ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 07.07.2010
DIN: targoviste
ÎNSCRIS: 07.07.10
JUN-2010

Hotel cu o pozitie buna in statiune

Am fost cazati la hotel Aurora in luna iunie 2010.

Am ajuns spre dimineata si spre surprinderea noastra placuta am primit si camera, o camera micuta dar primitoare cu mobilier nou, baia de asemenea ok dar tare micuta, noroc ca noi suntem mai micuti, oricum ptr noi a fost super ok.

Curatenia zilnica consta in luarea gunoiului si inlocuirea prosoapelor murdare, dar daca sunteti draguti cu camerista vi se schimba si lenjeria.

A fost un sejur placut cu cateva handicapuri, adica am fost cazati langa lift si era un zgomot teribil, nu atat de la lift, cat de la toti copiii de pe palier care se strangeau in fata liftului (holul fiind mai mare) sa se joace. Apoi am fost cazati pe partea cu foarte multe discoteci si pana spre dimineata nu ne lasa muzica house si tot soiul sa dormim.

In rest, trecand peste micile inconveniente, totul a fost super, ma voi mai duce acolo cu siguranta dar voi solicita camera pe partea cealalta... si cred ca daca as recomanda ceva ar fi balconul. Nu stiu, cu ceva sezlonguri poate, pentru ca mi s-a parut prea sarac.

Trimis de raisa in 07.07.10 22:50:39
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în MAMAIA. A mai fost în/la: mamaia hotel perla hotel dunarea hotel patria

VIZUALIZĂRI: 2166 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (raisa); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

daria40
    [08.07.10 08:52:02]

Inteleg ca ati avut numai cazare. cat a fost pretul cazarii?

TORA INGRID
    [08.07.10 11:44:23]

Raisa, alte cateva informatii ar fi utile ptr cei ce-ar dori sa ajunga, anume: pretul pe camera, pretul pe sejur;in camera aceea micuta ati stat cu tot cu copii (1-2) ati avut rezervare prin agentie, direct voi sau v-ati dus direct acolo; cu mic dejun inclus sau fara, cu masa sau fara masa; accesul la plaja, eventual piscina; locuri de parcare, alte facilitati;

As vrea sa pun in discutie urmatoarea problema: ptr mine e o problema de atitudine, si anume de ce multora ni se pare normal sa dam o atentie ptr ca personalul de la hotel sa-si faca treaba, DE CE SA FIM NOI DRAGUTI CU EI IN LOC SA FIE EI DRAGUTI CU NOI ? ; constat in multe relatari ca e ok sa dai "ceva" sa schimbe lenjeria, sa mai dai ceva sa schimbe camera, inca ceva sa... mai stiu eu ce, tot lucruri de care hotelierii ar trebui sa fie preocupati si sunt datori sa faca totul ca clientul lor sa fie multumit. Ma gandesc ca poate de aceea nici nu-si schimba modul de a trata clientii, odata ca-i stimuleaza sa dea ceva, a doua oara ca mereu clientii chiar dau. Se obisnuieste in toata lumea sa dai ceva, in austria si germania la receptie exista tot felul de "pusculite " cum erau cele ptr copii, pe fiecare scrie: personal, bucatarie, restaurant, receptie etc si au destinatia clara ca daca ai fost multumit la sfarsitul sejurului lasi "ceva " drept multumire. Astfel nu se conditioneaza serviciul hotelier si e normal sa fie asa.

Mai cred si ca noi clientii, turistii, mentalitatea noastra, suntem cei care putem schimba cele ce merg rau in turismul romanesc, schimband acest fel balcanic si pagubos de a transa nemultumirile.

N-am vrut sa supar si nu e o ditiramba la adresa ta, am profitat de cele povestite ca sa spun un punct de vedere. In rest, toata aprecierea ptr review-ul tau care desi scurt are destula informatie utila. Poate si niste fotografii ar fi de ajutor

ascent
    [08.07.10 14:05:56]

Dintre toti care au fost cazati in acest hotel, nimeni nu poate spune nimic despre restaurant? Din cate imi aduc aminte, restaurantul este f frumos, este rotund, iar mancarea era buna atunci cand am fost acolo.

RobertCodescu
    [16.07.10 20:06:52]

Nici măcar eu NU am mâncat la restaurantul lor!!! Dar NU dispera ascent poate o să apară cineva care a mâncat ceva la restaurantul lor!!!

PROMIT FERM că data viitoare oriunde mă voi caza am să iau o masă la restaurant Aurora!!!

ascent, daria40, TORA INGRID
    Alte impresii din această RUBRICĂAurora Hotel: