ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 25.08.2022
RĂU

Foarte nemulțumit
Foarte nemulțumit

Locul 1 in topul celor mai proaste vacante

Cazarea am ales-o la recomandarea unor amici care deja isi luasera cazarea. Am verificat si eu pe booking si totul parea ok. Am dat aproape 1200 euro pe 7 nopti AI.

Drumul bun cu mica escala de 30 min in vama. La intoarcere aceiasi escala de 30 minute in Vama Giurgiu. Cred ca am avut noroc.

Prima impresie din strada spre hotel a fost ok dar s-a spulberat in primele 3 ore.

despre SERVICII

Am ajuns in jurul orei 12:00 si am inceput procedura de cazare.

Prima impresie - parcarea - peste drum de hotel - nepavata, nepazita si cu doar 2 camere pe intrare si iesire. Foarte aglomerata - in jur de 80 de masini. cost 22 leva pe zi. am cotizat 154 de leva.

am ajuns la receptie, am dat documentele, am primit numarul camerei. Am intrebat de bratari si predare camera. Bratara se pune la ora 14:00 camera se da la ora 15:00.

La ora 13:30 sotia a intrebat daca prindem masa de pranz deoarece ii este foame. i s-a raspuns ca da ca nu va fi nici o problema. La 13:50 mergem la receptie si ni se pun bratarile. Urcam la etaj unde e restaurantul si aici prima impresie proasta: Usa ni se inchide in nas - e ora 14:00 restaurantul e inchis. Am rugat-o pe sefa de sala sa-i permita sotiei sa isi ia ceva totusi explicand ca are o dieta de respectat, am fost trimisi la snack bar ca acolo sunt de toate. da erau de toate la snack bar - paste cu bulion, bulion cu paste si ceva care semanau cu minichiftele cu cartofi prajiti. fructe si inghetata. Nervii au atins apogeul - primul scandal cu receptia, prima discutie cu managerul. Parca vorbeam cu peretii - nici o incercare de a rezolva ceva. Aveam senzatia ca limba engleza era tabu.

Am luat camera si aici avem cateva surprize: gresie pe jos cu urme de mop, mirosul ciudat al hotelurilor de pe plajele bulgaresti, nu stiu daca il cunoaseti - e acel miros pe care nici un parfum nu-l acopera, ajungi cu el acasa si te urmareste vre-o luna.

despre CAMERE & COND. CAZARE

camera mare, cu balcon la etajul 8. curatenia ambigua. prosoape curate. miros neplacut in camera. umezeala. Usa la balcon partial defecta. eu de abia reuseam sa o inchid complet. in rest a stat intredeschisa pe o latura. Nu reuseam sa o imping suficient de tare, de frica sa nu ies prin geam.

in frigider 2 beri Kronberg, un suc de copii, o apa minerala, si inca ceva...

GASTRONOMIE (BUC & MASĂ)

Impresiile despre restaurant, masa, servire sunt foarte greu de descris:

Restaurantul parea mare cu multe mese atat in interior cat si exterior dar de multe ori am fost pusi in postura sa asteptam sa se elibereze mese ca sa putem ocupa o masas de sase persoane. Am fost 14 persoane si nu s-a pus problema sa gasim mese alaturate ci doar sa gasim o masa.

Asezarea veselei si tacamurilor:

Debarasarea meselor era greoaie spre inexistent asa ca trebuia sa ne luam furculite de la zona de aperitive sau zona de sucuri. Nu stiu ce se intampla dar dispareau instant asa ca asteptam sa apara altele. Erau aduse de catre un baiat in maini si trantite in cutii. Efectiv erau aduse pe piept.

Erau uzate de atata spalat, zgariate si uneori murdare. farfuriile erau de mule ori murdare pe fund ceea ce murdarea si fata farfuriei. erau ciobite majoritatea. Paharele de suc, bere erau la fel naclaite, nelimpezite cu urme de detergent. I-am cerut sefei de sala sa bea apa dintr-un astfel de pahar. L-a luat la rost pe un baiat - nu s-a intamplat nimic. Dimineata era un borcan de lapte cu urme de murdarie pe el. I-am facut poze cateva zile in speranta ca va fi spalat. Nicidecum era la fel de murdar.

Mancarea:

Dimineata - oua fierte, oua ochiuri, oua scrumble sau cum i-o zice, omleta. legume, fructe si cateva checuri sau fursecuri. carnati grosi la cuptor, carnati de porc de pui. iaurt simplu si cu fructe, lapte cald si rece. clatite semicrude. personal am mancat oua ochiuri, omleta, cateodata rosii si pate de porc (f amar) aparut mai tarziu in meniu si branza topita la fel de amara (aparuta cam in acelasi timp cu pateul) chifle caldute lapte si iaurt. sa nu uit de carnatii ai grosi - care au fost singurii care mi-au placut. am facut diverse plating-uri cu aceste ingrediente.

Pranzul - supa de legume cu ceva care pareau a fi macaroane subtiri sau taitei grosi. la supa de legume se inlocuia scrisul zilnic al etichetei si aparea supa de porc, pui, peste, cred ca a fost si vita. Supa de peste avea iz de oaie - cel mai probabil a fost gatita in vasul in care a fost gatit berbecutul (oaia). felul doi era compus din carne de pui, vita, porc, peste (cod de la supermarket) curcan, berbecut. la fiecare masa erau 2-3 feluri de carne acompaniata de 2-3 garnituri: legume fierte, cartofi prajiti sau cartofi la cuptor. Gustul acestor carnuri nu era cel mai fericit - adica nu prea aveau gust, uneori erau tair, uneori erau crude, uneori erau arse. Cu mici exceptii in care acestea erau acoperite de sosuri - atunci parca erau ok.

Seara - aceiasi poveste ca la pranz.

Personal am gustat fix cate o lingura mai mare din fiecare fel de mancare. pe unele le-am mancat pe altele nu. In ziua in care au facut sondaj de satisfactie - au fost lasagnia, niste supa de fructe de mare -- midii si alte chestii super bune pe la dulciuri. A doua zi si-au revenit la normal. fara sa exagerez am omis sa mananc o masa de pranz si o masa de seara (doar niste pepene) pentru ca efectiv masa de pranz era si seara si ma saturasem de aceleasi feluri de mancare.

Atunci cand te nemultumeste ceva incepi sa vorbesti si cu alti romani si constati ca si altii cred ca si tine ca mancarea e proasta, mereu la fel. Unii au avut si probleme stomacale. dar si cativa care erau multumiti de mancare. Ultima picatura care ne-a umplut paharul de numultumiri a fost lipsa berii pe care unii o consumau pe post de apa (si nu greseau - era bere in apa). Atunci a iesit scandal la receptie si s-au spus multe lucruri - despre serviciile receptiei, despre masa, curatenie, bautura, felul in care ne injurau chelnerii cand ceream bautura, modul in care ne priveau, etc. Dupa scandal a doua zi seara a fost sondaj de opinie si surpriza mai multe feluri de mancare. Apoi revenirea la normal. Intr-o zi s-a dat aripioare la cuptor impreuna cu tuleii de la pene. Mi-a venit sa vomit.

PLAJA & MAREA / LOCAȚIE și ÎMPREJURIMI

Plaja - o mare dezamagire

pana la plaja faceai minim 5-10 minute in functie de cati erai, ce carai, si de caldura de afara. cei 30 m pe care altii ii lauda ca pesiaj frumos ii uitai imediat de mersul pe asfalt.

Hotelul se lauda cu plaja privata. Aceasta plaja privata este dupa un damb de nisip plin de maracini cu vre-o 200 de sezlonguri grupate cate 2 la umbreluta.

Umbrela era pozitionata la aproximativ 1.6m inaltime asa ca majoritatea oamenilor fie stateau pe sezlong fie stateau in afara ei. umbrelele aproape se atingeau in toate directiile asa ca mereu iti juleai capul in ele. Plaja cu 2-3 cosuri de gunoi. semiamenajata. un salvamar care parea cam neechipat. Marea in schimb curata, cu o intrare usoara de vre-o 10 m cu apa la 30-50cm apoi se adancea brusc.

Ce era in plus la plaja erau niste ganganii mici dar care muscau al dracu de rau. cred ca era ceva in muscatura ca te scarpinai continuu. Vai de cei cu alergii. Am rezistat pe plaja cam 1 ora. Nu exista Beach Bar cu bauturi de la hotel, wc-ul cred ca trebuia sa te rogi de vecinii de la alte hoteluri. Existau 2 WC-uri ecotoilet care pareau sa apartina de plaja Dolce Vita. Nu le-am verificat. Nici macar nu existau scrumiere la sezlonguri.

despre DISTRACȚIE & RELAXARE

Hotelul se lauda cu 2-3 piscine, una semiolimpica. Toate aveau 1.5m cu exceptia celei pentru copii care avea 0.5 m cred. Existau 2 salvamari - care aveau in dotare telefoane mobile performante si cred ca al doilea job al lor era de testeri aplicatii software. rar ridicau privirea din telefon.

Sezlongurile cu saltele erau spalate in fiecare seara dovada fiind apa si zoaiele de pe ele. cateodata se mai gasea si pamant din gardul viu ce despartea cate doua sezlonguri.

Interesanta idee de a creea spatii intime dar f prost gestionata deoarece daca nu dai cu insecticid apar tot felul de ganganii si paienjeni veninosi. Am sta o zi cu o galma de 3 cm pe picior de la o muscatura. La fel au patit si altii. Apa piscinei parea curata, nu avea mult clor.

Numarul de sezlonguri era mult sub limita necesarului asa ca se practica prosop pe sezlong. Nu e de admirat dar la asa servicii asa comportament.

O mare parte din sezlonguri beneficiau de umbra toata ziua din cauza pomilor. intre piscine navigai pe niste trepte, unele sezlonguri se aflau la alt nivel. Totul era dispus pe 3 nivele daca nu ma insel.

Gresia din jurul piscinelor nu era anti alunecare iar accidentele erau inerente. Astfel toata lumea stia declinarea verbului a cadea. Din pacate un accident mai grav a avut loc si un copil de 2-3 ani scapat din mana mamei a cazut pe scari. era inconstient in bratele mamei/bunicii care alerga disperata catre medicul spitalului. Salvamarul era ocupat pe tiktok. Nu stiu deznodamantul dar nu am mai vazut la piscina mama si copilul.

In zona barului era o gresie de tip pationar, uda complet. Covorasul de la intrare era spalat seara in piscina.

Jocurile de la piscina erau darts, gimnastica, si alte jocuri tematice pentru copii. Nu stateam sa le urmaresc. Am jucat doar o data darts pe o tabla obosita si cu niste sageti din al doilea razboi mondial. Totusi cred ca cel care alesese jocurile tematice avea o problema psihologica: au venit animatoarele cu doi castraveti de vre-o 30 cm si au explicat cum ca fiecare concurent din fiecare echipa ia castravetele intre picioare, alearga cu el pana dupa un scaun si apoi il paseaza urmatorului fara sa-l atinga cu mana. Ma uit la concurenti si deja vad un adult cum ii pasa castravetele unei fetite de vre-o 10 ani prin miscari din scene erotice, castravetele.

In rest plictiseala, table intre noi, votca tonica, bronz, racoreala in piscina, muzica la boxa proprie. Boxa lor era vai de steaua ei, muzica de fundal nu exista. Cand ii dadeau drumul era vai de noi.

Zona de wellnes - sala de fitnes slab echipata, maxim 10 persoane puteau sa isi faca exercitii.

Contra cost masaj, hamam cu diverse optiuni. Masajul full body 70 leva. Hamam 120 leva.

Seara erau zile tematice: unele reusite altele vai de steaua lor. Dupa fiecare spectacol animatorii veneau cu cutia de tips cersind atentia noastra. Lumea mai facea poza cu ei in special in seara araba. Copii fericiti, adultii habar nu am.

Noi fericiti ca gaseam masa la lobby bar in zona de fumatori (afara). Vin, votca, wiskey, cola, tonic, shoturi, etc muzica la boxa proprie pana la 12 noaptea. Ametiti plecam spre camere. De doua ori am iesit in oras la beach baruri de pe plaja - muzica antrenanta pe toate gusturile, majoritatea romanesti pentru ca majoritar in nisipuri sunt romani dar si etnii care rar le vedeai pe plaja in alti ani.

Trimis de cilie in 25.08.22 18:50:35
Validat / Publicat: 25.08.22 20:05:03

VIZUALIZĂRI: 2732 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (cilie); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P21 boluri de mancare pentru 200 de meseni
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 19550 PMA (din 22 voturi)

cris1982PHONE
    [25.08.22 21:17:13]

@cilie: Am fost curioasă să văd pe unde ai mai călătorit și am văzut că ai mai fost undeva mai prost decât aici, că ai dat 0,50 nota la satisfacție. ???? Deci n-ar fi ăsta chiar numărul 1 în topul celor mai proaste vacanțe.

Din 2019 până acum nu ai mai fost nicăieri sau doar ai omis să mai scrii și aici?

Eu, în locul tău, având atâtea decepții la activ cu all inclusive-urile, aș fi renunțat demult la acest concept și aș fi ales o cazare cu cel mult mic dejun, unde ai avea libertatea să te duci la cele mai frumoase plaje și la cele mai bune terase, pe alese. Ai fi și mult mai liniștit că n-ai mai avea parte de scandaluri din cauza serviciilor de proastă calitate.

nicole33 CONS. ONORIFIC AFA / BULGARIA
    [26.08.22 06:44:18]

@cilie:

Mă bucur că ai reuşit să-ţi scrii propriile impresii de la acest hotel, o alegere neinspirată, din păcate .

Am dat aproape 1200 euro pe 7 nopti AI.

Mulţi bani pentru cele oferite de Dolce Vita.

Şi parcarea mi se pare cam scumpă.

Plaja îmi pare cu adevărat dezamăgitoare, iar lipsa unui beach bar mi se pare inadmisibilă pentru un hotel cu ultra all inclusive.

Am mai citit pe aici aiureli cum că-ţi dau o geantă frigorifică în care să-ţi cari la plajă ce-ţi pun ei în minibar. Mi se pare incredibil şi stupid totodată.

Despre mâncare ar fi deja prea multe de spus...

Ţi-am citit şi impresiile după ultima vizită la Kaliakra, un hotel care şi pe mine m-a încântat cândva. Sunt curioasă: care dintre cele două te-a dezamăgit mai mult?

Alegeri inspirate!

[26.08.22 06:44:53]

@cris1982: Am mai fost plecat dar nu am mai scris desi ambele hoteluri din Bansko si Ozbor meritau recenzii bune. nici acum nu scriam dar prea era laudat hotelul peste tot. ce pot sa zic e ca au ramas fara bucatar sef, cred ca si fara personal si au incropit ceva din nimic.

dar asta nu scuza cu nimic managementul hotelului.

Am ales o seara sa mancam a la carte la restaurant grecesc. Mancarea buna: o salata de cruditati dar fara nici un sos. am ales o caracatita - bine facuta. prietenii au ales peste - fad la gust, altii un fel de shaorma, altii frigarui - nu au fost chiar ok. la desert un fel de placinta - dulce si buna in fond. Nu am termen de comparatie pe dulciurile grecesti asa ca nu pot spune cat de greceasca a fost seara. In schimb cutitul pe care l-am folosit avea varful stramb aproape de 30* ceea ce inseamna ca pe cel care a pus masa l-a durut undeva de acest aspect.

Ne-am intalnit intamplator cu o familie, vecini din orasul sotiei si ei veneau de 3 ani la hotelul acesta. si ei mi-au zis ca anul acesta e dezastru din pdv mancare si servicii.

Asta e... unde cap nu e vai de hotel si de turisti

Nu renunt la AI pentru ca toti suntem comozi, nu ne plac deplasarile dupa mancare, iar drumul pana la plaja sa fie cat mai scurt. De aceea am ales Bulgaria. probabil ca Turcia va fi o alegere mult mai inspirata la anu. Ne place sa lenevim pe sezlong, sa bem cate ceva, sa mancam. Din pdv al distractiei apreciem un specatacol chiar si bunicel nu avem mari pretentii, apreciem sa fim lasati sa ascultam ce muzica vrem seara, sa avem un colt unde sa stam sa nu deranjam pe altii.

[26.08.22 07:02:18]

@nicole33: Kaliakra a fost un hotel de suflet unde am multe amintiri frumoase, desi il vizitam doar de paste. dar era momentul in care ne adunam 10-15 familii si era foarte frumos. De aceea Kaliakra ramane poate din pdv sentimental pe loc 1 ca dezamagire.

Dolce Vita m-a dezamagit prin faptul ca raportul calitate pret a fost foarte mic si neavand alte experiente cu el a intrat direct in top.

As mai adauga in top si revelion White Rock Balcic.

Eu ma gandesc asa - un hotel trebuie sa poata satisface orice incepand de la un cuplu cu sau fara copii si pana la grupuri de familii.

Vedeam in fiecare dimineata familii cu 1-2 copii cum isi luau bagajele si plecau spre plaja. reveneau in jurul orei 12:00 la masa. apoi pe la 15:30 plecau spre plaja si reveneau pe la 18:00.

Sa cari 2-3 l de apa, jucariile copiilor, prosoape, eventual ceva de rontait, zilnic 5-6 zile sa te duci sa te manance mustele pe plaja e tragicomic.

Noi fiind un grup maricut am avut cum sa ne distram si cum la noi distractia e usuala nu am resimtit decat uneori plictiseala lipsei de distractie.

Hotelul fiind relativ izolat trebuia sa aiba party cu muzica la cerere dupa ora 21:00 cel putin pana la ora 12:00 nopatea. Fetele vroiau dans, etc. trebuia doar un dj si niste muzica antrenanta. imi amintesc astfel cu placere de Pastele 2022 din HVD Viva unde s-a dansat pe scena dupa spectacol. Dar HVD face parte din alta categorie de hoteluri...

[26.08.22 07:20:06]

Am un presentiment ca va mai dura cativa ani pana cand lucrurile de pe litoralul Bulgaresc isi vor reveni la normal. Cred ca multi angajati au plecat preferand o viata pe un vas de croaziera decat sa lucreze pe litoral. Vad o lupta crunta de furt de personal intre hoteluri si asta va duce la multe dezamagiri in ceea ce ne priveste pe noi turistii.

Astfel un hotel cotat cu 8.50 s-ar putea sa fie un fiasco.

Singura exceptie pot fii acele hoteluri din lanturile consacrate.

Ca ultim sfat in alegerea unui hotel - alocati mai multa incredere agentiei de turism cand e sa alegeti un hotel. Ei va pot propune hoteluri bune pentru ca sunt mult mai bine conectati cu partenerii bulgari si informatiile interne (bune sau rele) sunt actualizate.

Ca exemplu personal - noi nu am respectat acest sfat.

[26.08.22 07:42:45]

Salut Cilie, Noi am avut o experienta superba in Thassos, 3 adulti, cazare, fara transport sau alte taxe, am mancat unde am vrut noi, total 1100 euro pentru 7 nopti. Pe la ce taverna am fost am primit bonus (sticla de vin, desert, inghetata, tsipouro) plus imbratisari si expresii sa ne revedem sanatosi la anul.

Cred ca nu a fost fengshui-ul bun . Daca esti cuminte te luam cu noi.

De la experianta de anul trecut cu flacaul meu (salvare chemata) nu mai am ce sa caut in Bulgarica. Si noi am fost anul trecut la pomul laudat Ralitsa superior si a fost "indimenticabile" adica de neuitat - vezi impresii.

[26.08.22 10:49:47]

Se vede ca nu esti familiarizat cu conceptul de all inclusive. Tocmai asta e scopul sa iti dea bratarile la 14.00, ca sa nu beneficiezi de masa de pranz, in schimb, poti lua pranzul in ultima zi.

Iar farfuriile erau acceptabile, mai era si cate una un pic ciobita sau care nu era spalata perfect, repet asa e la all inclusive, pe bune, ai mai fost vreodata? Farfuriile asa sunt si la 5 stele in Turcia, mai e cate una cu vreo mica urma, se spala de masina automata, nu le ia un om la periat pe fiecare in parte.

Deci tu ai ceva impotriva litoralului bulgaresc, sa inteleg?

Se vede ca este un review tendentios, sunt curios ce concedii reusite ai avut pana acum.

[26.08.22 11:04:54]

@nicole33: Dolce Vita nu are UAI, doar AI

Yoda
    [26.08.22 12:57:01]

@vld79: Mie parcarea imi pare foarte ok. Nu inteleg ce anume ii lipsea. Cam la fel era si parcarea de la Miramar si de la Duni, cand am fost eu prin 2007 si 2010.

Plaja pare ok, poate este cam departe de hotel, dar nu este nevoie de mers cu masina, ca in alte parti, unde pentru ca e plin de pietre trebuie mers pe alta plaja (nu spui unde, ca sa nu starnesc certuri).

[26.08.22 13:25:04]

@vld79: Pot sa-ti spun ca noi de multe ori am primit in Bulgarica bratarile inainte de ora 14 si chiar intram la masa. Puteam sa mancam si la plecare caci nu taiau bratarile si plecam acasa cu ele pe mana. Tot ce spun se intampla inainte de pandemie. Am fost cazat cu o zi inainte de inceperea sejurului. Inainte nu stiau cum sa te multumeasca. Anul trecut pana nu i-am amenintat cu Solvex, nu au chemat ambulanta bulgareasca. Am vrut sa chem ambulanta privata si nu au vrut sa-mi dea factur, bon etc. Am asigurare si le puteam deconta in tara. Sincer Bulgaria nu mai este ce era acum 10 ani si poate chiar mai mult dar oricum este peste Romanica

Referitor la farfurii: ai accepta o farfurie cu urme de mancare sau ciobita?? Daca reclami un restaurant la protectia consumatorului pt vesela ciobita sau spalata insuficient risca sa-l inchida!

Datorita unor review-uri foarte pozitive, mi-am luat teapa si mesaje indecente

De gustibus non disputandum!

[26.08.22 14:06:32]

@fanespoitorul: da, si eu am primit bratari de AI si la ora 12, iar la plecare puteam sa stam pana seara in resort (Duni), dar in 90% din cazuri asa este politica la ei, intra AI-ul dupa masa de pranz si se termina in ultima zi tot dupa masa de pranz, ceea ce eu cred ca este corect.

Referitor la farfurii, nu erau murdare la propriu, mai era cate o urma, mica pata, repet, asa este cam peste tot, nu erau slinoase cum am vazut la Nona, Albena. Erau 3-4 stive de farfurii, pur si simplu o evitam pe cea "murdara" si luam alta curata. Din 4 farfurii la acelasi nivel, putea fi maxim 1 sau 2 cu defect, ca doar nu erau toate.

Nu spun ca este perfectiune la Dolce Vita, este chiar departe de asa ceva, dar nici dezastru nu e.

[26.08.22 15:18:00]

@vld79: Inteleg ca raspunsul tau este ca sa nu ramai pe minus ca sa nu traduc altceva. TU singur ai spus ca mancarea este un mare minus. Fara rautate, datorita un impresii super pozitive eu mi-am luat teapa de 2 ori, Facem/faceam bulgarica din 2009 si pot sa spun ca pana sa mareasca pretul vignetei, eu aveam vigneta pe un an de zile, daca intelegi. Mergeam mai des in Bulgarica decat in tara.

Imi plac raspunsurile la obiect nu vindicative

[26.08.22 15:19:19]

hai ca raspund la toti

in primul rand vld79

asta e site-ul oficial spune-mi si mie o poza care seamana cu pozele mele:

asta referitor la mancare... putem merge si pe cazare sau divertisment... sau...

Asadar consider ca sunt obiectiv in parerea mea referitor la ce trebuia sa ofere si ce a oferit in realitate hotelul.

ca sa si citez de pe site:

"Lăsați surpriza sa fie plăcută si plăcerea sa fie completă. Bucurați-vă de bucătăria bogată într-o atmosferă plăcută și confortabilă, fără fum de țigară. Nu ratați să vizitați:

Restaurantul principal mobilat elegant cu show cooking și o terasă atractivă, care oferă mic dejun, prânz și cină tip bufet, cu un meniu variat pentru diferite preferințe de gust. De asemenea, oaspeții primesc două gustări - mic dejun continental și snack după-amiaza. "

"Hotelul are propria parte pe plaja complexului „Riviera” . Umbrelele și șezlongurile sunt disponibile pentru oaspeții Dolce Vita (în funcție de disponibilitate). Distanța până la hotel este de aproximativ 250 de metri, la 5 minute de mers pe jos. Pentru confortul clienților noștri, toate camerele sunt dotate cu minibar și sunt completate zilnic cu băuturi inclusive. În geanta-frigider pe care o veți găsi în camera dvs., puteți lua aceste băuturi pentru plajă. "

in realitate pe google sunt 741m - o sa atasez poza

[26.08.22 15:20:29]

@fanespoitorul: realizezi ca esti penibil cu minusurile tale, eu ti-am raspuns civilizat si tu ii dai cu minusuri... da-i inainte, ce sa spun... daca atat poti, atat faci...

[26.08.22 15:30:51]

tot pentru vld79

vezi pe booking

check out este ora 11:00 deci nu prinzi masa de pranz nici cand vii nici cand pleci... contrar parerii unanime ca bulgarii sunt ospitalieri... se pare ca le-a ajuns cutitul la os. dar mai sunt si exceptii gen Bansko... iarna ski... o aventura frumoasa pe care o sa o povestesc daca imi fac timp... ca sa vezi ca am experiente si frumoase in Bulgaria.

Citeste toate review-urile iulie august 2022 de pe booking ca sa vezi ca ceea ce am scris eu se regaseste majoritar in ceea ce scriu si altii..

asa ca hai sa terminam cu povestiile de adormit copii

[26.08.22 15:30:54]

@vld79: Si sincer nu m-as fi bagat, ca fiecare cu opinia lui, dar si dansul s-a tot bagat la review-ul meu si ma simt cumva dator

vld79PHONE
    [26.08.22 18:46:54]

@cilie: corect, chekout este 11, în sensul ca la 11 eliberezi camera, dar nu și hotelul.

Ne-au oferit spațiu în camera de depozitare a bagajelor și au spus că putem sta fără probleme în resort sa mâncăm și sa bem (exact asa s-a exprimat tipa de la recepție).

Le-am spus ca nu avem nevoie de luggage room, ca le ducem la mașină. Am făcut chekout la 9.30, în sensul ca am eliberat camera și ne-am dus la piscina. Am mâncat de prânz, am mai băut o cafea la lobby și am plecat de la hotel la 14.30.

Una e sa predai camera și alta e sa părăsești resortul, sunt chestii diferite.

Eu iti respect părerea și cu unele chestii iti dau dreptate, dar nu în totalitate.

[26.08.22 19:52:38]

@vld79: nu stiu cum e cu predatul camerei si statu prin hotel dupa asta ca nu am practicat.

E logic ce zici si cred ca e si ok atata timp cat ai inteles corect ce a zis aia de la receptie. Eu fiind patit cu ce zic eu sau sotia si ce raspund ele am ceva indoieli.

Si pe noi ne-a batut gandul sa ramanem sa mai prindem o zi de piscina dar se cam innorase si nu se merita.

Pe principiul asta cred ca puteam sa mergem in ziua cazarii sa mancam linistiti ca nu se uita nimeni dupa bratara.

in ceea ce priveste opiniile noastre clar diferite eu consider ca tot ce s-a scris e bine venit pentru viitorii cititori care pot astfel sa-si faca o idee despre hotel. Este clar ca tu te-ai simtit bine, ai avut un concediu placut. Desi nu pare si noi am reusit sa trecem peste oferta neasteptat de mica calitativ si ne-am distrat cum am putut, pe unde am putut. Fiind multi ne-am distrat copios atat la piscina cat si pe unde am fost.

Dar gustul amar al unei vacante ce putea fii perfecte persista. Sunt real dezamagit de prestatia personalului hotelului si sincer nu ma asteptam ca si dupa observatiile facute la receptie, sefei de sala, managerului sa nu se imbunatateasca ceva. Ne-au tratat pe principiul ati venit veti pleca noi ramanem si nu ne intereseaza parerea voastra. (Cainii latra, ursu b...)

Asta e motivul pentru care sunt inversunat impotriva acestui hotel desi firea mea este mult mai calma si impaciutoare.

P.S. Titlul review-ului reflecta prestatia hotelului si nu ceea ce am facut noi sa imbunatatim starea de spirit

vld79PHONE
    [26.08.22 21:00:38]

@cilie: te cred și repet, iti respect părerea.

Și noi dacă am fi stat 7 nopți și dacă am fi fost grup mai mare, probabil am fi fost dezamăgiți, dar asa a fost super.

Iti dai seama ca puteai sa te și duci la masa fără brățară, ca nu cred ca stăteau aia sa se uite, de fapt dacă intrai prin terasa, nu se uita nici dracu.

Eu am scris în review, am luat o cafea și nu avea barmanul nicio treabă, era ala mai făcut un pic, de mai stătea câteodată tolănit în biroul managerului, dar am zis sa nu risc sa ma fac de cacao pentru câțiva leva și am întrebat cât costă, a zis ca nimic și i-am arătat ca nu am bratara și apoi a zis 3.8 leva, i-am lăsat 5.

Eu sunt pățit cu muuult mai rău, la 3 stele ce e drept, vezi review nona, albena (vezi impresii. Sa vezi cum se purtau cu românii, efectiv dacă cereai ceva în engleză, își dădeau seama ca nu ești rus sau neamt și ul întrebau pe cel din spate ce vrea. Dacă raspundea in rusa sau germana, îl servea înaintea ta, efectiv te luau nervii. Am văzut cu ochii mei cum au fost umiliți efectiv 2 romani, soți și soție, pe la vreo 60 de ani, oameni cu parul alb, luaseră de la masa de prânz un mar și o piersica, probabil nu au mâncat acolo și luau o gustare mai după amiază. I-a oprit bucătarul in mijlocul restaurantului și a strigat la ei ca sunt hoți, "rumanski țap țarap" si facea semnul ala de furat. De fapt ne-a umilit pe toți. Bine, erau sa îl bata unii din Craiova.

Am fost și la 5 stele, dar am avut și o experienta neplăcută, d-aia zic ca nu dracul atât de negru.

Probabil fiind mulți, va alimentați nemulțumirea unul altuia. Dacă ai fi fost 3-4 zile ca mine, era ok.

cilie, cris1982, fanespoitorul, vld79, Yoda
    Alte impresii din această RUBRICĂLTI Dolce Vita Hotel (ex RIU) :