. De dormit nici nu mai vorbesc. "

Din două, una: ori sunteți paranormal ori nu ați fost acolo! Pentru că, altfel, nu înțeleg de ce aruncați cu noroi doar pe ce ați văzut în poze!! Am fost amândoi în multe locații, atât în țară cât și pe afară și am văzut chicinete poate mai modeste decât aceasta. Iar la cameră ... Doamne! Ce-ați văzut acolo de spuneți că nici n-ați dormi? Era o curățenie exemplară, atât în cameră cât și în chicinetă!

5. Nu, nu am avut altă variantă convenabilă. Iar ca preț ... poate n-ați mai umblat pe cazări prin țară! 150 pe noapte este cel mai ieftin. Iar ca locație, repet, are scor foarte bun pe booking.

6. "Eu anul asta, la intoarcere din Grecia"...

Credeam că ați umblat destul prin lume ca să știți că nu se poate face comparație la categorii (stele sau alte clasificări) nici în aceeași țară, darmite în țară cu afară!!

Îmi pare rău, dar consider comentariul dvs. jignitor și tendențios. Chiar nu mă așteptam de la cineva de categoria dvs.

Nasshu
[17.09.23 19:51:52]

@puiutea:

Nu eu am adăugat Hotel,

Ba da, titlul review-ului iti apartine!!!

nu înțeleg de ce aruncați cu noroi doar pe ce ați văzut în poze!!

pai asta vad, asta comentez

nu am comparat ' ' categorii' ' , cazarea la care m-am referit nu are ' ' categorie' ' , nici macar nu este ' ' listata' ' pe booking.

Inainte de a scrie primul meu ecou m-am uitat peste altul vezi impresii unde la conditii, evident, mult mai bune ati acordat doar 6.5 (per total) de aici = primuk ecou!

Nu asta a fost intentia mea. Daca asa a fost inteleasa, asa sa ramana, nicio problema.

webmasterPHONE
[17.09.23 21:24:21]

Review-ul a primit „Punctaj Adițional Actualizare RUBRICĂ

— (2) depășește pragul minim calitativ & cantitativ al descrierii.

[18.09.23 07:37:44]

@webmaster: Mulțumesc mult!