ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 16.03.2023
EXCELENT

• Informatii sau rezervări: pe sait sau tel. +39 324 981 3672
  • TIMP CITIRE: 3 MIN

Apartament ITS HOME Vista Panoramica Milano

Preturile mari la cazare din Milano ne-au determinat sa alegem acest apartament, nou intrat pe binecunoscuta platforma internationala de rezervari. Daca stau bine sa ma gandesc, cred ca este pentru prima data cand aleg o cazare care nu are vreo recenzie; insa pretul foarte convenabil ne-au determinat sa ne asumam riscul de a rezerva

Apartamentul este administrat de o firma de property management; se afla intr-o cladire rezidentiala dintr-o zona civilizata si linistita. Singurul inconvenient ar fi ca aceasta cladire este amplasata fix langa sinele de cale ferata. Dar pentru cine are somnul adanc, asta nu reprezinta o problema… pentru noi a fost ok. Apartamentul are tamplarie termopan + rulouri exterioare, ceea e mai ajuta la estomparea zgomotului

Check-in-ul, accesul in cladire si apartament se fac prin aplicatia Vikey; introduci acolo toate datele, iar aplicatia genereaza niste coduri care sunt valabile pe perioada cazarii. Trebuie doar sa ai un telefon cu conexiune la internet. Daca nu ai internet pe telefon, poti vorbi cu gazda si poate deschide ea de la distanta

Apartamentul este situat la etajul 5 al cladirii (cu lift) si are 3 camere, toate dormitoare. Sunt 2 camere triple si o camera dubla, capacitatea fiind de maxim 8 persoane. Nu are living si exista o singura baie. Bucataria este complet utilata: frigider, microunde, cuptor, aragaz, vesela de toate felurile. Cu o masa (extensibila) + 4 scaune. Noi am fost 6 persoane si am mai adus in bucatarie 2 scaune de birou din dormitoare (In doua dormitoare exista si cate un spatiu de lucru format dintr-un mic birou+un scaun)

Exista un balcon mic la bucatarie si un balcon mare la unul din dormitoare

Uscator de par in baie, masa si fier de calcat, uscator de rufe, masina de spalat rufe. In dulapul din bucatarie am gasit si produse de curatenie+detergent de rufe, detergent de vase+burete, iar in balcon aveau maturi, galeata si mop.

Cafetiera cu cateva pastile de cafea (proasta rau :D), zahar, ulei, sare

Am avut ceva probleme cu wifi-ul, dar au trimis un tehnician si au rezolvat rapid

Locul este curat, dar ar fi fost bine sa mai insiste pe la colturi :D

Am apreciat saltelele si pernele confortabile, dar nu o sa inteleg niciodata de ce pilota nu avea cearceaf. Pentru noi a fost relativ ok, ca am fost (probabil) primii chiriasi, dar nu mi se pare deloc igienic sa nu pui cearceaf la o pilota

Apartamentul nu are incalzire centralizata (calorifere), ci doar doua aparate de aer conditionat; nu a fost frig, oricum nu prea stateam pe acasa, ne-am descurcat cu cele doua aparate si a fost ok. Dar in conditii de vreme mai rece, asta poate reprezenta o problema

Mi-a facut impresia ca apartamentul a fost renovat rapid, la suprafata, cu costuri cat mai mici, pentru a fi dat repede spre inchiriere, ca sa “produca” bani. Gresia si faianta din baie si bucatarie nu pareau schimbate, electrocasnicele erau noi, functionale, dar marci low cost, peretele din lateralul chiuvetei dn bucatarie nu era retusat, tamplaria interioara era cea veche, mobila dintr-un dormitor era veche etc

Raportat insa a pretul platit, noi am fost multumiti

Amplasarea era foarte buna: la 5 min de mers pe jos de statia de metrou Pasteur, 15-20 min cu transportul in comun pana la Dom, la 5 min de Conad (supermarket mare, cu de toate, inclusiv mancaruri gatite), aproape de restaurante, baruri, cafenele, farmacie, fast-foods. Exceptand proximitatea fata de sinele de tren (putin zgomotos), cartierul este linistit, civilizat si sigur. La fel si cladirea unde este apartamentul

Trimis de Chloe in 16.03.23 14:51:46
    Validat / Publicat: 16.03.23 17:39:03
    • Nu a fost singura vizită/vacanţă în ITALIA.

VIZUALIZĂRI: 2662 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

P03 intrarea in bloc

[16.03.23 17:35:17]

Mutat, la reorganizare, în rubrica "Apartamente regim hotelier, MILANO" (deja existentă pe sait)

[Rubrica inițială: BUFFER CAZARE]

[16.03.23 18:04:01]

Review-ul a primit „Punctaj Adițional Actualizare RUBRICĂ

— (2) depășește pragul minim calitativ & cantitativ al descrierii.

• Alte impresii din această RUBRICĂApartamente regim hotelier: