ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 23.08.2021
AUG-2021
Familie
REZONABIL

Vacanta in Romania exceptionala

Din auzit, fiind o locatie benefica pentru copii.

Am urma un drum cu mai multe opriri, ajungand la destinatie la ora 13 in data de 15.08.2021. Drumul a fost supravegheat de politie fiind si sf Marie in accea data.

Prima impresia cum ajungi, te trimite la punctul info unde nu era nimeni si mi-a luat veo 45 de secunde pana m-am prins ca trebuie sa urmez niste sageti care erau la nivelul genunchiilor pentru a alege zona de cazare a receptiei.

Am avut noroc am gasit loc de parcare la umbra cu toate ca masinile stateau pe 4 coloane si un rand care bloca mai toate masinile.

despre SERVICII

Ca la toate hotelurile care se respecta, intotdeauna apar mici probleme.

Cu cazarea nimic de reprosat, personal super la receptie.

Mici probleme cu conectivitatea la Internet aparute in timpul zilei, internet cazut.

In timpul meselor baietii angajati mai mult stateau cu ochii in telefonul mobil decat sa debaraseze farfuriile murdare de pe masa, sigur daca ai bun simt poti tu sa duci farfuria pana la ei sa nu se mai oboseasca saracii ca sa tot muti ochii din telefon spre clienti este incomod.

Concertele din timpul meselor erau insa o problema, am prins concert la pro consul cu boxe date la maxim si galagie peste 90 dB. Erau multi copii in zona cu mainile in urechi, insa nimeni nu ii baga in seama. Se pare ca in Romania inca nu se stie echilibru de dB, se utilizeaza zgomotul ca la marile concerte. Pacat

despre CAMERE & COND. CAZARE

curatenie ireprosabil, cand lasam prosoapele pe jos erau schimbate, odata la 2 zile se schimba intreg asternutul.

Fiind cazati la vile, avand gradina direct din balcon nu am avut ce sa facem dar au fost o parte de crengi pe balcon.

Aer conditionat functional si cu posibilitate de racire perfecta. De dormit se putea dormi bine, nu am avut tantari.

GASTRONOMIE (BUC & MASĂ)

Aproape perfecte... vrem sa fim ca in vest doar ca ne lipseste idea unei liste de produse la bauturi. trebuia sa stai la coada si chelnerul sa enumere la fiecare client ce este de baut. La orice hotel in vest/est/nord/sud vezi o hartie cat de simpla pe care scrie tipul de bautura si poti sa-l comanzi.

In rest la mancare la fel, este afisat in proportie de 70% tipul de mancare.

Chelnerii si ajutorii erau depasiti uneori de debarasarea meselor, mai sprintene erau personale de gen feminim decat cele de gen masculin

PLAJA & MAREA / LOCAȚIE și ÎMPREJURIMI

Plasa cu umbrelute foarte faine.

Marea pe alocuri era cu pietre la intrare, noroc ca erau si zone fara pietre si cu nisip fin. Am prins 7 zile de soare si frumos. 2 rasarituri de soare si oameni bine dispusi.

despre DISTRACȚIE & RELAXARE

Spa cam scump comparativ cu all inclusiv. Personalul de la masaj foarte bun. Stiau limba engleza le perfectie.

Barul, avea lipsa o lista cu bauturile si cel a la carte si cel all inclusive.

Spectacolele aveau dB prea multi, copii stand cu mainile la urechi in timp concertului pro-consul. in cel mai indepartat punct am masrurat zgomot de 95 dB.

Locuri de joaca supebe, animatoarele superbe, spectacolele pentru copii superbe.

Trimis de catfantome in 23.08.21 20:12:11
Validat / Publicat: 23.08.21 20:48:45
  • A fost prima sa vizită/vacanță în VENUS

VIZUALIZĂRI: 1384 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (catfantome); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 in fiecare dimineata se distrugea partea de tantari. aerul era curat dupa

Green????PHONE
    [23.08.21 21:50:24]

"Partea de camerieste excelent cu un mic incident, cand sa scoatem o plapuma din dulap ne-am trezit cu o broasca sarind pe jos. Pe cine sa chemi la 10 seara, am scos-o intr-un pahar afara. A doua zi cameristele ne-au zis ca au mai avut un caz asemanator cu un melc fara cochilie. Dar ca se mai inatmpla... oare e normal asta... se mai intmpla? "

Wow! Am fobie de așa ceva, cred că mi se făcea rău. Broască in interior e o noutate, am mai citit prin recenziile celor cazați la vilele Mera despre șobolani, limacsi (de care v-a spus si camerista, deci se adeverește), ba chiar și de un șarpe ????, dar măcar erau în zona respectivă la exterior, nu s-au trezit oamenii cu ele in cameră... încă. Ce sa zic, pe lângă astea, viespile de care am avut parte in 2019 la Mera Onix încep să mi se para chiar drăguțe ????

Când am făcut rezervarea pentru septembrie, nu mai aveau niciun spațiu de cazare disponibil în vile, fiind cele mai căutate și mi-a părut puțin rău. Dar după ce am citit despre fauna din împrejurimi... Nu, mulțumesc! Camera de hotel la înălțime cât mai mare e tot ce-mi trebuie! ????

[23.08.21 23:51:54]

@catfantome:

Şi mie mi se pare extrem de neplăcut incidentul cu broasca. Bine, înţeleg că nu era orice fel de broască, ci una de aproape două mii de euro , dar nu schimbă situaţia.

Norocul meu a fost că am luat o cameră Sky la un etaj superior şi nu am avut asemenea surprize. Oricum eu sunt tare egoistă şi nu acceptam să împart camera şi cu altcineva decât cu soţul meu.

Nici lipsa de reacţie a cameristelor nu mi se pare normală pentru acest hotel cu pretenţii.

=

Bufetul cum era: cu autoservire sau servire asistată?

[23.08.21 23:57:56]

@Green????:

Eh... dacă deja aţi făcut cunoştinţă , s-ar putea să vă reîntâlniţi şi la Mera Venus.

Am împărţit cu viespi sau albine toate sucurile băute pe terasa de la Mera, iar unele mai obraznice atentau şi la berile soţului. Din fericire, erau prea puţin interesate de mâncare. Setea era mare

Camera de hotel la înălțime cât mai mare e tot ce-mi trebuie!

Corect! O cameră situată mai sus de etajul 4-5 îţi poate oferi şi o frumoasă vedere la mare.

Green????PHONE
    [24.08.21 00:21:18]

@nicole33:

Ah, tare aș fi sperat să nu. Eu ca eu, dar copilul a fost înțepat și încă ține minte bine că la Mera e cu viespi. Uf!

În altă ordine de idei, sistemul AFA tocmai m-a avertizat ca sunt banuita de "fraudare" a voturilor și monitorizată în consecință, pentru că, se pare, te-am votat prea des ???????????? și imi mai spune ca daca am votat "accidental", n-ar trebui sa-mi fac griji. Accidental n-am votat, ci cu intenția clară de apreciere a unor impresii sau ecouri care mi-au plăcut tare/cu care am rezonat. Ale tale și nu numai. Ceva se pare însă că mi-a scăpat, nu știam de această regulă ????

[24.08.21 06:30:27]

@Green????:

Off... sărăcuţul. Nici eu nu am fost deloc încântată de "companie", ba chiar mi-a fost destul de frică fiind alergică. Însă nu este obligatoriu să se repete situaţia cu viespile. Poate a fost o simplă întâmplare.

Ştiu despre ce vorbeşti şi mie mi s-a întâmplat să primesc mesajul respectiv. Cred că este vorba de o "temporizare" între două voturi succesive, sistemul apreciind că ne trebuie un timp mai lung de 1-2 minute pentru a citi un ecou sau răspuns . Nu mi-am făcut griji ştiind că nu "fraudez" nimic

MioritikPHONE
    [17.01.22 20:46:49]