ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 25.06.2022

Phoenicia Blue View Hotel (ex Panoramic-Amfiteatru-Belvedere) [Olimp]4

[fb]
NOU TIMP CITIRE: 1 MIN

Superb

Imi plac serviciile de la Phoenicia si merg de 7 ani la ei, inca nu m au dezamagit cum o fac oamneii...

stiu ca la Holiday este super si aici am vrit sa vad cum e, e si mai super

despre SERVICII

De 7 ani merg in concediu la Phoenicia: la Holiday -5 ani si de 2 ani la Blue View, aici ca si anul trecut am dat la receptie peste un personal arogant si nesimtit. Sefii super amabili si placuti, dar copii de la receptie (nu toti), ignoranti si tupeu maxim. Cei de la Holiday erau ffff amabili, zambeau, vb frumos, aici din pacate foarte jalnic.

despre CAMERE & COND. CAZARE

Curat, produse de igiena corporala zilnic

GASTRONOMIE (BUC & MASĂ)

Mancare foarte buna, diversificata, cooking live, cum se golea o tava o completau, tacamuri curate, nu ciobite, ireprosabil. Sigur mai sunt si carcotasi carora nimic nu le mai ajunge sau place, doar aceea care lasau mesele pline de mancare, facand risipa pe principul "ca doar am platit... ", multa risipa din pacate, an de an vad acest lucru, se incarca faruriile la maxim si se arunca enorm de multa mancare.

😭

PLAJA & MAREA / LOCAȚIE și ÎMPREJURIMI

Plaja are scoici, dar este ingrijita, o curata seara, la ce mormane de pahare, ambalaje lasa lumea, au treaba nu gluma.

desi o armata de oameni curatau algele seara, dim erau la fel, si iar se apucau de curatat...

despre DISTRACȚIE & RELAXARE

Spectacole pt copii, concert live pt adulti, ok

[fb]
Trimis de ux125546 in 25.06.22 15:03:26
Validat / Publicat: 25.06.22 17:44:36
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în NEPTUN / OLIMP. A mai fost în/la: Tot la phoenicia blue view
  • Alte destinații turistice prin care a fost: Mamaia la Holiday super

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (ux125546); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

webmaster26 [25.06.22 17:44:23] »

@ux125546: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_add9.p ... =107840&hid=827.

Sau... poate ceva video de pe acolo? Dacă ai filmat câte ceva, ar fi zuper-util — link încărcare video.

„Numele utilizator” alocat automat de către program (la primul review încărcat) - ux125546 - este, pare-se, confuzant, derutant pentru unii utilizatori. Când ai timp, îl poți schimba într-o formă mai „umană” (de ex „popescu2020”) - folosind butonul schimbă username de aici

ovy2k5scris / TELEFON [25.06.22 22:53:21] »

În ce pavilion ați avut cazarea și în ce regim???

ux125546scris / TELEFON [26.06.22 21:56:32] »

@ovy2k5: anu l trecut am stat in Belvedere, anul acesta in Panoramic - demipensiune

ovy2k5scris / TELEFON [27.06.22 15:38:11] »

Voi reveni și eu cu un review, deocamdată este cam dezamăgitor în comparație cu anul trecut!!

Voi încerca să punctez, cât mai obiectiv, minusurile și plusurile.

m liviuscris / TELEFON [15.07.22 08:08:58] »

Cum sa notezi cu 10 un hotel în care ești dezamăgită de anumite aspecte.

Toți care merg la Phoenicia an de an spun ca serviciile au scăzut considerabil. Doar tu ii lauzi...

Eu unul având tot 2 copii nu as da 800 lei zi demipensiune ÎN România never... Pai de aici începe distracția... Răcoritoare înghețată o bere 2 pe plaja ca deh e cald... Plus încă o masă și din ce am auzit eu preturile nu sunt deloc mici pe acolo 15 lei un suc 20 lei o bere... Tragi linie... Unde ajungi... Tipic romanesc...

resita2009 [15.07.22 08:58:51] »

@m liviu:

...

...

practic se dubleza pretul... la banii astia mergi la 5* in Bulgaria sau Grecia cu AI.

Atat timp cat hotelurile din Romania au clienti nu o sa umble la calitatea serviciilor nici la pret.

m liviuscris / TELEFON [15.07.22 14:06:16] »

@resita2009: Tot ce mai salvează litoralul romanesc în momentul de fata este comoditatea romanilor de a fugi doar 3... 4 zile la mare sau a băieților de fițe care merg pe weekend plus voucherele. În rest ar sufla vântul și asa începe sa adie incet încet...

Când m-am întors din Turcia am ales ca ultima noapte Sozopol în Bulgaria...

Vă spun sincer 100 euro am cheltuit în ziua respectiva cazare servit prânz și cină plus răcoritoare, bere, tigari și înghețate. Nu am ales locație de lux sau restaurante de fițe dar și acolo cu încă 50 euro în plus cred ca as fi tras linie. Întotdeauna ne adaptăm la ce găsim în zona respectiva și dacă raportul calitate preț merită de ce nu... Voi revenii cu un review despre aceasta ultima zi din vacanța!

Toate cele bune și vacante frumoase!

m liviu, ovy2k5, ux125546