ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 10.08.2022
AUG-2022
Prieteni
EXCELENT

O vacanta frumoasa!

Scriu acest review, proaspat intoarsa de la acest hotel.

Pentru mine a fost un hotel care are un raport calitate-pret, corect.

Am venit prin prisma unei agentii, cea mai buna alegere, drumul fiind asigurat tot cu ajutorul lor, totul a fost ireprosabil.

Hotelul, unul superb, am auzit in hol persoane nemultumite (nu stiu cauza, dar erau romani), daca acasa stati in lux, acest hotel posibil sa nu va satisfaca toate nevoile. Dar la banii investiti... aleg sa cred ca exista doar oameni care cred ca intr-o vacanta toti sunt la cheremul lor, exact in momentul in care vor ei.

despre SERVICII

Personalul, ireprosabil.

La receptie limbile cunoscute sunt: engleza, rusa si germana.

In resr, cu exceptia doamnelor de la SPA, sunt foarte putini cu care te mai poti intelege (in limba engleza), dar sunt foarte receptivi si draguti, dornici sa te ajute cu orice pret, trebuie doar sa ai rabdare pentru a putea trece de bariera lingvistica, mie mi-a placut enorm tot staff-ul, mereu cu zambetul pe buze si pregatiti sa iti sara in ajutor. Oamen cu suflet bun!!

Seara, dupa cina, daca alegeti sa ramaneti pe terasa sa beti ceva, cei care debaraseaza mese, va vor aduce si bautura in loc, daca sunteti dornici, ei va sar in ajutor.

despre CAMERE & COND. CAZARE

Camera a fost superba, spatioasa, un design foarte frumos. Dotata cu teveizor integrat in oglina, frigider caruia i se face reumplerea zilnic, daca se consuma bauturile (berea se primeste doar in prima zi).

Baia este ceva unic, eu nu am mai intalnit acest concept, foarte interesant de altfel. Exact cum se vede in poze! Nu va speriati, are aerisire buna! :))

Balconul suficient de mare.

Am stat la etajul 8/8, vedere spre mare, SUPERB! Zicea cineva ca nu se vede marea... nu stiu de la ce etaj, de la mine se vedea super.

Aerul conditionat face fata cu brio caldurii, doar sa fiti atenti, daca deschideti usa LOGIC, se opreste aerul. Spun asta fiindca am prins niste romani, scandalagii, la receptie care ziceau ca e stricat aerul lor...

Marimea camerei este potrivita, compartimentata foarte OK.

S-au schimbat zilnic proasoapele si la 2-3 zile lenjeria. Daca nu apasati butonul pentru a se face curat, nu vor intra in camera!

GASTRONOMIE (BUC & MASĂ)

Spatiu suficient pentru a lua masa, afara sau inauntru. Chiar daca am fost intr-o perioada aglomerata, mereu am mancat afara, niciodata inauntru, este spatiu suficient.

Este foarte curat si frumos.

Mancarea este buna, sunt o persoana foarte pretentioasa, dar mereu am avut ce sa mananc. Exista feluri de mancare foarte condimentate, cu acel condiment specific.

Un minus il au prajiturile... iti iau ochii, efectiv, dar nu exceleaza, sunt acceptabile, dar nu minunate.

Fructele destul de variate si bune.

Trebuie sa incercati restauralul a la carte!

Snackbar pe plaja si la piscina, mancare buna dar nu foarte variata!

PLAJA & MAREA / LOCAȚIE și ÎMPREJURIMI

Hotelul se afla intr-o zona destul de retrasa, mai sunt hoteluri pe langa, dar predomina linistea. Este perfect pentru o vacanta fara galagie, fix in fata hotelului este capatul de linie al autobuzelor care duc pana in centrul orasului Side (daca doriti sa explorati magazine), dar recomand bazarul din Antalya pentru acest lucru (noua agentia ne-a aranjat o zi expre pentru acest lucru, gratis)

Plaja este foarte mare, incapatoare, in general primele 3 randuri se ocupa, in spate este mai mereu gol. Nisipul nu este cel mai fin, la intrarea in apa sunt pietre, recomand papucii de apa!

Intrarea in apa se adanceste repede, asadar aveti grija sa nu va speriati daca din 6 pasi nu mai atingeti fundul apei.

despre DISTRACȚIE & RELAXARE

Hotelul prezinta piscina interioara, goala mai mereu, desigur. Langa aceasta se afla centrul SPA, recomand sa experimentati. preturile relativ ok, 49eur:sauna, hammam, masaj, masca cu argila.

La piscina este loc pentru toata lumea, mereu am gasit loc, dar este relativ aglomerat.

Exista bar la piscina, inghetata, vafe (la anumite ore), si pe la ora 17, ies mereu cu cate o gustare.

Hotelul are un loc de shopping, cu preturi ok.

La capitolul locuri de joaca, animatori, nu cred ca exceleaza, nu am vazut ceva deosebit pentru copii, este un hotel pentru cupluri/ grupuri de prieteni.

Am avut o zi de spuma-party, se fac si clasicele exercitii in apa si sunt si zile de zumba.

Trimis de iuliaioana31 in 10.08.22 08:01:02
Validat / Publicat: 10.08.22 09:25:46
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA. A mai fost în/la: Kussadasi, un oras mult mai dinamic, comparativ cu Side.

VIZUALIZĂRI: 4994 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (iuliaioana31); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[10.08.22 09:22:42]

Bun, echilibrat review-ul

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_add9.p ... 08701&hid=22005.

[10.08.22 09:23:00]

„Numele utilizator” alocat automat de către program (la primul review încărcat) - ux122367 - este, pare-se, confuzant, derutant pentru unii utilizatori. Când ai timp, îl poți schimba într-o formă mai „umană” (de ex „popescu2020”) - folosind butonul schimbă username de aici

[08.01.23 11:48:11]

@iuliaioana31: Mulțumiri pentru schimbarea username.

• Alte impresii din această RUBRICĂBosphorus Sorgun Hotel [Titreyengol]: