ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 17.08.2022
AUG-2022
Familie
BUN

Nici nemulțumit, nici mulțumit

Destul de bine, recomand si as reveni

Dupa 2 ani de pandemie cu concedii in tara, am zis sa mai incercam si pe la vecinii bulgari. Drumul a fost foarte OK, am ales varianta Giurgiu/Ruse-Shumen-Autostrada 90km-Varna-Nisipuri, am facut cam 6 ore din Pitesti, cu o ora Pierduta la vama la Giurgiu si 2 opriri pe drum.

Prima impresie a fost destul de buna, in sensul ca am parcat intr-o parcare pazita cu bariere si camere de luat vederi. Parcarea se plateste 22 de leva / zi, destul de mult, dar macar masina este in siguranta. Ti se cere sa pui pe bord chitanta de la receptie cu numarul masinii, iar la plecare nu te lasa sa pleci decat dupa ce suna la receptie si se confirma chekout-ul, deci teroretic masina este "safe"

Hotelul impunator, cu 8 etaje, receptia si ea mare, impunatoare, 4 lifturi functionale, 3 dintre ele erau la receptie, lifturi mari de 12 persoane cu vedere catre mare, iar unul era pe o latura a hotelului.

Curat, ingrijit, multa verdeata in resort, totul tuns si aranjat la linie.

Doamnele de la receptie foarte amabile, vorbeau engleza destul de bine, ne-au explicat ca vom primi bratarile la ora 14.00 si vom fi cazati la ora 15.00, dar camera a fost gata mai repede si ne-am cazat pe la 13.00 si am revenit dupa bratari.

Intre timp am baut o cafea contra cost de la lobby, de fapt omul mi-o daduse si nu a avut treaba, dar am intrebat eu cat costa, s-a uitat un pic mirat, i-am zis ca inca nu avem bratarile, mi-a zis 3.8 leva, i-am lasat 5... puteam sa merg pe burta, dar am zis sa nu fac tara de ras pentru 5 leva.

Am mai luat niste suc si alune foarte bune de la magazinul din lobby si am baut o bere gratis din camera din minibar, o sa va explic mai tarziu ce este cu acest minibar. Ideea este ca exista si un magazin in hotel de unde poti cumpara anumite produse.

Ti se dau bratarile la ora 14.00, dupa masa de pranz, dar la plecare, dupa chekout, ai posibilitatea de a lasa bagajele intr-o camera speciala, sau sa le duci la masina si sa mai stai in resort pana dupa pranz, deci este foarte corect.

despre SERVICII

Cum spuneam, resortul este ingrijit, curat, bine intretinut.

Lifturile aveau vedere spre mare, dar geamurile erau destul de murdare.

Personalul foarte amabil, incepand cu doamnele de la receptie, barmani, cameriste, toata lumea iti zambea si te servea cu placere.

Hotelul plin de nemti, rusi/ucraineni, polonezi, moldoveni si romani sa zic cam 25-30%

despre CAMERE & COND. CAZARE

Hotelul este un pic mai departe de plaja, nu este in prima linie, plus ca este si o padurice intre hotel si plaja, astfel ca poti vorbi despre seaview numai de la etajul 4, chiar ma gandeam ce scandal sa fac daca imi vor da camera pe la etajul 2-3. Cand am vazut 513, deci etajul 5, m-am linistit un pic.

Camera mare, curata, spatioasa, destul de departe de lifurile principale, dar vis-a-vis de un lift care duce la piscina.

Seaview destul de slabut, probabil ceva mai clar era doar pe la etajul 7-8.

Baia generoasa si cu cada si cu dus, finisaje de lux, gel de dus, sapun si sampon, uscator de par. Dusul functiona perfect la etajul 5 cu super presiune si scurgerea foarte buna, nu se infunda si in niciun caz nu intra apa in camera, nu avea cum. Cada nu am incercat-o, mi se pare inutila.

Mi s-a parut ca nu functiona aerisirea in baie, cel putin nu facea zgomotul acela specific.

Geamuri mari cu perdele si draperii, balcon destul de mare cu o sarma de rufe de pe care am ramas fara un short de plaja ralph loren... aia e :)) ) mi l-a luat vantul intr-o noapte ca am gasit deranj in balcon, prosoapele pe jos si shortul lipsa, l-am anchetat un pic pe vecinul de balcon, era neamt, nu cred ca se ocupa el cu treburi d-astea rusinoase, asa ca l-am trecut la pierdute :D

In camera exista o geanta speciala de plaja, frumos inscriptionata cu Dolce Vita cu 2 prosoape speciale de plaja sau piscina. Probabil s-au saturat oamenii sa le fie luate prosoapele de baie sau cearceafurile la plaja :)

Plaja neavand beach bar, in camera ai la dispozitie o si gentuta frigorifica, iar in fiecare zi la minibar primesti 2 beri autohtone la cutie, un Cappy cu pai pentru copii, o limonada autohtona ne baubila si o apa minerala. Eu am bagat si geanta frigorifica in frigider, iar dupa vreo 2 ore de plaja, sucurile erau foarte reci, deci isi face treaba.

Camera dotata cu aer conditionat, dar fiind seaview, dupa amiaza soarele era pe spatele hotelului si nu a fost nevoie sa pornim aerul.

Televizor LED in camera, dar nu l-am pornit.

GASTRONOMIE (BUC & MASĂ)

Aici este un mare minus al acestui hotel. Bineinteles, depinde si de ce fel de client esti, pentru mine, presonal, mancare a fost foarte buna si suficienta cu un mic minus la branzeturi, copilul s-a saturat de pizza, paste fara gust, orez si cartofi prajiti.

Lipsa english corner, kids corner, vegan corner, slab ciorbe si gratar

Plus: 5-6 feluri de fructe, inghetata + toppinguri foarte buna, carne la cuptor.

Buun, deci sa detaliem.

Micul dejun destul de ok, omlete, scrumble eggs, ochiuri de 2 feluri, unele mai facute, altele mai cu galbenus, bacon foarte bun, ceva carnati, 1-2 feluri de branza si cascava, 2 feluri de pate de porc si 2 creme de branza foarte bune, salate, ardei, rosii, ceapa, castraveti, cereale, iaurturi, lapte cald si rece, clatite foarte bune, dar ca de obicei coada la ele. Remarc crema de ciocolata gen finetti, foarte buna. Lipsa english corner, dar per total micul dejun era satisfacator.

Pranzul si cina sunt destul de problematice pentru pretentiosi si copii. Un singur fel de supa/ciorba la masa, chiar si la pranz, este pentru prima data cand vad asa ceva. Multa carne la cuptor de diferite feluri: miel, vita, porc, iepure, rata, pui, curcan, peste, cartofi prajiti, ceva carnati, niste snitele din pasta de carne, cateodata chiftelute, pizza, paste fara gust, orez, aceleasi salate si legume, deserturi si cam atat. Daca am fi stat mai mult, pentru copil devenea o problema mancarea, se saturase de pizza, orez si peste la cuptor.

Nu am vazut piure, pui shanghai, cascaval pane, mamaliguta, musaca, peste la gratar, fructe de mare...

Eu am mancat ori vita la cuptor, ori miel cu salate, vita la cuptor era excelenta, nu am mai mancat asa buna.

Un mare plus pentru snackbar-ul de la piscina, unde aveai in permanenta 5-6 feluri de fructe si 10-15 feluri de mancare, astfel incat puteai lejer sa iei pranzul la piscina.

Inghetata foarte buna si la discretie cu niste toppinguri foarte bune.

Bauturile autohtone, cafea buna, mai ales la lobby, cola si cola zero de la dozator, bune si alea.

Curatenie la masa, cum te ridicai, imediat venea cineva si debarasa. Restaurantul micut, dar totusi incapator, nu s-a intamplat sa nu gasim masa libera.

Eu personal am fost multumit de conditiile gastromomice.

PLAJA & MAREA / LOCAȚIE și ÎMPREJURIMI

Plaja un pic cam departe si fara beach bar. Ai la dispozitie acea gentuta frigorifica plus 2 beri, 2 sucuri si o apa, dar este destul de greu de carat si insuficienta, spre exemplu eu nu beau nici stiftul lor de bere si nici sucuri, la plaja beau un expresso, un coktail, altceva.

Este destul de mers, dar este un drum frumos prin complexul Riviera, ti se da un card de la receptie in acest sens. Mie mi-a placut drumul si nu m-a deranjat distanta, dar pentru cei cu copii mici poate fi o problema.

Plaja este amenajata cu umbrele, sezlonguri si saltele. Am gasit locuri de fiecare data. Umbrelele nu sunt rupte, cum spune cineva, au niste gauri triunghiulare in ele pentru a permite vantului sa treaca si sa nu le ia pe sus.

Au fost valuri mari si steag rosu, nu era de intrat in mare, dar am descoperit in dreapta plajei, tot in complexul Riviera, plaja Oasis, unde era un golfulet fara nici un pic de valuri si se putea face baie perfect.

despre DISTRACȚIE & RELAXARE

Aquaparkul face toti banii, cum se spune, pentru copii cam pana la 10-12 ani. Sunt vreo 4 tobogane, galeata cu apa care te stropeste cand se umple, tot felul de stropitori. Ca adult nu ai ce sa cauti acolo, dupa cum spuneam, este potrivit pentru copii mici.

De remarcat ca nu este cu program ca in alte resorturi, functioneaza ca si piscinele, cu pauza doar la masa de pranz 12-14.00

Mai sunt si 2 piscine exterioare la niveluri diferite, una cu apa murdara in care nu prea intra nimeni, si una mai mare cu apa curata unde era toata distractia.

Program la piscine pana la ora 18.00, aici mi s-a parut un pic cam putin.

Salvamari la fiecare piscina.

Sezlonguri cu saltele rosii, frumoase, inscriptionate cu Dolce Vita, un pic insuficiente insa, probabil din cauza ca era vant, nu prea s-a dus lumea la plaja. Aceeasi tactica de a ocupa locuri cu prosoape. Pe la 10 venea un salvamar si luat toate prosoapele de pe sezlongurile neocupate.

O piscina interioara destul de micuta, sala de fitness.

Echipa de animatori deosebita, tot felul de distractii in apa. Era si un baiat din R. Moldova cred, astfel incat nu se mai explica doar in rusa, bulgara si germana, il chemau si pe el sa explice jocurile in limba romana.

Sala de specatcole cu scaune de piele si masute pentru pus bauturile. Nu am stat la spectacole, am preferat sa ne plimbam prin statiunea plina de nemti tineri si pusi pe distractie.

Trimis de vld79 in 17.08.22 11:08:29
Validat / Publicat: 17.08.22 11:30:22
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: Peste tot, este cred al 10-lea sejur in BG

VIZUALIZĂRI: 1321 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (vld79); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[17.08.22 11:19:14]

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_add9.p ... 108860&hid=9135.

[17.08.22 12:09:41]

@webmasterX: urmeaza, am facut review-ul de pe PC, pozele si filmarile le am in telefon

[17.08.22 15:49:22]

[17.08.22 21:29:57]

@vld79: Felicitari pentru alegere, votat cu mare drag!

[18.08.22 20:10:16]

Salut, nu inteleg acest review!

eu sunt acum la hotel. Mancarea proasta, putina, aceiasi in fiecare zi. Plaja o gluma proasta, cu toalete ecologice. Bolovani. O improvizatie printre maracini. Barul pe plaja lipsa. Am stat 1 ora sa luam tichet pt plaja. Un drum de 10 minute pana la plaja. Sezlonguri insuficiente, murdare, aglomerate. Piscina cu apa rece. Distractia o gluma. Camerele murdare cu miros ciudat la toaleta. Usa la balcon defecta. Geamuri la lift jegoase. Receptia engleza slaba spre delic. Un hotel cu recenzii bune care nu reflecta realitatea. Nu mai impachetati rahatul in poleiala ca ne luam toti tepe pe 1200 euro

[18.08.22 23:04:25]

@cilie: dragule/draga, depinde fiecare pentru ce se duce.

Eu personal m-am dus cu fi-mea de 12 ani pentru Aquapark în special.

Mâncarea am detaliat, nu e prea ok, dar eu spre exemplu și acasă mănânc același lucru, salate și carne la cuptor, iar dimineața brânză, oua, roșie, ardei și castravete, eu țin la silueta și 10 ani tot asta mănânc. Am specificat ca pentru copii și pretențioși, mâncarea este o problema.

Plaja este ok, am specificat din start ca nu este beach bar, dar ti se da acea gentuta frigorifica si ce poti pune in ea gratuit de la minibar, iar în apa am intrat in dreapta, în golful acela, deoarece erau valuri. Acolo se întra foarte lin în apa, este perfect și nu erau valuri deloc. La toaleta nu m-am dus.

Eu fac zilnic foarte mult sport și mișcare, astfel încât cele 10 minute dus și 10 minute întors de la plaja, chiar sunt bine venite.

Apa in piscina de jos, ca doar acoli am intrat nu este rece, sunt copii de 2-3 ani in ea, hai sa fim serioși...

Camera mea a fost 513, foarte curata, acum eu ce vina am? Vrei sa spun ca a fost murdară? A fost foarte curată.

La baie am spus și eu ca nu cred ca mergea aerisirea.

Ușa la balcon se închidea la mine, poate ați avut voi ghinion.

Am spus și eu de geamurile de la lift ca erau murdare.

Acum fiecare pentru ce duce, ce așteptări are... suntem diferiți ca oameni. Mie și fetei mele ne-a plăcut, am 10 concedii în BG, plus Turcia, Grecia, Egipt, Italia, Germania, Austria, Cehia, China, Hong Kong, Macao, Spania, Franța, Ungaria, nici nu mai știu pe unde am mai fost, nu sunt venit cu pluta pe conductă, este doar părerea mea.

Eu nu am pretenții la mâncare, bautura nu consum, eu sunt o fire mai sportivă, o carnita la cuptor sau la grătar, niste legume, salata... eu asta mănânc și acasă.

Cafeaua sa fie bună, aaa și am băgat înghețată la greu cu topping din ala de ciocolată.

Îmi pare rău că nu a fost pe gustul vostru, dar pentru noi a fost foarte bine. Știam la ce sa ne așteptăm, d-aia am luat și doar 4 nopți.

[18.08.22 23:11:39]

@cilie:

eu sunt acum la hotel.

Poţi folosi linkul SCRIE IMPRESII (se deschide într-o fereastră nouă)

[18.08.22 23:41:02]

@vld79: si tu crezi ca eu sunt prima data in bg? Sau nu stiu ce inseamna mancare si servicii? Tu zici ca a fost ok? Ce a fist ok? Mancarea care nu se manca la pranz era servita seara? Friptura care era sa-mi scoata un implant? Faptul ca nu se debarasa la timp mesele? Ca ne rugam de ospatari sa aduca mancare? Ca plaja era la dracu... ca iti ofera sanaa ca o zi intreaga sa stai pe o plaja fara apa dus si wc. Ce naiba e de laudat? Vrei sa-si ia si altii tepe de 1200 euro? Ai gasit mereu mese... glumesti. O sa revin cu poze si filmulet daca o sa pot sa le urc. Un hotel de 4 stele trebuue sa aiba tot ce descrii tu ca a avut. Si sa mearga perfect. Parcarea neasfaltata cu pietre si praf de am zgariat trolerele... masini parcate in tufisuri... asta lauzi tu? Ti-a placut f bine mai du-te si lauda... ce sa zic de sezlonguri... ca in prima zi nu erau disponibile si ca in fiecare dimineata trebuie sa pui prosoape...

[18.08.22 23:59:03]

@cilie: care mașini parcate în tufișuri??? Eu am parcat în parcarea de vis a vis de hotel cu bariere, camere de luat vederi și paznic.

Eu am. mancat carne de vita la cuptor care era frageda de o mâncai cu gingiile și la fel miel la cuptor, porc la grill... nu stiu ce implanturi ai tu, dar ale mele au stat bine.

Ce mâncare sa iti aducă ospătarii? Ca asta nu inteleg.

Iar mese găseam mereu, eu nu ma duc primul la masa, dimineața ma duceam la 9, la prânz la 13 și seara la 20.

Ori eu sunt super norocos, ori tu foarte ghinionist.

Dacă ești d-ala care pune prosoape pe șezlonguri, acum te înțeleg de ce ești supărat, probabil ți le-a luat salvamarul.

Nu este ok pentru un sejur de 7 nopti pe 1200 de euro, dar câteva zile pe 5-600 de euro e perfect.

[19.08.22 00:18:05]

@vld79: mancarea din care te autoserveai!!! Parcarea nu e pazita. Scrie f clar unguarded. Dar de ce ma cert eu cu tine... tu ai parerea ta... eu traiesc o vacanta de rahat la un hotel pentru care recenziile facute nu reflecta nimic din realitate. Daca tu te multumesti cu 1 friptura, eu impreuna cu cei 12 prieteni dorim sa vedem la restaurant pui vita porc in cel putin 3 feluri gatite cu ulei, fara ulei vreau sa vad mancare pentru orice pretentie culinara. Daca garnitura mazare, orez porumb ti se pare ok atunci ai o problema. Daca pestele cu gust de bicarbonat ti se pare ok ai o problema. Sau crezi ca cele 15 familii care nu eram noi ci alti romani ghinionisti care erau suparati azi la receptie si comentau exact ce am scris pana acum li se parea ca totul e ok iar ai o problema. La fel cum dupa 5 ani de facut Kaliakra superior Albena am fost dezamagit asa sunt si de acest hotel. Nu imi veni cu povesti siropoase despre peisajul frumos pana la plaja de faptul ca te duci la Oasis sa inoti, ca iti faci nevoile la Imperial si ca platesti pe plaja 7 leva pt o apa plata desi ai platit AI. Reviewul tau este imbracat frumos dar daca citesti printre randuri nici tu nu cred ca ai fost exstaziat

[19.08.22 00:18:19]

@cilie: și sa încheiem aceasta polemica, dacă te-ai dus sa bagi la ghiozdan, ai luat țeapă, trebuia sa te interesezi dinainte.

De fiecare data când am fost sa mâncăm erau minim 3-4 mese libere. Eu nu am făcut pretenții ca vreau numai pe terasă, de obicei mâncăm inauntru, la mesele acelea micuțe de 2 persoane, de lângă stâlpi. Repet, am fost doar eu cu fata.

Poate voi erați mulți și pe metoda românească, ca la nunta sa stați toți la masa 6-8 persoane, sa uniți mesele, ca asa sunt românii de obicei și d-aia nu gaseati.

Crezi ca am vreun interes sa ii laud gratuit?

Dacă mie mi-a plăcut, care e problema ta?

Scrie-ti review-ul tău, fa-i praf și sa fii sănătos!

[19.08.22 00:27:48]

@cilie: Pai vezi ca mi-am dat seama... sunteti 12 insi și vreți sa stați toți la masa ca la nunta, d-aia nu găsiți locuri.

Dacă eu am fost doar cu fi-mea și găseam mesele alea micuțe despre care ti-am spus, e vina mea?

Cica mâncarea din care te autoserveai... pai logic. Tu așteptai sa iti aducă ospatarii la masa, sau care e treaba? Chiar am dubii ca ai mai fost la All Inclusive vreodată ????

Exact cum am anticipat, încă o data, tu și gașca ta vedeți un concediu prin bagatul la ghiozdan... aia e, ghinion de data asta, data viitoare fiți mai vigilenți, citiți review uri pe diverse site-uri, documentati-va mai băieți!

Nici mișcarea nu va prea place, din cate se pare. Cum spuneam, oameni diferiți, nevoi diferite, păreri diferite.

Toate aceste neajunsuri le puteai afla dinainte, fără sa "pierzi" 1200 euro, dacă citeai pe booking. Sa iti dau mintea mea? Nu pot! ????

Hai pace!

Concediu plăcut, cât a mai rămas!

[19.08.22 00:51:15]

Și vad ca tot nu înțelegi o chestie, SUNTEM DIFERITI CA OAMENI, AVEM NEVOI DIFERTITE SI PARERI DIFERITE.

Voi ați plecat grup de prieteni pe distracție, băutură, leneveala, cum am făcut și eu în alți ani și nu sunteți mulțumiți de ce ați găsit.

Eu am plecat strict pentru fi-mea, am cautat cel mai ieftin hotel cu Aquapark, sa aibă scor peste 8 pe booking și sa nu fie nici departe, gen Sunny Beach, Nessebar, Sozopol.

Am făcut mai multe concedii anul acesta, mai scurte, și mai facem pana la sfârșitul anului.

Ea de aici a plecat super încântată, i-a plăcut Aquapark ul, care probabil pentru voi e neinteresant, piscina de jos, ne-a plăcut amandurora, mai ales cu porțiunea aia unde stai ca pe canapea în apa, i-au plăcut jocurile din apa, alea cu aruncat linguri și furculițe în apa, ea a făcut înot și avea și ochelari și se baga rapid sile scotea... acum eu ce sa spun.

Ne-au plăcut plimbările, ne-au plăcut pescărușii care stăteau ziua pe digul acela, nu ne-a deranjat deloc distanta pana la plaja, chiar mergeam de 2 ori pe zi, dimineața de la 9.30 la 12.30, apoi un pic de pauza după masa de prânz, bagam piscina pana pe la 17 și iar o ora doua la mare. Când mergeam după amiaza, nici nu mau mergeam la plaja hotelului, mergeam direct la plaja superba de la Oasis, nu se mai plătea nimic și oricum nu mai era mai nimeni acolo.

Seara o luam la pas pana în partea cealaltă a stațiunii și mai ajungeam în cameră după ora 23.

Mașină a fost în siguranță, parcarea poate nu e păzită, dar ca să o fure cineva, ar însemna să treacă prin bariere. O sa vezi la plecare, ca nu ieși din parcare pana nu suna paznicul la recepție sa I se confirme ca ai făcut checkout ul, deci eu consider ca e foarte ok. Nu e păzită în sensul ca ar putea da iti fure din mașină, dar mașina cu totul nu are cum.

Dacă fata mea a fost mulțumită, pentru mine e perfect, nu am eu treaba ca nu a fost carnea de vita gătită în 3 feluri.

Eu încă am dubii cum de te așteptai tu sa te servească ospătarii la all inclusive. Pe bune, ai mai fost vreodată? Poate ai fost în pandemie doar, când erau alte reguli, sau la restaurant a la carte, cu programare, care de obicei sunt țepe peste tot, altfel nu îmi explic ce este cu aceasta aberație.

[19.08.22 06:46:19]

@vld79: eu nu am spus ca am stat 12 la o masa. Nici macar nu am incercat. Nici nu mananc cu 12 guri. Nici asta nu pot sa o fac. Nici nu am asteptat sa ma serveasca ospatarul pentru ca e cu autoservire daca ai din ce sa te autoservesti. Eu am spus ca ii tragwam de maneca sa reumple tavile. Aseara am facut scandal... vre-o 15 familii care nu au mai putut accepta mediocritatea pe care altii o accepta ca normalitate. Nu e normal sa ai hotelul full de turisti si sa nu fi pregatir pt asta. Nu ne-a cazut mana sa debarasam noi mesele. Nu ne-a cazut rangul sa asteptam sa se elibereze mesele... dar imi pare rau sa-ti zic aici... nu e normal sa vezi femei cu copii stand pe terasa asteptand sa se elibereze un loc sau mancand efectiv pe balustrada. Tu zici ca nu ai vazut sticlele de lapte jegoase, farfuriile ciobite, mutrele pe care le faceau chelnerii cand le ziceai ceva. Tu nu ai vazut nici spectacolele cu barbati din public imbracati in femei cu mingii puse in loc de tate si cu obiecte in jurul pelvisului care simulau ce banuiesti... nu mai zic de dansurile lascive pe care teebuiau sa le faca in fata unui public minor. Sa-ti mai zic de ce se intampla pe muzca lui Joe cockeer? Tu nu ai vazut asta. Tu ai spus o poveste frumoasa pe care multi o sa o aprecieze dar scopul acestui site e sa vedem ceea ce e nasol nu sa laudam... hotelul e cotat peste 8... din punctul meu de vedere nu merita nici 6. E varf de sezon nu? Sa fin sanatosi

[19.08.22 08:14:36]

@cilie: iti respect punctul de vedere.

Farfurii ciobite sau unele nu foarte curate sunt peste tot la AI, nu le spala de mana, le baga in masina de spalat vase si depinde cum ies de acolo.

Am vazut spectacolul cand se imbracau baietii aia in femei... mare lucru, ce sa zic...

Si ai spus clar cu subiect si predicat ca marele of a fost ca nu te serveau ospatarii la masa.

Dar repet, este parerea ta si o respect, asteptam review-ul. Fa-i praf!

Concediu placut in continuare!

[19.08.22 08:29:17]

@vld79: nu rastalmacii ce am spus. Nu am mers la a la cart. Stiu bine ce inseamna bufet suedez. Eu am spus ca dura foarte mult pana faceau refill la mancare. Nu mai incerca sa-mi rastalmacesti vorbele.

cris1982PHONE
    [19.08.22 08:46:59]

@cilie:

Aseara am facut scandal...

Și s-a produs efectul dorit? S-a văzut vreo îmbunătățire? Sau ați rămas doar cu scandalul?

Sunt curioasă dacă publicul aprecia astfel de spectacole. Eu le consider de prost gust, dar știu că gusturile nu se discută. Sper să scrii și tu un review că e foarte interesant ceea ce povestești și cred că utilizatorii acestui site merită să afle atât părțile bune, cât și cele mai puțin bune, pentru o bună informare și pentru ca alegerile să fie făcute în deplină cunoștință de cauză.

[19.08.22 08:50:15]

@cilie: Asteptam review-ul!

Am dat grad de satisfactie 85%, nu am spus nici eu ca a fost perfect, cine citeste intelege si partile negative.

Faceti si voi review-uri cu parerea voastra si iese media.

Sa vezi si la Sol Nessebar, mare resort de 5*, ce ma mai plimbam cu farufuria in mana pana gaseam o masa...

Sa vezi la Obzor, la mare hotel de lux, nu ca iti dadeau seara mancarea care ramanea de la pranz, ca asta e normal peste tot la AI, iti dadeau a doua zi tocanita din resturile ramase. Am gasit snitel de pui in tocanita... despre ce vorbim aici.

Mancarea la Dolce Vita este decenta, nu pentru pretentiosi, am detaliat, dar nu mori de foame, nu faci toxiinfectie alimentara.

[19.08.22 08:56:57]

@cris1982: eu am prins intr-o singura zi, la piscina un spectacol de genul asta, era ceva arabesc si 2 baieti erau imbracati in fete si aveau 2 baloane in loc de sani.

Ce spune el cu muzica lui Joe Coker, banuiesc ca era seara. Eu seara nu stateam la spectacolele lor, dupa masa, pe la 20.30 plecam la plimbare pana in capatul celalalt al statiunii, stateam pe sezlonguri pe plaja si mai ajungeam in camera dupa ora 23.00, asa ca nu pot sa ma pronunt despre spectacolele de seara.

cris1982PHONE
    [19.08.22 09:07:11]

@vld79:

Ai fost cam dur în exprimare și pe nedrept. Chiar tu ai scris în review că mâncarea e un mare minus pentru acest hotel. @cilie a spus că s-a documentat înainte de a alege hotelul, a citit review-rile, a văzut scorul mare de pe booking, iar nemulțumirea lui constă tocmai în faptul că în recenzii se prezintă o poleială frumoasă și nu realitatea. E supărat că din cauza recenziilor bune, nemeritate, el și-a luat țeapă. Dacă ar fi citit și el prin recenzii toate problemele pe care le-a expus pe aici, cu siguranță nu ar fi ales acest hotel.

Eu nu pot înțelege cum poți recomanda acest hotel, și pentru ce ai reveni. Trebuie ținut cont și de faptul că prețul este măricel. Dacă plăteai 100 euro pe noapte înțelegeam să nu ai nicio pretenție, dar la 200 euro totuși...

[19.08.22 09:22:45]

@cris1982: da, acolo am fost un pic cam dur, in rest este greu de inteles limba romana?

Eu sunt fixist la mancare, mananc meniu fix dimineata, branza, ou, masline, castravete, ardei, rosie si beau o cafea expresso.

La pranz si seara mananc carne la cuptor sau branzeturi si salate, eu asta mananc, pentru mine a fost pefrect, am gasit 5-6 feluri de carne la cuptor, pui, porc, curcan, vita care se gaseste peste tot, precum si carne mai pretentioasa: miel, rata, iepure, salate de toate felurile si dressinguri.

Repet, eu asta mananc, pentru mine a fost perfect.

Da, recomand cu caldura, dar am detaliat, cine se regaseste in review-ul meu, o sa mearga la sigur, am spus clar ca nu este prentru pretentiosi si ca daca stai mai multe zile poate deveni o problema pentru copii.

Cine are ochi sa citeasca si minte sa inteleaga, isi face o parere completa, cine e superficial si citeste doar titlul, sa fie sanatos.

cilie, cris1982, mishu, vld79, Yoda
    Alte impresii din această RUBRICĂLTI Dolce Vita Hotel (ex RIU) :