ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 06.08.2022

Foarte nemulțumit
Sub orice critică

încărcat de pe telefon!

Dezamagitor

Am plecat la drum cu gandul de a avea o vacanta linisitita cu servicii bune si unde sa ne simtim bine. Am platit foarte mult pt 6 nopti si am reusit cu greu sa rezistam 2 nopti.

Cum am ajuns ni s-a dat o camera la etaj 2, ca sa intelegeti ei nu au parter, este de fapt etajul 1 la noi. Noi platind pentru o camera deluxe cu vedere la mare.

Camera era murdara, draperii patate, covor patat si murdar, gresia murdara si fotoliul la fel de murdar.

Cu insistente dupa 1 zi ni s-a schimbat camera care nu era cu mult mai curata doar ca vederea de la etajul 5 era mai buna.

Ceea ce este inca mult mai grav este faptul ca mancarea era alterata. Cerealele la copii trase, salate ofilite, masline alterate si fructele nu erau proaspete. In tot restaurantul exista un dispenser de apa, gen fantana pt ca apa nu se serveste la sticla nicidecum.

Am fost la pranz sa mancam la restaurantul lor a la carte, unde am luat o ciorba pui, paste carbonara si pui cu piure. Ce credeti puiul era prefipert, cu siguranta facuse supa din el si ulterior tras la tigaie. Paharele din restaurantul a la carte erau de plastic iar florile ofilite, le cadeau petalele. Am platit 170 lei si ne- am lamurit cum sta treaba si cu restaurantul acesta in care nu intelegeam de ce nu e nimeni. Aa si apropo nu deschis decat intre anumite ore.

Pentru ca tot am zis sa rezistam am incercat sa mancam la o terasa dupa faleza dar si acolo dezastru.

Plaja este lata, relativ ok, pacat ca n-are o toaleta si un bar. Apa marii frumosa iar sezlongurile si umbrele sunt genul de se gaseau la noi demult, fara saltea, umbrele in acelasi stil, nu stuf sau ceva frumos. Primele 2 randuri de sezlonguri sunt insa taxate suplimentar chiar dc esti cazat la ei.

Piscina era atat de rece ca parca se ocupau cu racitul, era imposibil sa te bagi in ea. Si alta problema semnalata de alt turist era faptul ca te puteai taia in interior.

Am semnalat toate aceste probleme managaerului hotelului care mi-a zis ca ma intelege dar managaerul restaurantului de o nonsalanta rar intalnita: mi-a transmis ca turistii vin la ei tocmai pentru mancarea foarte buna.

Am fost de ex la Melia Hermitage, Nisipuri care daca ar fi sa compar este de cel putin 600% peste ei, care au si all inclusive si pretul mai mic ca aici.

Parcarea nu stiu cat este dar stiu ca pentru 2 zile cat am rezistat ne-au luat 100 lei aprox.

Eu cu siguranta nu voi mai reveni aici si sper sa ajute si pe altii review-ul meu.

Tot ce are acest Hotel de 5* sunt preturile in rest daca vreti sa nu va pierdeti banii reorientati-va catre alt hotel.

despre SERVICII

Personal nepasator ca sa intelegeti in restaurant am vrut sa unim 2 mese si nimeni din personal n-a bine-voit a le muta. Cand am cerut 0 lingurita mi-au arat unde se gaseste iar la insistentele mele a 3 oara mi-au adus dupa ce insista ca le pot ridica singura.

despre CAMERE & COND. CAZARE

Camera nu este de hotel de 5 stele, am gasit perdele murdare, fotoliu patat si mocheta la fel.

GASTRONOMIE (BUC & MASĂ)

Mancare veche, 2 feluri de ciorba de cartofi inca una de pui dar facuta cred din supa la plic, salate ofilite, masline alterate si cerealele pentru copii trase.

PLAJA & MAREA / LOCAȚIE și ÎMPREJURIMI

Mare cu intrare linsa, plaja relativ ok. Lipsesc toalete si barurile pe plaja.

despre DISTRACȚIE & RELAXARE

slab, loc de joaca f mic

Trimis de Monica40 in 06.08.22 17:08:43
Validat / Publicat: 06.08.22 18:03:10
  • A fost prima sa vizită/vacanță în BULGARIA

VIZUALIZĂRI: 1135 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Monica40); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[06.08.22 18:02:44]

@Monica40: bun-venit pe AmFostAcolo.ro.

cris1982PHONE
[06.08.22 21:08:14]

@Monica40: Ai bifat perioada sejurului ca fiind decembrie 2014, motiv pentru care articolul este arhivat și nota nu intră în media hotelului. Mi-e greu să cred că aceea este perioada corectă și tind să cred că ai greșit când ai bifat perioada.

[06.08.22 21:21:35]

@cris1982: Bună observația

- am modificat, cel puținprovizoriu, data sejur în „IULIE 2022”

- dacă sejurul a avut loc în altă perioadă, rugăm autoarea să ne scrie (aici, ca ecou)

rentea
[10.08.22 19:16:24]

@Monica40: Mie mi s-a parut exceptional aproape totul anul trecut, cand am fost acolo. Daca s-au degradat in halul acesta, e trist desigur... insa ma cam indoiesc...

Monica40PHONEAUTOR REVIEW
[10.08.22 22:55:03]

@rentea: inteleg ce spui, asa am ajuns si noi la acest Hotel dupa review urile exceptionale si crede-ma nu am intalnit Hotel mai prost ca acest, in afara pozitiei si a faptului ca a fost renovat la un moment dat, nu l poti numi hotel de 5 stele.

Serviciile nu s de 5 stele, mancarea nici macar de 3.

Sincer nu ma asteptam la fructe de mare ca-n Grecia, la barbecue seara ca n Turcia dar sa dea dracu nici o salata fresh sa nu fie in stare, o apa rece la sticla, cereale proaspte si lapte calitativ pt copii. Sa intelegi totul era alterat, nimic fresh. A fost cosmaru nostru acest concediu.

Am fost si la Melia Hermitage care la capitolul mancare sunt peste ei cu mult adica sunt exceptionali.

eu am pus o recenzie, este parerea mea, nu incerc sa conving pe nimeni dc tie ti a palcut mergi in continuare, noi insa consideram ca dam foc la bani pe un asemenea loc, de altfel asta am si facut.

Monica40PHONEAUTOR REVIEW
[10.08.22 23:00:01]