ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 12.01.2022

Granada Luxury Belek Hotel5

[fb]
NOU TIMP CITIRE: 2 MIN

Vacanță superbă!

Am făcut rezervare la acest resort in primavara lui 2020, pentru luna septembrie.

Drumul către hotel a fost extrem de plăcut; de la aeroport în 30 de minute am ajuns la destinație.

Hotelul impresionează de departe prin grandoarea lui. Imi aduc aminte de celorlalți turiști din autocar, erau curioși să afle cum se numea hotelul. Deci, ce să spun... noi eram extrem de încântați să ne îndreptăm către recepție.

despre SERVICII

Personalul amabil, zâmbitor, absolut ireproșabil.

despre CAMERE & COND. CAZARE

La recepție, cu o mică atenție in pasaport (15€) am primit o camera la etajul trei cu vedere spre piscină.

Camera... totul la superlativ. Lenjeria, prosoapele erau zilnic schimbate. Curatenie in cameră, baie zilnic. Mai putin curățenia pe balcon. Dar asta chiar nu ne-a deranjat.

GASTRONOMIE (BUC & MASĂ)

În ce privește mâncarea aici chiar a fost o problemă :) A trebuit să dau dovadă de multă vointă să nu plec cu ceva kilograme in plus. Începând cu preparatele de patiserie totul, dar absolut totul este super proaspăt! Pește pregătit in fața ta, de asemeni si carnea... preparate pentru toate gusturile. Numai spun de gama de branzeturi, legume...

In ce privește deserturile... intrece orice închipuire.

PLAJA & MAREA / LOCAȚIE și ÎMPREJURIMI

Plaja... era la cinci minute de mers cu un autocar elegant, cu aer conditionat. Acolo se afla si un bar drăguț.

Noi nu am fost la mare decat de doua ori deoarece ne plăcea mai mult la piscină. Aveam topogane, râu leneș, muzică si tot felul de activități distractive.

Dar trebuie să recunosc că marea era minunată cu apă caldă, intare lină si nisip fin. Dificil, nu? 🌝să te împarți intre atatea tentații.

despre DISTRACȚIE & RELAXARE

Serile erau tare plăcute. Spectacole, plimbari pe alei inflorite, savoarea unei băuturi spumoase toate au rămas amintiri minunate! I

ar in final vă împărtășesc aspectul care m-a încântat în mod deosebit — peste tot, în restaurante, baruri, recepție, holuri, în grădina încântătoare unde ne serveam micul dejun sau ne beam cafeaua se auzea o muzică ambientală superbă!!!

Am mai fost si in alte resorturi dar aici mi-a rămas o parte din suflet

[fb]
Trimis de M7bar in 12.01.22 15:37:50
Validat / Publicat: 12.01.22 19:12:05
  • Alte destinații turistice prin care a fost: Europa

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (M7bar); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

• rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com

webmasterX [12.01.22 16:14:52] »

Review nefinalizat - rog folosește linkul EDIT IMPRESII pentru a completa datele „tehnice” lipsă (nr nopți, transport, preț/calitate etc

Suspendat până la conformitate

webmasterX [12.01.22 19:11:46] »

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_add9.p ... 06355&hid=21570.

Sau... poate ceva video de pe acolo? Dacă ai filmat pe acolo, ar fi zuper-util — link încărcare video.