ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 07.11.2021
Familie
PREȚ 1800
Raport PREȚ/CALITATE: EXCELENT
2 AD. + 1 COPII -- v: 10

Opționale cu plecare din regiunea Hurghada

[fb]
NOU TIMP CITIRE: 1 MIN

Excursie opționala din Hurghada

Salutare, la sfârșitul lui octombrie 2021 am fost o săptămână împreună cu familia in Hurghada, cazare la Steigenberger Al Dau beach.

Despre hotel s-au scris foarte multe, nu pot decât sa îmi exprim mulțumirea față de servicii, calitatea mâncării precum si a numeroaselor restaurante unde puteai lua masa - unul principal si alte 5 unde la fiecare dintre ele puteai manca o data pe sejur, toate cu mâncare foarte bună. Singurul minus l-as da plajei acestui hotel.

Dar sa reveni la excursii si o sa ma opresc in mod particular la Orange Beach. Aici ghid ne-a fost Alameldin, [... ] care m-a impresionat prin implicarea ca toate activitățile sa decurgă foarte bine si sa beneficiem de toată distracția si amuzamentul pe care el împreună cu întreg echipajul au creat-o pe tot parcursul zilei.

Banană, sofa, 2 sesiuninde snorkeling minunate si in final 1h30 pe Orange beach.

Plaja nu pot sa spun ca m-a impresionat, foarte aglomerat - dacă această parte ar fi înlocuită cu încă o sesiune de snorkeling ar fi mai bine, dar acesta din câte am văzut e conceptul tuturor acestor excursii, toate se termina pe Paradise sau pe Orange.

Nu doar un mic amănunt care a pare nesemnificativ dar pentru tine care am o temere legat de apă adâncă a contat enorm - Alameldin a acompaniat grupul nostru însoțit de un colac marinăresc pentru a da siguranță celor mai puțin experimentați. Nu pot decât sa va recomand din tot sufletul sa faceți această excursie împreună cu Sahara Park dacă ajungeți acolo.

LOCAȚIE și ÎMPREJURIMI

Marea Roșie cu minunățiile ei

despre DISTRACȚIE & RELAXARE

O zi plina de activități si distracție

[fb]
Trimis de Ady80 in 07.11.21 15:40:57
Validat / Publicat: 07.11.21 19:05:09
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în EGIPT. A mai fost în/la: Hurghada, un hotel din lanțul Albatros

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Ady80); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.
P03 Apus de soare

webmasterX [07.11.21 19:04:25] »

@Ady80: bun-venit pe AmFostAcolo.ro.

Te aşteptăm şi cu alte recomandări din vacanţele ori excursiile tale trecute sau viitoare.

AncaNiece [05.01.22 17:34:09] »

Medo și agentia Bon Voyage Tours Hurghada ne-a fost recomandată de către o prietenă care a lucrat multi ani în turism și ii suntem foarte recunoscători! Am mers cu ei în 4 excursii: Luxor, excursie privata de snorkeling, Desert Safari și Paradise Island. Prețul este de departe cel mai accesibil din toate celelalte oferte și nu am avut niciodată impresia ca se încearcă sa ni se bage mana în buzunar, ca la alte companii. De exemplu, la Luxor am vrut tur privat (familie cu 2 copii) și ne-au recomandat turul clasic, deoarece am fost 15 de persoane într-un autocar de 50 de locuri. Excursiile au meritat fiecare leu, au fost peste așteptări, de calitate, cu ghizi și oameni care s-au ocupat de noi regește. Ne-a plăcut la nebunie, și copiilor și mai ales, adulților. Recomand din toată inima!

BY WEBM: Text trimis spre publicare ca review. Neîndeplinind condițiile impuse de Regulament pentru publicarea ca articol distinct, a fost mutat de echipa tehnică aici, ca ecou.

Ady80