ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 19.07.2010
ÎNSCRIS: 07.04.10
JUL-2010

Foarte nemulțumit

Usor dezamagitor

Melia a fost al 4-lea hotel la care am fost in Bulgaria, cel mai laudat si singurul de 5 stele la care am fost. Dar am fost dezamagita de acest hotel.

Puncte slabe:

1. mancarea.

Avand 2 copii mici si experienta all inclusive la alte hoteluri in Bulgaria nu m-am asteptat sa fie atat de dificil sa incropesc o masa buna pentru ei. din pacate acest punct a fost poate cel mai slab: exemplu de combinatie de supe intr-o zi (puteai alege intre 2 supe) : supa crema de spanac + supa de melci sau supa crema de conopida + supa de peste. supele erau foarte sarate si pline de condimente, iar eu copiilor nu le dau asa ceva. in plus, ca si garnitura, existau invariabil 4 tipuri de garnituri, intotdeauna una era cartofi prajiti, alta cartofi noi la cuptor, iar in rest diverse legume congelate fierte. foarte prost si la capitolul asta.

Fructe extrem de putine, iar daca nu erai primul la masa struguri nu mai gaseai. cea mai proasta varietate de fructe si deserturi vazuta vreodata la all inclusive. cat despre snack bar, eu am zis ca isi bat joc de turisti! aveau chifle in mijlocul carora trona o minifelie de cascaval si atat sau o jumatate de lingurita de conserva de ton. in afara de "sandwich-uri" mai erau niste bulete de cartofi si 1 singur sortiment de fructe.

am facut fotografii cu asa zisele sandwich-uri, le voi atasa curand.

2. surpriza a venit si cand, pe la 10. 40 pm am vrut ca iau apa fierbinte de la bar pentru ceaiul copiilor si mi s-a spus ca orice se comanda dupa ora 10. 30 pm se plateste, nu este all inclusive, cui toate ca barul era deschis pana la 11!!!

3. Nici parcarea nu mi s-a parut ca merita 10 euro/ zi. adica 80 euro/ sejur doar ca sa-mi parchez masina la hotelul unde am platit sejurul??? mi se pare batatie de joc si profita pt ca tuturor ne este frica sa nu ni se fure masinile.

4. chelnerii de la barul de la piscina si de la lobby erau parca trainningati anume pt a intarzia comenzile, a face cozile cat mai mari si a determina lumea sa renunte sa mai consume.

5. eliberarea meselor in restaurant se facea numai dupa ce cautai un picol si-l rugai sa vina s-o faca. tacamuri trebuia sa furi de la alte mese, caci nu erau la indemana, le puneau aceiasi picoli incompetenti.

Puncte bune:

1. Partea de entertaiment pt copii a fost foarte buna, existau 2 animatoare in principal si aveau program foarte frumos pt copii in fiecare seara

2. camerele sunt mari si curate.

3. hotelul este aproape de plaja.

Trimis de mamii in 19.07.10 13:33:14
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: Kaliakra - albena, Arabella - nisipuri si inca un hotel a carui denumire imi scapa acum.

VIZUALIZĂRI: 2874 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (mamii); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

magdalena
    [19.07.10 16:19:46]

Totusi, pana la plaja coboram o gramada de scari!

Camerele sunt, intr-adevar, foarte spatioase si placute, diferite de alte camere pe care le-am vazut in alte hoteluri din Bulgaria, parca de influenta turceasca, iar camera de baie dispune si de dus si de cada, plus ca avea doua chiuvete.

Mi-a mai placut ca puteai asculta muzica in surdina in baie.

La piscina interioara ai fost? Mi-a placut cum arata, dar din pacate eram racita cand am fost eu si nu am putut sa ma bucur de ea.

Totusi, hotelul este foarte mare, parca esti intr-un muzeu!

mamiiAUTOR REVIEW
    [19.07.10 16:27:41]

Nu m-a deranjat partea cu scarile, chiar daca aveam 2 copii mici (2 si 4 ani). pe drum ne mai opream la topogane (partea proasta era ca se aflau exact langa un maldar de gunoaie).

la piscina interioara a fost sotul meu si a fost multumit de ea. si, da, pot adauga la puncte pozitive baia mare, cu 2 chiuvete, cada si cabina de dus separate.

Chiar am dat punctaj mare la conditiile de cazare. As fi fost foarte incantata daca nu era problema cu mancarea, care pentru o familie cu 2 copii face diferenta intre a fi un "hotel superb" si a fi " un hotel... ok". preferam o camera mai mica si o singura chiuveta la baie, dar mancare buna si difersificata.

magdalena, mamii
    Alte impresii din această RUBRICĂMelia Grand Hermitage Hotel: