ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 11.01.2022
Raport PREȚ/CALITATE: EXCELENT

World Heritage Hotel3

[fb]
NOU TIMP CITIRE: 2 MIN

Istanbul in 2022? Review World Heritage Hotel (3 min. de Moscheea Albastra)

Hotelul mi-a fost recomandat de o agentie de turism in urma vizitarii a mai multor clienti a acestui hotel.

Tin sa precizez ca sunt 2 hoteluri!

Cel pe care il precizez eu si in care am filmat si fotografiat este hotelul de pe Binbirdirek, Sultanahmet Old City, Terzihane Sk. No:17,34122 - lanfa Lady Diana Hotel 4*!

Am ramas surprinsi de cat de bine arata camera:

VIDEO: https://www.youtube.com/watch?v=9HpJ_xWyC48

despre SERVICII

De cum intri in hotel ti se da o harta, o parola la Wi-Fi, un ceai, o cafea, o prajitura, informati depre mijloacele de transport in comun, atractii turistice, locuri de unde poti cumpara diferite chestii.

Vorbesc domnii de la receptie engleza mai bine decat mine.

despre CAMERE & COND. CAZARE

Camera se poate vedea in pozele atasate si in clipul video de pe YouTube in primele minute:

Filmarea este din Septembrie 2021, nu cred ca s-a schimbat ceva de atunci.

GASTRONOMIE (BUC & MASĂ)

Micul dejun se poate vedea in 2 clipuri, in linkul nr 2 am fost lasat sa filmez cu 10 minute inainte sa ajunga toti turistii cazati sa manance si am luat fiecare preparat in parte si l-am prezentat atat cat am stiut.

Link 1: https://www.youtube.com/watch?v=epn8t0m1-n4

Link 2: https://www.youtube.com/watch?v=zvNjT_Weu50

Recomand covrigii (Simit), omletele facute de ei, carnaciorii prajiti, maslinele si prajitura cu crema alba si blat cu fata zambitoare.

LOCAȚIE și ÎMPREJURIMI

Au parcare in caz ca mergeti cu masina. Hotelul este la 3 minute de Moscheea Albastra, la 2 minute de statia tramvaiului T1, la 6 minute de Grand Bazar.

despre DISTRACȚIE & RELAXARE

Chiar daca hotelul are 3 stele, serviciile sunt de 4 stele. Te simti ca acasa acolo!

Restaurantul este la ultimul etaj, la receptie au si o zona unde poti sta sa bei o cafea, sa te uiti la TV, sa citesti o carte, sa lucrezi (erau oameni care veneau dimineata cu laptop-ul si aveau diferite coferinte).

Sunt foarte multe magazine la 1 minut de hotel, restaurante. Unele mai ieftine, altele mai scumpe.

[fb]
Trimis de PovesteaYT in 11.01.22 21:35:58
Validat / Publicat: 12.01.22 08:32:43
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA. A mai fost în/la: Best Western Anthea Palace, Istanbul
  • Alte destinații turistice prin care a fost: Bulgaria, Grecia, Italia, Germania, Turcia, Egipt

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (PovesteaYT); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.
P06 Mic dejun ziua 2

ECOURI la acest review