ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 30.06.2022
PREȚ 100 lei
Raport PREȚ/CALITATE:
REEZONABIL

Unde mâncăm în Berzasca?

NB: Review-ul a primit „Punctaj Adițional Actualizare RUBRICĂ— (1) la momentul publicării, în rubrica curentă nu existau impresii din anul curent sau anul trecut ; — (2) depășește pragul minim calitativ & cantitativ al descrierii. Voturile FB/FU, B/U sunt de valori semnificativ mai mari.
[fb]
NOU TIMP CITIRE: 1 MIN

Cea mai buna ciorba de peste

In aceasta dimineata imi suna telefonul, deplasare urgenta pe clisura dunarii pentru a semna niste documente, asa ca pe nepuse masa, impreuna cu un prieten, urcam in masina si la drum... dupa 2 ore ajungem pe clisura.

Dupa semnare actelor ne-a apucat foama, afara fiind 37 de grade hotarasc rapid sa urcam pana la Pensiunea Ecaterina sa mancam si sa ne racorim putin. Am fost cazat in 2018 aici – vezi impresii, tot aici am mancat cea mai buna ciorba de peste.

Ajungem la Pensiunea Ecaterina ne hotaram sa intram inauntru, desi piscina de afara imi facea cu ochiul, dar fiind 37 de grade si un aer uscat am preferat sa luam loc la masa inauntru, la racoare.

Comandam din prima bauturile, apa plata (9 ron/330 m, ) si bere ursus (11 ron/0.5) si pana sa hotaram felul doi, primul fiind vestita ciorba de peste cu crotoane si cascaval deja au venit bauturile.

Am comandat 2 portii de ciorba de peste (25 ron portia) si 2 portii de coaste de porc cu sos barbeque si cartofi la cuptor (45 ron/portia).

Servirea a fost prompta, am fost multumiti si de servire dar si de gustul mancarii, care era asa cum il stiam de acum 4 ani, adica divin.

Daca aveti drum pe clisura dunarii, va recomand cu caldura Pensiunea Ecaterina, atat pentru cazare cat si pentru servicirea mesei dar si pentru piscina sa si privelistea de vis asupra dunarii.

[fb]
Trimis de resita2009 in 30.06.22 17:35:01
Validat / Publicat: 30.06.22 19:51:18
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BERZASCA [CS].

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (resita2009); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.
P12 Pensiunea Ecaterina

Puteți VOTA acest articol: voturi de valoare mărită

webmasterX [30.06.22 19:46:22] »

Mutat, la reorganizare, în rubrica "Unde mâncăm în Berzasca?, BERZASCA [CS]" (deja existentă pe sait)

[Rubrica inițială: BUFFER UndeMâncăm]

mishu [30.06.22 20:03:51] »

@resita2009: M-ai convins si cu bucatele dar si cu locul in care este asezata pensiunea, piscina are o vedere minunata.

Felicitari, votat cu mare drag.

webmaster [30.06.22 20:36:15] »

Review-ul a primit „Punctaj Adițional Actualizare RUBRICĂ

— (2) depășește pragul minim calitativ & cantitativ al descrierii.

MarinaCoscris / TELEFON [01.07.22 16:53:38] »

@resita2009: priveliștea chiar face toți banii. Mie în general nu-mi place ciorba de pește, dar recunosc că pozele mă fac să îi dau o șansă. Cine știe poate nu am mâncat eu unde trebuia, peștele la mine divin prăjit cu muuult mujdei și mămăligă.

Să vă fie de bine!

Votat cu mare drag și Superbonusul dat cu drag! 😁

resita2009 [04.07.22 08:04:06] »

@MarinaCo:

Nici eu nu mananc peste de felul meu (m-am inecat cu un os in copilarie si am ajuns la urgente, de atunci am ramas cu "sechele" referitor la peste) dar ciorba asta este senzatie.

Mersi de vizita si de vot.

mprofeanuscris / TELEFON [04.07.22 17:14:49] »

@resita2009: De reținut locul, Pensiunea Ecaterina pentru ciorba de pește! Să vă fie de bine!!

MarinaCo, mishu, mprofeanu

pagină generată în 0.0595819950104 sec