ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 31.07.2021
Raport PREȚ/CALITATE: RĂU
2 AD. + 1 COPII

AUTORUL NU ar recomanda

Royal Park Hotel [complex Royal Club Victoria]4

NB: Articol selectat ca fiind „de interes editorial crescut— (1) la momentul publicării, nu existau impresii recente în rubrica curentă; — (2) depășește pragul minim calitativ & cantitativ al descrierii. Voturile FB/FU, B/U sunt de valori semnificativ mai mari.

Nu mergeți acolo

Sunt tare dezamăgită de acest hotel. Lasă de dorit igienala masa nu erau suficiente mese, farfurii, veselă, în scafele ce mascau aerul condiționat se auzeau rozătoare. Angajații aveau o atitudine plictisita, lipsita de ospitalitate.

Nu voi mai merge acolo categoric... Nicoleta C.

despre SERVICII

Personal plictisit... Când am anunțat la recepție ca au rozătoare nu au părut deloc surprinși... Nu s-a luat nicio măsură.

despre CAMERE & COND. CAZARE

La toaleta în loc de buton era un dop... Am rugat sa îl repare și ni s-a spus ca nu e posibil. Reiau... Erau rozătoare în scafa care masca aerul conditionat.

GASTRONOMIE (BUC & MASĂ)

Lipsa personal, mese insuficiente, veselă insuficienta, se stătea mult la coada pentru mâncare, cafea, bere...

PLAJA & MAREA / LOCAȚIE și ÎMPREJURIMI

Plaja murdara, fără coșuri de gunoi fără șezlonguri suficiente... Cine apuca primul...

Doar marea era ok și întrarea în mare.

despre DISTRACȚIE & RELAXARE

Spectacolele animatorilor au fost drăguțe... În rest niciun fel de distracție.

Trimis de Catalinoiu N in 31.07.21 19:54:23
Validat / Publicat: 31.07.21 21:29:49

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Catalinoiu N); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

Puteți VOTA acest articol: voturi de valoare mărită

webmasterX [31.07.21 21:29:07] »

@ux121434: bun-venit pe AmFostAcolo.ro.

Te aşteptăm şi cu alte recomandări din vacanţele ori excursiile tale trecute sau viitoare.

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_add9.p ... 104300&hid=2498.

Sau... poate ceva video de pe acolo? Dacă ai filmat pe acolo, ar fi zuper-util — link încărcare video.

„Numele utilizator” alocat automat de către program (la primul review încărcat) - ux121434 - este, pare-se, confuzant, derutant pentru unii utilizatori. Când ai timp, îl poți schimba într-o formă mai „umană” (de ex „popescu2020”) - folosind butonul schimbă username de aici

webmaster [31.07.21 21:58:54] »

— (1) la momentul publicării, nu existau impresii recente în rubrica curentă;

— (2) depășește pragul minim calitativ & cantitativ al descrierii.

webmasterX [01.08.21 08:05:38] »

@Catalinoiu N: Mulțumiri pentru schimbarea username.

nicole33 CONS. ONORIFIC AFA / BULGARIA [01.08.21 10:39:05] »

@Catalinoiu N:

Sunt tare dezamăgită de acest hotel.

Absolut previzibil având în vedere preţul extrem de mic. În momentul în care alegi un hotel de patru stele foarte ieftin al cărui preţ nu trece de 40 euro de persoană cu all inclusive în vârf de sezon, nu poţi avea aşteptări ca de la un hotel care costă dublu sau mai mult. Nu ar fi deloc realist.

Am fost de trei ori la acest resort, de fiecare dată la început de sezon, şi a fost bine, chiar dacă încă de pe atunci era vizibil faptul că lucrurile nu merg într-o direcţie bună, motiv pentru care nu am mai revenit.

Însă pe mine altceva mă surprinde şi anume că ai ales acest hotel în pofida faptului că şase din ultimele şapte articole de pe AFA sunt negative, autorii nerecomandând resort fără niciun echivoc. Probabil nu le-ai citit sau nu ai avut încredere în obiectivitatea autorilor şi ai vrut să te convingi singură, pentru că nu cred că ai descoperit acest sait doar în momentul în care ai căutat un loc unde să-ţi exprimi dezamăgirea şi nemulţumirile.

Nu ai amintit nimic în articol în legătură cu resortul, la cadrul natural acordând o notă nemeritat de mică, în opinia mea, de doar 3,75.

Mi-ar fi plăcut să fi postat câteva fotografii să văd şi eu dacă resortul care pe mine m-a încântat cândva s-a degradat atât de tare, dacă nu mai este bine îngrijit şi curat şi atât de verde cum mi-l amintesc eu.

Nici despre aquaparkul la care aveai acces gratuit şi care atrăgea atât adulţii, cât şi copiii nu ai scris nimic.

M-ar interesa şi informaţii recente legate de posibilităţile de parcare, la acest capitol lucrurile schimbându-se de la un an la altul.

Doar marea era ok și întrarea în mare.

Dacă nu "apucai" şezlong chiar în faţa hotelului, puteai încerca să găseşti oriunde de-a lungul plajei mergând spre Royal Bay sau puteai ocupa un şezlong la piscină şi făceai doar câţiva metri până la mare pentru bălăceală.

Catalinoiu Nscris / TELEFON [01.08.21 10:50:15] »

@nicole33: Hotelul nu are parcare... Am plătit o parcare privata cu 48 de euro.

Nu am făcut rezervarea la Hotel Park ci la Athrium... Dar am fost relocati pt ca hotelurile Athrium și Andaluzia erau închise.

Este adevărat ca peisajul este unul frumos, insa criticile mele s-au referit la ce se întâmplă în hotel. Experienta mea a fost neplăcuta în legătură cu hotelul.

Cat privește Aqua parkul... Au fost functionale toboganele mai mici... Cele mai interesante nu au fost deschise.

nicole33 CONS. ONORIFIC AFA / BULGARIA [01.08.21 11:24:27] »

@Catalinoiu N:

Hotelul nu are parcare... Am plătit o parcare privata cu 48 de euro.

Mulţumesc!

Ştiu că nu există parcare proprie, dar bănuiesc că ştiai şi tu când ai ales acest sejur.

Eu am apreciat faptul că nu este permis accesul cu autoturismul în interiorul resortului, singurele maşini care circulau pe alei fiind cele electrice ale resortului, deloc poluante, astfel turiştii nefiind obligaţi să inhaleze gaze de eşapament.

Turiştii şi bagajele lor sunt preluaţi cu maşinuţe electrice şi conduşi la recepţie.

Mai bine că aţi fost relocaţi, Royal Park fiind oricum cel mai bun din cele patru hoteluri de patru stele din complex. Dacă alegeai direct Royal Park, plăteai puţin mai mult, primeai acelaşi lucru şi dezamăgirea ar fi fost chiar mai mare.

În plus, cu două din cele patru hoteluri închise, nici aglomeraţia nu a fost atât de mare.

Când vine vorba de cadrul natural, după mintea mea te referi la aspectul împrejurimilor nu la hotel/camera de hotel, dar dacă ai fi dat o notă corectă şi obiectivă la acest capitol, nu-ţi mai ieşea media de 3,50 pentru hotel

Revin cu rugămintea de a posta şi câteva fotografii de acolo. Noi zicem mereu că o fotografie convinge mai mult decât 1000 de cuvinte . Ce zici, încerci?

Catalinoiu Nscris / TELEFON [01.08.21 13:34:37] »

@nicole33: Nu îmi propun sa intru într-un dialog contradictoriu, de dragul conversației. Cine nu ma crede... Sa meargă acolo... Va avea propria experiență. Experienta mea a fost cea expusă.

nicole33 CONS. ONORIFIC AFA / BULGARIA [01.08.21 13:46:33] »

@Catalinoiu N:

Cine nu ma crede... Sa meargă acolo... Va avea propria experiență.

Nu am afirmat niciodată că nu te-aş crede. Am întrebat una alta doar în încercarea de a mă lămuri cum au mai evoluat sau involuat lucrurile pe acolo.

Aşa cum am precizat deja într-un ecou anterior, am fost acolo deja de trei ori şi cred că este suficient. Şi experienţele mele din anii respectivi au fost expuse pe sait la vremea respectivă.

Nu îmi propun sa intru într-un dialog contradictoriu, de dragul conversației.

Eu nici atât, dar orice schimb de idei pe tema hotelului în discuţie îi poate ajuta pe cei eventual interesaţi de acest hotel să-l aleagă sau să-l evite.

Am comentat şi unele aspecte pozitive pe care tu ai uitat să le menţionezi în textul articolului. Un plus de informaţii nu poate fi decât benefic tuturor

Catalinoiu N