ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 25.02.2023
DEC-2022
Familie
EXCELENT

Totul la superlativ

Casa "Madalina" se numeste locul ales pentru petrecerea a doua zile la inceputul lui decembrie 2022, o alegere excelenta din toate punctele de vedere! Locatia este pe Str. Carierei, o straduta care da in Strada Lunga, aflandu-se la cca. 15 minute de mers pe jos de centrul orasului. Parcarea masinii se face in fata casei, fara nici o problema legata de incurcarea traficului sau a vecinilor, un mare atu pentru un oras aglomerat cum este Brasovul.

Prima impresie a fost una favorabila, o casa situata intr-o zona linistita, cu o mica gradina in fata, amenajata cu gust.

despre SERVICII

La sosire ne astepta gazda, o doamna foarte amabila, dispusa sa te ajute cu orice informatie ceruta, care ne-a predat cheile si ne-a facut o prezentare a casei, sugerandu-ne, la solicitarea noastra, cateva locatii unde sa luam masa si care s-au dovedit a fi conform recomandarilor primite.

despre CAMERE & COND. CAZARE

Locatia este formata dintr-o bucatarie mare, dormitor si baie, mobilierul, ustensilele de bucatarie, dotarea baii fiind la superlativ (ca un exemplu, bateriile de la baie si bucatarie sunt Grohe...).

In bucatarie ne astepta, din partea casei, un cos cu fructe si un bol cu dulciuri pentru copil, precum si un vas cu cafea macinata, care am inteles, de la sotie, ca era de foarte buna calitate. Bucataria era dotata cu absolut tot ce aveai nevoie, cu un frigider mare, cuptor cu microune, aragaz cu plita.

Baia avea articole de foarte buna calitate (gel de dus si sapun care se poate gasi la unitati hoteliere de 5 stele), dormitorul foarte mare, cu un pat matrimonial si un pat pentru copil, dulap pentru haine.

LOCAȚIE și ÎMPREJURIMI

Zona foarte linistita, la cca. 200 de metri de Strada Lunga, trafic redus, la intersectie se gaseste un mic magazin cu de toate.

Trimis de cristisch2003 in 25.02.23 19:15:16
Validat / Publicat: 25.02.23 20:01:01
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BRAȘOV.

VIZUALIZĂRI: 342 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (cristisch2003); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P09 Loc pentru fumatori
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 19400 PMA (din 16 voturi)

[25.02.23 20:00:24]

Mutat în rubrica "Casa Mădălina, BRAȘOV" (nou-creată pe sait)

[Rubrica inițială: Apartamente în regim hotelier]

cristisch2003AUTOR REVIEW
[25.02.23 20:09:00]

@webmasterX: Nu e bine pozitionarea, este pe Strada Carierei, vizavi de spitalul de oncologie.

[25.02.23 20:10:15]

@cristisch2003: rog aruncă o privire peste următorul link amfostacolo.ro/src_google ... p.php?hid=27928.

• - localizează obiectivul pe acea hartă (mărește sau micșorează zoom-ul pentru o vizualizare cât mai confortabilă)
  • - fă click pe locul unde e amplasată
  • »» coordonatele GPS vor apărea într-o mică fereastră în partea de jos a paginii;
  • copiază coordonatele și scrie-ni-le te rog aici.
  • cristisch2003AUTOR REVIEW
    [25.02.23 20:19:57]

@webmasterX: 45.65664582385556,25.575731868992367

[25.02.23 21:18:40]

@cristisch2003: Mulțam fain. Am modificat "cursorul", rezultând noua poziționare de aici.

În plus, am adnotat coordonatele drept confirmate.

[25.02.23 23:21:41]

Review-ul a primit „Punctaj Adițional Actualizare RUBRICĂ

— (2) depășește pragul minim calitativ & cantitativ al descrierii.

cristisch2003