ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 26.07.2021
RĂU

Foarte nemulțumit
Extrem de nemulțumit

încărcat de pe telefon!

O vacanta frumoasa! Locația slaba!

Am ales Mera, ca alternativa la un alt resort de 4* în care am stat în ultimii ani, și am vrut sa schimbam, sa vedem altceva. Într-adevăr am vazut cum se bate joc de clienți! Aceiași mâncare zilnic!

despre SERVICII

Personalul de la recepție l am simțit iritat de volumul mare de clienți! Se sta la rand sa faci chek-in. Personal insuficient, slab instruit! Duce la creșterea timpului alocat pentru cazare.

Când mi au dat camera la o vila, în fata ușii erau 2 saci mari negri plini de gunoaie, probabil cum se făcea curat prin camere.

Vederea de la balcon era către o alta proprietate, unde proprietarul ținea tomberoanele cu gunoi chiar lângă balcon! Adevărată priveliște! Și miros! Am solicitat schimbarea camerei sau returnarea banilor intru cât nu am dorit cazarea în astfel de condiții! Ce sa vezi, dl Manager mi a oferit o alta varianta de cazare cu vederea în interiorul vilelor. Altceva! Deci se poate! Teoretic prima data se scăpa de camerele cele mai proaste, cine reclama este rezolvat, cine nu se mulțumește cu ce are.

despre CAMERE & COND. CAZARE

Camerele mici! Pentru o familie cu copil mic este înghesuială în camera!

Curățenie se face zilnic, însă nu ar trebui trecut ca și plus, asa trebuie sa fie normal, sa fie curățenie.

GASTRONOMIE (BUC & MASĂ)

2 restaurante (impartirea clienților în funcție de orele de masa, pt a nu se aglomera), dar în care nu este aceiași mâncare.

În restaurantul dinspre recepție, este o varietate mai mare a meniului, în celalalt restaurant, vitrinele sunt sărăcăcioase în mâncare. Asa ca am mâncat doar în restaurantul din zona de recepție, deși eram alocați la celalalt restaurant. Pana la urma am plătit la fel ca și ceilalți turiști! Deși am transmis staff-ului, nu a avut cum sa ma convingă ca nu este adevărat! În vitrine era o mâncare și pe etichete era trecut altceva! Explicațiile personalului nu mai contează!

PLAJA & MAREA / LOCAȚIE și ÎMPREJURIMI

Pana la plaja trebuie traversata o strada și de mers pe jos cam 500 metri pana ajungi la plaja rezervata Resortului Mera.

despre DISTRACȚIE & RELAXARE

Sunt evenimente organizate în fiecare seara! În mare parte artiștii sunt copii, sau debutanți în muzica. Au mai cantat Proconsul și Mihai Traistariu, nu sunt fan, i am ascultat și atât!

La piscina, dimineața șezlongurile, respectiv saltelele se uda cu furtunul. Nici conducerea hotelului nu știe de ce??? Presupun eu ca să nu se ocupe șezlongurile dimineața la prima ora... si sa fie rezervate de clienți. Regula este ca după 30 de minute de neutilizare a sezlongului, acesta se reloca altui client, (mesaj scris pe masuțele de la sezlonguri) în regulamentul afișat, sau în cel semnat odata cu formalitățile de cazare, nu se prevede timpul de neutilizare al șezlongurile, nu este specificat ce se întâmplă cu bunurile lăsate pe sezlong, etc. Practic bunurile lăsate pe sezlong, prosop personal, geanta cu creme, cărți, ochelari, sunt luate de personalul responsabil cu monitorizarea piscinei, și introduse în saci din plastic și aruncați ulterior intr-o magazie de lângă recepția hotelului. Mi s-a întâmplat în ultima zi de cazare, la ora 08.59 am fost notificat inscris printr-o hârtie lasata pe măsuță, ca șezlongurile ocupate nu sunt utilizate fapt pt care sunt relocate la alți clienți! Cred ca la acea ora erau doar 50% ocupate, deci erau șezlonguri destule pentru clienți. Dar fiind luni, s-au gândit sa aplice și aceasta regula...

Asa este nu trebuie sa fie rezervate, dar dacă micul dejun este pana la ora 09.30, cum faci, ca acces la piscina ai de la ora 08.00 când începe micul dejun. Mergi cu toate bagajele după tine la masa și pe urma te duci la piscina sau la plaja! Daca era aglomerat sau erau reclamatii în zilele în care am stat puteam sa spun, dar nu a fost cazul. Un management fără orientare către client!

Trimis de ID M in 26.07.21 15:07:58
Validat / Publicat: 26.07.21 16:28:39
  • A fost prima sa vizită/vacanță în VENUS

VIZUALIZĂRI: 1688 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (ID M); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

cris1982 CONS. ONORIFIC AFA / ROMÂNIA
    [26.07.21 19:14:54]

@ID M:

În ce resort aţi stat în ultimii ani? Şi de ce nu aţi scris un review şi despre el? Eu cred că ar fi binevenit un review şi despre acel resort, mai ales că eu cred că ar fi unul pozitiv din moment ce i-aţi fost clienţi fideli în ultimii ani.

ID MPHONEAUTOR REVIEW
    [27.07.21 08:27:10]

@cris1982: Am fost în ultimii 3 ani la Phoenicia Holiday Resort Mamaia. Diferența este uriașă între cele doua resorturi. Phoenicia este peste Mera, la o distanta mare deși au tot 4*, iar ca bani sunt cam acolo.

cris1982, Filip#16, ID M, Mera
    Alte impresii din această RUBRICĂMera Resort: