ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 07.08.2020
PREȚ SEJUR 800
TIP CAM: Family
Raport PREȚ/CALITATE: BUN

Melia Grand Hermitage Hotel5

Melia Grand Hermitage - merita încercat!

Am rezervat de pe Booking, oscilând între Melia și încă vreo 2 hoteluri, din lanțul Grifid. L-am ales pe acesta pentru poziție, pentru spațiul mare din exterior și pentru ca are parcare. E greu cu parcarea la Nisipuri, în plin sezon.

Am trecut prin Vama veche, efectiv într-un minut, nu a fost aglomerat deloc.

Prima impresie, a fost una plăcuta. Hotelul este destul de mare și aerisit.

despre SERVICII

Personalul destul de receptiv, n-am întâlnit printre cei cu care am interacționat, persoane care sa nu înțeleagă limba engleza.

Am primit camera, imediat ce am ajuns la hotel, în jurul orei 12.30 deși peste tot era trecut, check in de la 15.00.

Am plătit parcarea 20 leva / zi, pentru parcarea subterana.

despre CAMERE & COND. CAZARE

Am rezervat o camera Level Premium, pentru 3 adulți. Camera are 45 mp, destul de spațioasa, baie mare (cada și dus), cu TV functional, minibar (încărcat zilnic : 2 beri, 3 ape x 0.5L, 1 fanta + 1 cola, ambele de 0.5L), balcon cu vedere la mare, la etajul 6. Pe balcon, măsuță cu 2 scaune și 2 x suport uscat rufe.

GASTRONOMIE (BUC & MASĂ)

Dacă alegi Level Premium, poți lua masa în restaurantul Level, unde au acces doar cei care au rezervate astfel de camere. Restaurantul este încăpător, nu este aglomerat deloc.

De asemenea, poți sa mănânci în restaurantul principal (dacă îți place hărmălaia 😁), aici parca sunt mai multe feluri de mâncare decât la Level (de exemplu, sus nu aveau carne de vita pe când jos, da).

Mâncarea n-aș putea sa spun ca este foarte variata dar sunt suficiente feluri de mâncare, pentru a acoperi mare parte din cererile clienților.

Am văzut un singur fel de supa (diferit în fiecare zi : supa crema de roșii, supa de peste, supa de rață), pe grill, se pregătește la fiecare masa, carne : de porc, pui, peste, fructe de mare. De asemenea, se servesc paste, cartofi prăjiți, legume la tigaie, diverse salate.

Exista și bufet rece la fiecare masa, mai multe feluri de brânză, prosciutto, pește marinat, fructe și prăjituri (neașteptat de bune, chiar)

Ospătarii te servesc la masa, cu băuturi : vin alb, rosu sau roze, bere sau sucuri.

Personalul poarta măști și mănuși, sunt câteva dispozitive pentru dezinfectanti, în restaurant, pe terasa.

PLAJA & MAREA / LOCAȚIE și ÎMPREJURIMI

Am mers la plaja, sa vedem cum este, nu intenționam sa rămânem.

Plaja hotelului este situata cam la 500 m (nu știu dacă am aproximat chiar bine)

Marea cam agitata, și destul de murdară la mal (asa este în august, sunt curenti puternici).

Destule sezlonguri ocupate aiurea, pentru ca nu era nimic în afara de prosoape aruncate pe ele.

Exista un bar pe plaja, cu băuturi destul de diluate. Am luat un suc de portocale, care numai suc nu era.

Deci, am bifat plaja și atât.

despre DISTRACȚIE & RELAXARE

Hotelul dispune de 3 piscine exterioare și una interioara.

Ca să stai la piscina principala a hotelului, fie te trezești cu noaptea în cap și te așezi pe sezlong, fie îngroși obrazul cum fac majoritatea romanilor din hotel, și îți atunci prosoape peste tot, sa știe lumea ca ți-ai marcat teritoriul...

Din fericire, unul din beneficiile serviciului Level, este acela ca ai acces la piscina Level, o piscina înconjurată de copaci, situata în apropierea hotelului Riu Astoria, piscina cu apa încălzită, unde nu urla muzica, nu sunt animatori și slava domnului, este mai putina lume.

Aici, beneficiezi de băuturi servite de chelneri, între 10-12 și 15-16.

In concluzie, hotelul merita încercat!

Numai bine, tuturor și vacante frumoase!

Trimis de Flr flr in 07.08.20 12:45:26
Validat / Publicat: 07.08.20 13:56:57
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA.

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Flr flr); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

• rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com

webmasterX [07.08.20 13:14:43] »

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_add9.p ... =100364&hid=349.

Sau... poate ceva video de pe acolo? Dacă ai filmat pe acolo, ar fi zuper-util — link încărcare video.

webmasterX [08.08.20 12:12:33] »

Mulțumiri pentru amabilitatea cu care ai dat curs solicitării de a încărca fotografii.

Flr flr