ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 09.08.2022
ÎNSCRIS: 08.07.10
STATUS: PREMIUM
JUL-2022

'Opționale' din Katerini: croazieră Skiathos

NB: Review-ul a primit „Punctaj Adițional Actualizare RUBRICĂ— (1) la momentul publicării, în rubrica curentă nu existau impresii din anul curent sau anul trecut ; — (2) depășește pragul minim calitativ & cantitativ al descrierii. Voturile FB/FU, B/U sunt de valori semnificativ mai mari.
[fb]
NOU TIMP CITIRE: 1 MIN

Skiatos — o incantare pentru ochi si pentru suflet

TIPĂREȘTE URM de aici

Prima excursie pe care am facut-o este la Skiathos.

Am achizitionat excursia din Paralia Katerini, de la o agentie nu mai stiu exact numele, dar sunt o gramada de agentii cand va plimbati prin statiune, atentie insa ca pretul difera semnificativ de la o agentie la alta. Noi am. achizitionat-o la pretul de 30 de euro de persoana insa erau si cub35, cu 40 si 45. Pretul include transportul cu autocarul pana in portul Glyfa.

Am plecat la ora 5.20 din parcare de la Lidl, dupa un drum de 1 ora si jumatate a urmat o pauza de cafea in apropierea orasului Larisa, apoi inca vreo ora cu autocarul si am ajuns in portul Glyfa. Acolo ne astepta vaporul Venus cu un echipaj minunat, cu care am calatorit inca 2 ore pana la insula Skiatos, plaja Koukounaries.

Pe vapor in aceste 2 ore a fost o petrecere cu doi dansatori locali care au organizat Metaxa party.

Bautura nu este inclusa in pret dar poate fi cumparata de pe vapor.

Am ajuns la Skiathos, ghida vorbitoare de limba romana ne-a facut un tur al orasului care dureaza maxim 30 min, apoi fiecare a mancat ce a vrut contra cost bineinteles, apoi plimbare de voie timp de 2 ore.

Apoi am mers la plaja Koukounaries unde a fost program liber 2 ore jumatate.

Plaja este minunata, curata, cu apa limpede, nisip fin, e superb.

La intoarcere exact acelasi program ca si la dus, am ajuns la hotel in jur de ora 23, a fost o zi incarcata insa a meritat.

Citește și CONTINUAREA aici

[fb]
Trimis de raly in 09.08.22 20:38:50
Validat / Publicat: 09.08.22 21:05:50
  • A fost prima sa vizită/vacanță în GRECIA
  • Alte destinații turistice prin care a fost: germania, franta, austria, belgia, luxemburg, bulgaria, turcia

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (raly); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.
P06 Skiathos de pe vapor

Puteți VOTA acest articol: voturi de valoare mărită

PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 20100 PMA (din 16 voturi)

webmasterX [09.08.22 21:05:13] »

Mutat, la reorganizare, în rubrica "'Opționale' din Katerini: croazieră Skiathos, PARALIA KATERINI" (deja existentă pe sait)

[Rubrica inițială: [Alte] Excursii opționale din Katerini]

Te rog să eviţi pe viitor folosirea exclusivă a literelor MAJUSCULE (LITERE MARI, inclusiv în titlu!), această practică este nerecomandată (îngreunează citirea) şi în general considerată lipsită de politeţe pe internet.

În limbaj internaut, a scrie cu LITERE MARI înseamnă că strigi la noi! Vezi, de exemplu, aici

Textul în cauză a fost ajustat de noi, mai sus.

ralyscris / TELEFON [09.08.22 21:09:57] »

@webmasterX: Imi cer scuze, o sa tin minte pe viitor!

webmaster [09.08.22 21:15:15] »

Review-ul a primit „Punctaj Adițional Actualizare RUBRICĂ

— (2) depășește pragul minim calitativ & cantitativ al descrierii.

raly